Hong Kong West Side Stories (2018) (seriál)

Dosti cynicky pojatý pohled na vztahy a sex. Moc mě to nevzalo, nevím úplně přesně proč. Povídky jsou buď moc divné, mají příliš předvídatelný závěr nebo je neuspokojivý a vyšumí. Jako pohled na kulturu randění v Hong Kongu zajímavé, ale netuším, jak moc to odráží skutečnost.

Královna z Katwe (2016)

Prostě další typický životopisný film. Stejně rádoby inspirativní a průměrný, jako většina ostatních. Populární žánr jak u diváků (je fajn se dojmout), tak  tvůrců (netřeba nic složitého vymýšlet), ale nikdy jsem mu nepřišel na chuť. Ale uznávám, že film je to OK.

Pavučina hrůzy (2007) (TV film) odpad!

Takhle nekompetentní film jsem už dlouho neviděl.

Patrola (2012) odpad!

Příšerná machistická propaganda. Bylo to tak extrémně přehnané, že jsem v první části věřil, že to směřuje k nějaké dekonstrukci celé myšlenky, ale víc a víc se ukazovalo, že je to myšleno zcela vážně. Chtěl bych říct, že to bylo časem horší a horší, ale už úvodní proslov o tenké modré linii nasadil nesnesitelný tón a ten si to udrželo až do očekávaného superakčního konce s hromadou mrtvých. Mezitím jsem si mohl užít, jak byl každý jejich pochybný krok ospravedlněn jako oprávněný, boxerské utkání s podezřelým, spoustu trapných keců ze všech stran a završit to mohlo zjištění, jak by každý měl mít zbraň a že tatínkova holčička prostě randit nebude. Navrch k tomu nesmyslně naroubovaná found footage camera , která byla děsná a výsledkem je pro mě zcela nekoukatelný film.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Ale tak asi jako jo. Když nad tím člověk moc nepřemýšlí, tak je to ucházející průměrná oddechová zábava. Dafoe dobrý, zbytek přijatelný. Je to zcela zapomenutelné. Na jedničku a dvojku jsem se rád podíval znovu, tohle mi jednou víc než stačilo.

Beastars - Série 2 (2021) (série)

Ten konec, ten byl tedy extrémně divný a znepokojivý.

Kantaro: Mlsný kravaťák (2017) (seriál)

Hodně dobrá blbůstka. Je to strašně střelené, ale v dobrém. Díl s matkou dost úchylný, ale i tak zábavný. Jen je lepší se na to nedívat, když má člověk sladké rád, ale nemá možnost si zrovna něco dobrého dát.

28 týdnů poté (2007)

Našel jsem na tom jednu pozitivní věc. Není moc příběhů, kde hlavní postavy, pronásledované ozbrojenými silami, si myslí, že jsou ti dobří, ale ve skutečnosti nejsou ani trošku a zcela po právu si zaslouží být zlikvidováni. Obvykle takovým postavám člověk fandí, ale zde jsem si přál, ať je s nimi zúčtováno. Nejen že celou situaci způsobili, ale navíc bylo jasné, že pokud dosáhnou svého, dojde k ohromné katastrofě. Za to palec nahoru. Jinak je to ale obrovské trápení. Kamera je příšerná a všechny akční scény dělá absolutně nepřehlednými. Celé je to děravější než cedník a hloupější než celá členská základna SPD. Za celou dobu se tam neodehraje snad jediné rozumné rozhodnutí, nic tam nedává smysl, připravenost vojáků na krizi se úrovní téměř vyrovná ruské armádě a všechny postavy mají slabší rozhodovací schopnosti než mají zombíci. Když už mluvím o zombících, tak  nadpřirozené schopnosti jedné konkrétní superzombie schopné vždy být tam, kde je potřeba, byly až k smíchu. Tohle mělo rozhodně zůstat u jednoho dílu. Opět se ukázalo, že víc často neznamená lépe.

Slon (2003)

Videohry jsou špatné, áno. A gayové taky. To dává film najevo velmi jasně a mnozí to asi ocení. Já ne, protože je to blbost. Asi i proto je to jasně nejhorší film s tímhle tématem. Sterilní, s postavami, o kterých se nic nedozvíme a které se chovají tak podivně, že to hraničí s parodií. Absolutně nechápu, co to mělo být a čím to mělo být poutavé kromě těžkého tématu. Jenže takové téma je samo o sobě k ničemu, když je totálně zpackané a pojaté asi nejmimonštěji, jak to šlo.

Matrix Resurrections (2021)

Ne že by to bylo tak těžké, ale je to druhý nejlepší hraný Matrix, co doposud vznikl.