Gottwald (1986) (seriál)

Tenhle seriál by měl člověk vidět už proto, aby si (zejména při sledování čtvrtého a pátého dílu) uvědomil, jak snadno lze fakta hrubě dezinterpretovat. Nedá se říct, že by se to, co seriál zobrazuje, nestalo, ale stalo se to prostě jinak. A nepřestanu se pozastavovat nad tím, jakou péči tenkrát soudruzi věnovali tomu, aby jednak vybrali herce typově odpovídající politikům, které hrály a jednak aby i skladník ve šroubárně správně pochopil, jak to vlastně tenkrát bylo (kdo byl ten správný soudruh a kdo prohnilý buržuj).

Osud tří srdcí (1929)

Film jsem viděl asi před patnácti lety na speciální projekci v místě natáčení, kam byl zapůjčen z NFA pro potřeby Klubu přátel města České Budějovice. Děj je stejně naivní, jako herecké výkony, ale je to snad jediný celovečerní film z té doby, který byl natočen v Českých Budějovicích. Z toho důvodu tři hvězdičky.

Pod vodou (2020)

Trpaslíci kopali příliš chamtivě a příliš hluboko a probudili oliheň beznaděje.

Ostravak Ostravski (2016)

Film jsem viděl na premiéře v největším ostravském jednosálovém kině LUNA, které bylo po dlouhé době nacpané k prasknutí a diváci se zjevně dobře bavili. (Měl jsem tedy opačný dojem než kolega zlamic.) Nejsem si ale úplně jistý, že tenhle film vykresluje Ostravu takovou, jaká je. A pokud ano, tak jí určitě nepředstavuje takovou, jakou by jí chtěli ostraváci mít. Každý, kdo se na film podívá, se pouze utvrdí ve stereotypech.

Tygr a drak (2000)

K asijské kinematografii nemám kladný vztah. Filmy, které jsem viděl, by se daly spočítat na prstech jedné ruky a po shlédnutí Tygra a draka jsem se ujistil, že se to v budoucnu asi nezmění. Ten film je tak zdlouhavý, že by mohl nudit za vlast a ty tolik oslavované bojové scény mi připomínaly spíš artistická vystoupení v cirkusech z dob mého mládí v kombinaci s bungee jumpingem.

Zítra se bude tančit všude (1952)

Člověk může jen těžko vyčítat agitkám angažovanost, protože tu je nutno předpokládat, ale tenhle film je nuda k uzoufání. A byl by dlouhý a nudný, i kdyby trval jen 5 minut.

Herbář (2013) (pořad)

Hrůza hrůz. Dvě krůty v archaických šatečkách a kulisách, které ČT zbyly po natáčení Dobrodružství kriminalistiky, mluví, jako kdyby se právě vrátili z odpoledního šopování po nákupáku. Čeho je moc, toho je příliš.

Bingo (1994) (pořad)

A tehdy jsme si mysleli, že hlouběji už televizní zábava klesnout nemůže.