Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Tenhle film se s dvojkou nedá a ani nemůže být srovnáván. Jonathan Mostow není ani zdaleko tak zručný režisér jako James Cameron, který už kupodivu od svého Titaniku nic nenatočil (vyjma nějakých dokumentů). I přes tohle všechno si myslím že se jedná o zručně udělanou podívanou, která sice zavání totálně jinou atmosférou oproti dvojce, ale jak se říká "změna je život". Takže doufám že po tomhle Arnold možná ještě něco natočí a že ještě to není úplný konec "akčního krále". Už se těším na čtverku!!!!Ovšem pokud tam bude Arnold jenom v nějaké malé roli tak už to nebude ono!!!

House of the Dead (2003)

Jediný co je tomto filmu dobrý je jedna akční scéna (když vyskočí ta ženská a vystřelí z brokovnice) a pěkný ženský. Jenom díky tomu dávám jednu hvězdičku, jinak to je samozřejmě odpad!!!

Sám v temnotě (2005) odpad!

Řeknu to na rovinu, Uwe Boll neumí točit filmy!!!!Kdyby v tom filmu nehráli dva známí herci tak tento film patří ještě daleko pod odpad. Myslel jsem si, že aspon dokáže natočit dobře akční scény, ale i to se mu nepovedlo.Katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kdyby šlo hodnotit záporně, tak je tento film u mě hodně v mínusu!!!

Velká ryba (2003)

Skloubit dohromady realitu a fantazii, to dokáže jen Tim Burton!!!

Pád Třetí říše (2004)

Velice zajímavé dílko zobrazující posledních 10 dnů Hitlerova života. Bruno Ganz je ve Vůdcově roli dost přijatelný. Dále je zde rozhodně dobře zobrazené osudy různých lidí, včetně Hitlerovy sekretářky. Dále co se mi na tomhle dílku libilo, že zde šlo jasně vidět ukázku jak němci byli smíření s tím, že válku prostě vyhrát nemůžou a většina z nich už byla smířená s tím že zemřou.

Pravdivá romance (1993)

Úchvatné!!!Možná. Tarantinovské!!! Určitě!!! Mistr Tarantino prokázal, že v něm je něco hodně zajímavého, a že se pro tento žánr prostě hodí. Navíc ještě k tomu dobrý režisér, který má s těmito filmy taky hodně zkušeností (např. Poslední skaut) a hodně skvělé hvězdné obsazení. Chemie hlavní dvojice je zajímavá, Christian Slater a Particia Arquette prostě k sobě pasují, o tom není pochyb. O dalších hercích se nemá smysl rozepisovat, je jich tu spousta a každý svou roli zvládá bravurně. Hlavně mě hodně potěšilá málá rolička Denise Hoppera, kterého jsem poprvé viděl v kladné roli. Většinou je vidět v takových rolích jakou zde měl Christopher Walken, ale jen tak dál !!!!

Hrdina (2002)

Nádherná podívaná!!! I když jsem se v příběhu ztrácel (zřejmě asi tím že všichni čínani vypadají stejně a ty jména si nejde zapamatovat), tak po vizuální stránce jsem byl spokojený dvojnásobně. Je vidět, že režisér a kameraman si hráli s každým detaileml!!! Pro mě 3krát lepší než Tygr a drak, ten mě nenadch, ale tohle mě odrovnalo. Doufám že až se podívám podruhé tak se mi to bude líbit ještě víc!!!!!

Duna (1984)

Mám rád knihu Dune!!!Líbí se mi i její televizní zpracování z roku 2000 a její pokračování z roku 2003!!!Neříkám že z Lynchovy Duny nejsem nadšený, ale prostě je tu jeden velký problém!!!! USPĚCHANOST filmu!!!! Každý kdo četl knihu bude vědět!!! Prostě mi nesedí to, že když Paul a jeho matka Jessica jsou nalezeni fremeny tak zbývá asi 50 minut do konce, což je trochu problém, dyt právě tohle je to nejpodstatnější z celého příběhu a zde je všechno strašně rychle řečeno, z Paula se stane vůdce strašně rychle. Doufám, že jestli někdy uvidím SE verzi tak změním názor, jinak je to za tři a půl hvězdičky!!!!!

Wimbledon (2004)

3 a půl hvězdičky za klasickou podívanou ve stylu sportovně-romantické komedie!!!Na tomhle filmu nejde nic zkazit, všichni jsou tak úchvatní a dokonalí až to není pěkné :-) ale přes to všechno se na to stejně rád "jednou" podívám. Nic víc, nic míň.