• Romantický

Crash (2004)

Krásný propletenec s výjimečně sebeironickými postavami hollywoodských miláčků Frasera a Bullock. Ovšem k pěti hvězdám mi tu pořád něco chybí, neumím to přesně pojmenovat, možná opravdový přesah. Crash totiž ukazuje na problémy, pojmenovává je, ale nenabízí řešení.

Divoké kočky (2000)

Naivní pohádka o naivní slečně, kterak svého štěstí došla. Jediné, co mě zaujalo, byl striptýz Johna Goodmana. A taky Maria Bello - ačkoliv herečka není nic moc, je mi jako osoba sympatická. Hraje taky většinou drsňačky, které drsné vlastně nejsou. Ústřední dvojka je tááááák sladká, až to bolí. Hlavně sekvence s "Violetinou hudbou" byly k nepřežití.

Dokonalý trik (2006)

Rozplývám se blahem!!! Už dlouho mi chyběl tak detailně propracovaný film s velkým tématem. Možná je dobře, že jsem od toho nic nečekala – ačkoliv to režíroval Nolan. Všechny recenze kolem mě prosvištěly bez zájmu, ani jsem nevěděla, o čem to má vlastně být. Nolan dokazuje, že je velkým režisérem, a já musím podotknout, že se mi Dokonalý trik líbil ještě o chlup víc než Temný rytíř. Nevím, čím to je, ale tenhle film se mi zažral přímo pod kůži. Na tak malé ploše navršeno tolik různých motivů a otázek – dvojnictví, touha po moci, slávě a bohatství, láska, risk na život a na smrt…vše v mých oblíbených kostýmech a s oblíbeným Jackmanem. Bale nezaostává ani na vteřinu a Caine je spolehlivý jako vždy. K tomu geniální Bowie jako Tesla (nejdřív jsem byla stopro přesvědčená, že to je on, pak zase ne, až titulky ukončily dohady). Tohle je jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Nemá slabé místo. Kéž by takových bylo víc! Asi bychom si měli „namnožit“ Nolana…

Dokonalý chlap (2005)

Nějak jsem pořád čekala, že tam bude víc jiskření mezi Heather Locklear a Chrisem Nothem, ale místo toho se to všechno motalo pořád kolem Hillary Duff. Americká barevná podívaná mimo realitu nadchne možná tak její fanynky. A její milý? Dřív byl ten vysněný hoch kapitán školního fotbalového družstva, dnes je to jouda, co vypadá částečně jako mimozemšťan a částečně jako sympaťák. A samozřejmě už nestačí umět hrát fotbal, dnes letí komiksy, takže hošan kreslí jako o život. Nuda, nuda, nuda...na vymytí mozku po těžkém dni stačí stěží