Krojcek3

na volné noze..

homepage
Skype: Krojcek3

• 11.10.2012  10:27

Dokument má velký rozsah. Některé části jsou výborné, jiné slabší, popřípadě zbytečné. Každopádně film hodný doporučení.

• 11.10.2012  10:21

Domnívám se, bohužel, že na dokumentu je kus pravdy. Ale provedení je dost špatné škoda..

• 1.5.2011  16:08

Dick Cheney, výrok z roku 1994: Až vstoupíte do Iráku, ovládnete ho a svrhnete vládu Saddáma Husseina, čím ji nahradíte? Je to velmi nestabilní část světa a jestliže svrhnete ústřední vládu Iráku, může se snadno stát, že se Irák rozpadne. Sýrie by ráda jeho západní část, Íránci by si rádi nárokovali jeho východní část, bojovali o ni osm let. Na severu máte Kurdy a pokud se Kurdové osamostatní a spojí se s Kurdy v Turecku, pak bude ohrožena teritoriální integrita Turecka. Pokud zajdete tak daleko, že se pokusíte ovládnou Irák, skončí to jako noční můra.

• 24.11.2009  12:34

Hmhmhm.. tedy ze současného hodnocení sem překvapen. Takřka nulová režie, scénář kostrbatý jako schody, směšné využití hudby atd.. 45%

• 22.11.2009  23:44
    Záskok (1994)

Škoda mnoha hluchých míst. 72%

• 15.5.2006  03:10

Po návratu z evropských bojišť druhé světové války John Huston natočil film podle románu B. Travena, úspěšného autora, jehož identita nebyla nikdy odhalena. Humphrey Bogart, Tim Holt a režisérův otec Walter Huston v něm ztělesňují trojici vyděděnců vydávajících se do Mexika hledat zlato. Od okamžiku, kdy na úpatí hory narážejí na lesknoucí se žílu, však chamtivost a sobectví jednoho z nich rozvrací kamarádství dosud tužené společně prožívanými útrapami. Navzdory hrozícímu krachu ve své době nejdražší americké filmové produkce vzniklo fascinující dobrodružné drama spřízněné s westernem i starořeckou tragédií, které sám Jack Warner označil za "největší filmové dílo, jaké jsme kdy vytvořili". Poklad na Sierra Madre označovaný mnohými za Hustonův vůbec nejlepší film získal na sklonku čtyřicátých let minulého století tři Oscary, vedle scénáře a režie byl oceněn i Walter Huston za ztvárnění postavy stárnoucího "moudrého blázna" Howarda. (Katalog MFFKV)

• 15.5.2006  03:07

Kafiristán se nachází v odlehlém, severozápadním koutě Afghánistánu. Do hornatého území, kam od dob Alexandra Velikého nikdo nevkročil, se vydávají dva bývalí britští vojáci Danny a Peachy, aby využili lokálních bojůvek mezi zaostalými kmeny a Kafiristán ovládli. Genialita životního projektu Johna Hustona spočívá ve fascinující kombinaci velkolepé dobrodružné podívané a autorovy osobní zpovědi. Poselství "kámošského" filmu o nedlouhé odysee dvou šarmantních darebáků sděluje, že hrát si na Boha se sice nevyplácí, přináší to ovšem mnohem více vzrušení než bezpečný život v průměrnosti. Za předlohu Hustonovi posloužila jeho oblíbená povídka Rudyarda Kiplinga, které za pomoci dlouholeté spolupracovnice, scenáristky Gladys Hillové přidal na sardonické břitkosti. I zásluhou Michaela Caina a Seana Conneryho v hlavních rolích tak vytvořil mimo jiné mimořádně vtipnou parodii na britský koloniální imperialismus. (Katalog MFFKV)

• 15.5.2006  00:17
    Con Air (1997)

to je sračka.. ale vše dobře dopadlo, kdyby byl někdo zvědav.

• 13.1.2006  01:26
    Ples upírů (1967)

Měl sem problém vydržet u filmu do konce. Natočit tak nudný film, je umění :-) no, u filmu sem se moc nesmál, bylo to utrpení..

• 24.11.2005  14:02

Opravdová propaganda.

• 22.11.2005  19:17
    Rošťáci (1985)

Málem mi z toho řevu praskla hlava. Na to se už radši nikdy nepodívám..

• 10.10.2005  04:11

U tohoto filmu opravdu nechapu, jak mohl dosahnout takoveho uspehu. Nudny, nepovedeny.. Dál nevím proste, co napsat.. NIC, které me nastvalo..

• 10.10.2005  02:24

Nejlepsí herecký výkon ve filmové historii: Robert De Niro joko Jeke LaMotta..

• 5.10.2005  00:33

U tohoto filmu me necekane zaujal scenar, bohuzel dobry dojem zkazila kamera, strih a hudba taky nic moc.

• 15.8.2005  01:26

Neskutečně nezábavné, to se fakt nedá :-(

• 15.8.2005  01:24

O kus lepší než Alexnder, ale i tak hrozný..

• 10.8.2005  09:03
    Ali (2001)

Fakt hrozný, ztracenejch 160minut..

• 27.7.2005  00:41

Asi trochu nedokážu docenit tuto "koláž".. "a nejvtipnějších filmů" podle tohoto sousloví sem čekal trochu něco jiého :-)

• 25.7.2005  04:30

Malý chlapec při jehož porodu zemřela matka, což neunesl otec a začal pít, se svým starším bratrem mají vlastní, těžký, ale i vysněný svět.. Film je dobře natočen, nenudí, i přesto že u pár postav (policislů) máte pocit, že už jste je někde viděli.

• 25.7.2005  04:20
    The Dead (1987)

Film podle povídky irského spisovatele Jamese Joyce ze sbírky Dubliners. Huston točil film již těžce nemocen a uvedení do kin se nedožil.

• 25.7.2005  04:12

Krátkometrážní černá komedie z jednoho kupé ve vlaku. Chlapík se dozví, že mu umřela žena - jede domů vlakem. Vedle sedí manželský pár, oba manžele mají slzy v očích, mají nějaké trápení. A s nimi ve vagónu sedí mladík, jehož drzost ptát se na to, po čem mu nic není, je zřejmě hnána jeho vlastní nervozitou. Málo kdo toto setkání přežije. Při tomto snímku se do sluchátek smála i tlumočnice.

• 25.7.2005  04:02
    Bloom (2003)

U hodnocením tohoto filmu si nejsem jist, je zřejmě tak složitý a šílený jako jeho předloha, kterou sem samozřejmě nečetl, jako jí nečetla většina Irů.. jejichž je to velký poklad. U tohoto filmu se nedá poznat komu se bude líbit a komu ne a kdy...

• 25.7.2005  03:49
    Frajer Luke (1967)

Film na přibližně stejné téma jako Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem. V době, kdy se už ani divák nezasměje a Luke mu není tak sympatický jako na začátku filmu, Luke šokuje a prchá asi nejvtipnějším způsobem. Na konci v člověku zůstane ten pocit ponížení a útlaku, kterému se nedá postavit. Nábožensky a duchovně laděný film, který byl pro distribuci u nás řádně tohoto poselství zbaven(kino verze).

• 25.7.2005  03:31

Velice zábavná, krásně sledovatelná muzikálová komedie. Pavel Hobl tento film točil na objednávku. Po své krátkodobé emigraci, ze které se dobrovolně vrátil, neměl zrovna moc možností točit, a tak vzal nabídku natočitt film ze školního prostředí, i přesto že mu nebylo moc blízké. Asi proto dokázal vzít téma s odstupem a film natočit netradičně. Film si pár let posedel v trezoru, pry znevažoval komunisticke školstvi.. Premieru měl v roce 1977, ale natočen byl v roce 1973.

• 25.7.2005  03:25

Vëlice vtipný a obrovsky nadčasový film. Až je jeho průkopnost ve fantasi, jež je dnes častecne realitou, neuvěřitelná. A natočení ve stylu černé komiksové parodie se povedlo.

• 25.7.2005  03:19
    Běžin luh (1937)

Nepohyblivá rekonstrukce původního filmu, z něhož manželka Ejzenštejna vystříhala z každého záběru pár okének(aby z filmů alespoň něco zachránila) z nichž o pár desítek let později chtěli vyvolat fotky do alba, ale pak nálezce napadlo udělat nepohyblivý film z vystříhaných filmků. Jde o posobě jdoucí "fotografie", které v celku tvoří děj. Film je i vtomto případě velice poutavý a některé záběry utkví v paměti - cesta plná traktorů mířících na pole...například.

• 25.7.2005  03:11

Obrovský, 80 let starý, velkofilm, na jehož natáčení se na některých scénách podílelo leckdy i 10 000 lídí.. Pro strach z negativního působení na diváky a podněcování k revoluci se film dostal do kin po celém světě v cenzurované verzi.

• 10.7.2005  18:02
    Ospalá díra (1999)

Kuli tomuto filmu jsem začal usilovat, abych se stal recenzentem na CSFD. Podle hodnocení a komentářů jsem totiž nabyl dojmu, že jde o kvalitní film, který stojí zato vidět. Byl sem o tom natolik přesvědčen, že anichž bych film viděl, pustil jsem ho svým kamarádům... to byla velká chyba, dlouhých, nudných spíše trapných 105minut.. Film je dobře natočen (KAMERA,STŘIH) ale SCÉNÁŘ je děsný. Každá situace dopadne nejhůř jak může, dialogy úplně o ničem, film je plný nesmyslností.. ODPAD!!