Agent 117 (2006)

Podle několika Francouzů, se kterými jsem se bavil, je to nejlepší komedie všech dob. No, v originále možná. S dabingem to byl takový průměrný paskvil na Jamese Bonda, který velkou vtipností neoplýval. Znám mnoho francouzských komedií, které jsou výrazně lepší, takže s kamarády žabožrouty souhlasit nemůžu. 60%

Agora (2009)

Ano, sice tam bylo krásně ukázáno, jak špatné ve své podstatě náboženství je a jak i křesťanství je vlastně strašně militantní demagogie, ale příběh jako takový (hodně rozvláčný) byl velmi prostý. A to u takového filmu prostě nejde prominout. Bylo sice hezké na to koukat, ale po skončení jsem neměl dojem, že kromě výše zmíněného tam bylo cokoli zajímavého. 70%

Aguirre, hněv Boží (1972)

Jsou filmy, na které se dobře kouká... a pak je tady Aguirre, u kterého člověk od začátku ví, že se něco posere. Ne, že by došlo na nějaký boj nebo krev, ale ta atmosféra nekonečného pralesa v člověku příliš nadějí nebudí. Kinskiho démonický vzhled tomu také nepomáhá. Akorát se to dost táhlo. 70%

Ahsoka (2023) (seriál)

Nijak extra mě to nechytlo, na druhou stranu nevadí, že to je nástup do rozjetého vlaku po Clone Wars - vše se dá pochopit i bez toho. Dawson v roli perfektní, přítomnost Anakina, audiovizuálně parádní... oproti nové trilogii je to nádhera, takže ještě čtyři hvězdičky. 70%

Air Force One (1997)

I přes dobrého režiséra, i přes skvělou hlavní roli, i přes dobré další herce... to stálo docela za hovno. Nevím proč, ale nebyl v tom žádný náboj, žádné napětí, humor, prostě nic, co by diváka aspoň trošku zaujalo. K tomu to taky byla dost slušná blbost o (jak jinak) hrdinném prezidentovi USA. 55%

Air: Zrození legendy (2023)

Takový ten film, na který se bezva kouká, má švih, tempo, skvělé herce i režii, tady dokonce i parádní osmdesátkovou stylizaci, je vtipný, ale zároveň v něm není nic pětihvězdičkového, takže ve výsledku zůstane "jen" u nadprůměrného hodnocení. 85%

A.I. Umělá inteligence (2001)

V podstatě je to takový postapokalyptický svět, který nás dřív, nebo později čeká. Roboti dnes dokážou kdeco, ale průser nastane, až si třeba uvědomí, že se jim nelíbí loupat brambory. Pak přijde na řadu Skynet a bude hotovo. Spielberg opět dokazuje, že je Pan Režisér a v podstatě s jakýmkoli tématem si je schopen poradit na jedničku. Škoda ale přepálené stopáže, která parádní děj moc roztáhne. 85%

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Nejsem si jistý, jestli tak, jak holky ve filmu vypadaly, taky vypadala skutečnost, nicméně o tom hodně pochybuji. Film to ale byl pěkný a v pár lidech se zvládla hodně zajímavá válečná akce s pěkným koncem, takže spokojenost, což jsem upřímně od Rusáků nečekal. K tomu se mi líbil scénář, který se nesral s postavami. 85%

Ajťáci (2006) (seriál)

Další z dlouhé řady geniálních britských sitcomů, tentokrát ze sklepa šprťáckých, autistických (tedy běžných) ajťáků. K tomu stupidní šéfová a gotik zavřený za dveřmi. "Haló tady IT, zkoušeli jste to vypnout a zase zapnout?" je věta která ale opravdu řeší určitě půlku problémů s technikou, takže přínos společnosti obrovský. U srdce mě pohladil díl, kdy bossové znudění bordely, párty a zhýralostí brečeli, když jim umírali postavy při Dračím doupěti. 100%

Ajťáci: Přichází internet (2013) (TV film)

Ne, není to taková mrda jako zbytek seriálu, ale pořád je to špičková zábava, která hýří takovou vtipností, že jí většina Hollywoodu může jenom závidět. Rozlučka je to více než důstojná a já nemám sebemenší důvod hodnotit jinak než plným počtem a doufat, že se jednou IT Crowd ještě vrátí. 90%