• Romantický

Jedině ona (2010)

Je to hrozně předvídatelné, to jo. Commonovi taky těžko uvěříte toho hodného a dokonalého basketbalistu, který má i něco v hlavě. Ale Queen Latifah si vybrala další roli, která jí sedí na tělo. Jen těžko věřit, že taková baba těžko hledá chlapa. Milá oddechovka, neurazí, pobaví, a za Queen musím o hvězdičku nahoru.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Oddechovka, jak má být. Pro Jakea G. mám slabost a s Gemmou jim to šlapalo. "Skákací" akce ušly, bojové neocením ani tam, kde jsou pořádně udělané. Na případnou dvojku bych se těšila.

Na doraz (2010)

Velké zklamání, začínám se bát Pařby ve Vegas 2. Za celých sto minut tam byly dvě vtipné věci, navíc Galifianakis i Downey už se začínají přejídat stejným stylem hraní.

127 hodin (2010)

Nenudí ani minutu, Franco svým výkonem útočí na Oscara.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Nuda, nuda, nuda. Občas proložená kýčem. Občas taky zábleskem něčeho zajímavého, ale to jen zřídkakdy. Hvězdná plejáda herců i režisérů přitáhne zájem, ale to je tak vše. Škoda času, střípkovitost a nevyrovnanost jednotlivých povídek byla strašná. Povedla se ta od Natalie Portman a Bretta Rattnera, jinak mě to fakt nebavilo.

Zrození šampióna (2009)

Americké, vyleštěné, ale i přesto životné. A Sandra Bullock je výborná. Třešničkou na dortu je "natočeno podle skutečné události".

Chceš mě, chci tě (2009)

Bavila jsem se, Gerard Butler je prostě chodící charisma a Katherine Heigl zvládla celkem věrohodně přeměnu z psychoproducentky na o něco snesitelnější osobu. Sice nebylo moc jasné, proč by se zrovna do její postavy měl Butler zamilovat, ale vem to čert. Na holywoodskou romantickou komedii tam bylo docela dost dobrých vtipů, ale nad všechny ční scéna v restauraci s kalhotkami :-) Nenáročná zábava, která neurazí, ale pobaví. Tak proč ne?

Golfový sen (2005)

Shia boduje. Sice díky Disneymu je to velmi, velmi uhlazený svět, ovšem herecké výkony film vyzdvihávají a to, že je to na motivy skutečné události, filmu dodává ještě další důležitý rozměr.

Umění lhát (2009)

Totálně nevyužitý potenciál zajímavého nápadu. Navíc Ricky Gervais, ač můj oblíbenec, se mi v hlavní roli příliš nelíbil. Herecky nezvládl situaci, kde ---spoiler--- mu zemře matka ---konec spoileru---. Jennifer Garner prostě hrát neumí a většinu filmu mě nudila. Škoda, škoda, škoda...pro mě velké zklamání

Vyfič! (2009)

Herecké obsazení na jedna s hvězdičkou, hlavně ústřední herecké duo dcera (Ellen Page) vs. matka (Marcia Gray Harden). Ale i skvělá "vymaštěná" Drew Barrymore, drsná Juliette Lewis nebo Daniel Stern, který amerického tatíka vystřihl s přehledem. Jediné, co mě zpětně mrzí, je délka - při druhém shlédnutí mám pocit, že za to může dlouhá expozice. Třasořitka na bruslích mě zaujala stejně jako celý její tým a klasický film o dospívání měl díky botám na kolečkách šmrnc, jaký už dlouho ne.