Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (4 940)

Chudáčci (2023)

Bizár jako svině, který je místy fakt zajímavý, místy vtipný, nepochybně originální, ale taky dost divný (což se dalo čekat) a na můj vkus příliš dlouhý. Celkově tedy velmi rozporuplný zážitek, kterému nakonec odpovídá i hodnocení. 70%

Slovo (1955)

Nuda k posrání #162. Viz Osvícení. 10%

Železní bratři (2023)

Mohlo to být o nějaký ten kousek kratší a wrestling je fakt pro retardy, to už jsem u podobného filmu určitě někdy psal. Zbytek je zajímavý, skvěle natočený a zahraný příběh, po kterém sice nezůstane kdovíjaká vzpomínka, ale kouká se na něj dobře. 70%

Zóna zájmu (2023)

Nakonec vlastně zklamání. Bylo to na mě moc artové a spousta záběrů tak nějak o ničem. Chápu proč a jak to bylo natočené, ale mně to prostě kdovíjak nesedlo. Takový Chlapec v pruhovaném pyžamu nebo Konference ve Wannsee, to je úplně jiná liga. 60%

Jeden život (2023)

Moc jsem od toho nečekal a těch scén s Hopkinsem mohla být klidně polovina, ale veškeré dění z historie bylo naprosto špičkové. Objektivně jsou to tak ty čtyři hvězdičky, subjektivně přidávám další, protože se to prostě týká nás a zpracované to bylo excelentně. 90%

plakát

Muž, který chtěl být králem (1975)

Zajímavý příběh z neprobádaných (doslova) končin a z doby, která obecně moc lidi nezajímá. Ústřední dvojice v nepříliš pozitivních rolích a k tomu krásná ukázka toho, jak vzniká náboženská zaslepenost, takže za mě spokojenost. 80%

American Fiction (2023)

Američanům to asi řekne víc, pro mě to byl v pohodě příjemný film, jehož nominace na Oscary jednak nechápu a jednak v letošní brutální konkurenci stejně nemá šanci. Celou dobu mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami; nakonec trochu přilepšuji. 70%

Dark (2017) (seriál)

Tak nakonec zklamání. Sice za pět hvězdiček, ale zklamání. Cestování v čase je můj nejoblíbenější subžánr ze všech, viděl jsem snad všechno relevantní, a tím pádem mám poměrně extrémní nároky, protože jediná chybička to může celé poslat do hajzlu. Zaprvé totiž tvůrci v posledních deseti minutách posledního dílu popřeli to, co budovali tři série. Zadruhé byla celá třetí série tak trošku navíc a zbytečně komplikovaná. Tolik k negativům. Pozitiv je samozřejmě mnohem víc. Například casting, který se povedl asi nejvíc, co jsem kdy viděl, když beru v úvahu těch x časových linií, opravdu nádhera. Atmosféra taky víc než slušná a celou první sérii, kdy se rozdávaly karty, jsem hltal místy s otevřenou hubou a nemohl vynechat jedinou repliku jediné postavy. Jako vzor nepochybně sloužilo Predestination, jeden z mých nejoblíbenějších filmů, přičemž tady to rozpracovali do dokonalosti, vyjma těch dvou věcí, co jsem psal hned nahoře. Ale existence stroje, knížky a vztah Charlotte - Elizabeth, to je za mě esence dokonalosti - přesně tak to má vypadat. K tomu nějaké ty řeči o osudovosti, což je moje celoživotní téma a objevuje se ve všech mých fantasy knížkách. Takže dohromady strašná škoda, že to tvůrcům na konci zbytečně ujelo - ze smyčky cesta ven prostě není. Na spoustu věcí ale budu dlouho se šťastným úsměvem vzpomínat. 90%

Mé jméno je Nikdo (1973)

Takový ten normální film, na který se v pohodě dá koukat, člověka ta projekce nebolí, ale zároveň se na plátně neděje nic, co by stálo za řeč, nebo na co by se pak dalo vzpomínat. Ve všech ohledech průměrný zážitek. 60%

Podezření (2022) (seriál)

Tak se mi zdá, že když se u nás netočí retardované seriály a ubohé trapné komedie, tak je přece jen z čeho vybírat. Podezření je pěkně nepříjemné a tvrdé a Hulík opět dokazuje, že za psacím strojem leží smysl jeho života. 90%