Hornblower - Rovná šance (1998) (TV film)

Fajn dobrodružný příběh z přelomu 18. a 19. století, který je svižný, napínavý a originální jak námětem, tak prostředím. Podobných námořních filmů je obecně dost málo, takže za mě moc příjemná věc a určitě dám šanci i dalším dílům. 75%

Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)

Parádní příběh plný špičkových herců, které už dnes nemáme, nicméně ta tříhodinová stopáž byla vražedná. Dvě hodiny by byly víc než dost, takhle to bylo strašně unylé a natahané, což je obrovská škoda, protože námět stál za to. 60%

Sváko Ragan (1976) (TV film)

Tak tohle mě teda pořádně minulo. Moje úroveň čobolštiny je vcelku v pohodě, ale dialekty už teda moc nedávám, což by ale nevadilo. Co vadilo, byla ukřičenost a hlavně absolutní nevtipnost celého tohoto opusu, kdy jsem se jedinkrát ani nepousmál, což pro komedii není dobrá vizitka. 30%

Léto s Marnie (2014)

Konec to za mě nakonec vytáhl na tři hvězdičky, ale jinak se bohužel jednalo o klasické Ghibli, hezké, líbivé, ale celkem nudné a nikterak vybočující ze zaběhlých kolejí stovek dalších filmů. Dohromady tedy žádná hrůza a zároveň nic, co by stálo za větší pozornost. 50%

Jako kníže Rohan (1983) (TV film)

Už po pěti minutách je člověku jasné, kam to celé bude směřovat a jak to celé bude probíhat, což nic nemění na tom, že to je hodně nepříjemná věc. Smutné je, že i když se jedná o 125 let starý příběh, je maximálně aktuální i dnes. 90%

Godzilla Minus One (2023)

Velmi dobrý příspěvek do tohoto univerza, vlastně asi úplně nejlepší ze všech. Jak historické zasazení, tak efekty, tak i spousta nápadů jsou totiž originální a je to něco úplně jiného než ty americké stupidní výplachy stokrát dokola o ničem. 80%

Problém tří těles (2024) (seriál)

Tak tohle se mi přesně strefilo do vkusu jak námětem, tak zpracováním (zničení lodě naprostá špička). Po celkem vlažných reakcích jsem se na to ani nechtěl dívat, ale očividně si přečtu i knížky. Už teď se těším na pokračování. 95%

Tři mušketýři: Milady (2023)

Jednička byla fajn, dvojka je o level horší a i při tak pěkném zpracování se opět další veledílo světové literatury nedokáže vymanit ze škatulky "zbytečnej škvár". A samozřejmě nesměl chybět negr, aby náhodou té realističnosti nebylo moc. 60%

Nezlomní (2024)

Za celou dobu nic překvapivého ani kdovíjak zajímavého, na druhou stranu to má spád a není to nic trapného ani hloupého. Prostě film, který se masám bude líbit, ale pro mě v něm není nic, co by mě nějak chytlo. 60%

Fallout (2024) (seriál)

Fallout jsem nikdy nehrál a neznám z něj víceméně nic jiného než toho panáčka se zdviženým palcem, nicméně seriál je moc pěkné postapo, které se celou dobu drželo na poctivých čtyřech hvězdičkách, aby v závěru ještě šláplo na plyn. Jen tak dál! 90%