Crash (2004)

Sbírka střípků z rozbitého zrcadla, které někdo vzal a smetl na jednu hromadu. Hromada příběhů a i díky tomu většina velmi plytkých a nedávajících možnost, nějak vstřebat postavy, natož je pochopit. Díky množství linek někdo vypadne z děje klidně na půl hodiny i déle a spousta lidí se tam jen tak otře, aby nám i tak předala další pohled na rasismus. Protože rasista je přeci každý. Úplně každý a ač každý po svém, tak v tom rasismu jsme vlastně všichni stejní, nyet? Ne. Své poselství to tlačí od začátku do konce a nenechává nikoho na pochybách. Jsou filmy, které žádnou hlubší myšlenku nemají, pak jiné, které ji letmo naznačí na divákovi, aby si ji přebral a vstřebal. Následují filmy, které nemají v diváka takovou důvěru a proto mu, obvykle ústy některé z postav, celé své poselství jasně sdělí. A pak, pak je Crash, který nemá nic než to poselství o lidech a rasismu V podstatě je to dost plochý, jednodimenzionální film, který se snaží tvářit, jak moc není hluboký, ale je to jen jedna velká tmavá prázdná schránka. 45 %.

Sběratel Ruben Brandt (2018)

Svěží film s velmi neotřelým stylem ztvárnění. Obsahuje spoustu narážek a souvislostí na umění a hlavně malbu. Tolik, že i já, neználek, jsem musel některé pochytit, ale naneštěstí je hromada dalších, které mi jistě unikly. Úvodní honička po Paříži je excelentní, naopak závěr trochu slabší. Potřeba je taky pochválit hudební doprovod, který scény ve většině případů velmi dobře doplňuje. Obsahuje mimo jiné asi nejlepší verzi Baby One More Time. Rozhodně stojí za to, pokud člověk dokáže akceptovat styl animace. 80 %

The Crystal Calls - Making the Dark Crystal: Age of Resistance (2019)

Informativní, ale pořád je to jen "Making of" a tomu prostě plný počet dát nemůžu. To už by musel být zcela výjimečný počin. Ale teda práce s a výroba takové loutky, to je řádná fuška, to vám povím, přátelé.

V zajetí démonů 2 (2016)

Kdyby to alespoň tak moc nemířilo na Warrenovy, tak bych to mohl vzít na milost, ale takhle nemůžu být shovívavý. Obecně by mi úplně nevadili, ale tím, že jsou podle lidí, kteří opravdu existovali mě to nějak irituje. Vadilo mi to už u prvního dílu a tady ještě víc. Obzvlášť, když prý ve skutečnosti přijeli zcela nezváni a nebyl jim umožněn ani vstup do domu. Jako filmový horor je to hodně rutinérské, nezajímavé, s velmi špatnou animací panáka a pořád s tím samým dokola. Nejděsivější byla ta ohavná stěna. Nebál jsem se, nebavil a nic mi to nedalo. 40 %.

Věčně mladá (2015)

Zdaleka nejsem cílovka, ale jestli je tahle stalkerská romance tím, co je žádané, tak to tedy potěš... Základní myšlenka je dobrá, ale je to absolutně promrhané, předvídatelné a ani to není zábavné. Dalo se to dle mého natočit lépe, ale na to by byl potřeba úplně nový příběh. Věci jako Zápisník jedné lásky můžou jen závidět tenhle toxický vztah a to bych si myslel, že je něco jen tak netroufne.

Temný krystal: Věk vzdoru (2019) (seriál)

"This is good, yes. Emperor will be most pleased. I go now." Skvěle udělaný seriál převyšující film. Velmi zajímavě udělaný svět, jehož největší chybou jsou velmi nezajímaví Gelglingové. Zbytek celé Thra je mnohem působivější, ale ani tak nemají na Skeksie. Zde rozhodně padouši dělají celý seriál. To jak vypadají i to jak jim dokázali tvůrci vtisknout tu správnou slizkost skrze jejich vzhled, pohyby i jejich mluvu je prostě skvělé. S někým obyčejnějším by byl seriál poloviční. Absolutorium pak zaslouží komoří Simona Pegga. To je dokonalost sama. "Mmmmmmmm"

Smoke (1995)

Když nejlepšími momenty bylo pokaždé to, kdy jen někdo vypráví jiné postavě příběh a nic moc se při tom neděje, tak něco není u filmu úplně v pořádku. Na filmy koukám kvůli audiovizuální stránce, ne jen abych poslouchal příběhy. Možná by to i bylo lepší v audio podobě, ale jako film mi to úplně nedostačovalo. 55 %

McKellen: Role na tělo (2017)

Ian Mckellen je rozhodně sympaťák, ale nemůžu říct, že by mě to nějak obohatilo nebo mi to přiblížilo něco extrémně objevného z jeho života. Dobře se to poslouchá, ale prošumí to. Možná prostě nedokážu docenit životopisné dokumenty, ale pro mě prostě průměr.