Brouk v hlavě (2002) (TV film)

Ta otravná divadelní afektovanost mě srala stejně jako vždycky, ale na druhou stranu to bylo celkem překvapivě vtipné a dobře vymyšlené, takže jsem u toho netrpěl jako u většiny podobných věcí. Přes hranici průměru se to sice nedostane, ale to je na moje poměry i tak dobrý výsledek. 60%

Příšera z Michiganského jezera (2018)

O kus horší než Stovky bobrů, což se ale u debutu dalo čekat, nicméně i tak se jedná o pořádnou holomajznu, kde je vidět láska k filmu v každé scéně. Těším se v budoucnu na cokoli dalšího od Tewse, protože tohle je přesně moje krevní skupina. 70%

Hotarubi no mori e (2011)

Pár nelogičností se dá odpustit, protože to pro jednou bylo dokoukatelné anime, což ale logicky připisuji stopáži. Děj jako takový celkem plytký a konec o ničem. Celkem tedy s bídou průměr, který mi moc nedal, ale aspoň byl krátký. 50%

Cesta do Rokycan (1981) (TV film)

Ukřičené otravné charaktery na sebe celou stopáž jenom řvou a hádají se a tohle má být vtipné? Kdyby tam aspoň byly nějaké hlášky, u kterých by se člověk zasmál, ale ani to se nekoná, takže dohromady dost velká bída. 30%

Holiday (1938)

Docela dobře se na to koukalo, i když bylo od začátku jasné, že kdovíjaké terno to nebude a závěrečná pointa byla jasná celkem dlouho dopředu, nicméně když film skončil, tak zbyl víceméně jen pocit takového toho ok snímku, ale vlastně o ničem. 50%

Ryba ve čtyřech (1987) (TV film)

Skvělých posledních 20 minut a vynikající závěr už bohužel nedokázaly zachránit celkově dojem, který byl kvůli úvodní rozvleklé a nepříliš zajímavé tři čtvrtě hodině dost slabý. Dohromady tedy průměr, ale ta pointa v paměti zůstane. 70%

Barmská harfa (1956)

Slibný začátek, velmi působivá scéna v polovině s mrtvolami a k tomu hodina a půl strašně natahané nudy o ničem. Přišlo mi, že se úmornost časem dokonce zvyšovala, takže jako často jdu absolutně proti proudu se svou nelibostí vzhledem k tomu filmu. 30%

Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

Dobrý námět, ale že by mě to kdovíjak bavilo, se říct nedá. Vtipnost byla tak povětšinou spíš taková, že nebyla, takže celkově nic, na co by si člověk během pár dnů měl důvod vzpomenout. Další z řady "skvělých" komedií, jejichž kvalita časem dost vyčpěla. 55%

Horizont: Americká sága (2024)

Jak staré westerny rád nemám, tak ty nové jo a tenhle byl další z řady povedených. Děj sice mohl být o něco méně rozvleklý, ten začátek člověka dost navnadí, ale i tak se jedná o zajímavý propletenec příběhů, který se ve druhém dílu nepochybně protne. 75%

Ministerstvo strachu (1966) (TV film)

Zdálo se mi, že s tou amnézií to byla poměrně přímá inspirace pro Scorseseho Prokletý ostrov, i když tady se to pak vyvinulo jinam. Místy jsem se v tom lehce ztrácel, ale nakonec do sebe všechno pěkně zapadlo. 70%