• Pohádka

Tenkrát na Západě (1968)

Hudba, ktorú dlho nič neprekoná a rozhodujúca scéna bez slov, ktorá aj tak povie vlastne všetko. Plus očarujúce oči Claudie Cardinale, keby som mohla, dám 6 hviezdičiek.

Mé jméno je Nikdo (1973)

Moja obľúbená westernová komédia s veselou hudbou a pre niekoho zvláštnym a nudným dejom. Pre mňa proste klasika, takého starého otca ako je Fonda v tomto filme by som chcela mať.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

S týmto seriálom sa mi spájajú víkendové rána môjho detstva. Pekne spracovaný seriál o fungovaní ľudského tela, a tie cukríčky boli naozaj chutné :).

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Pri tomto filme mi vadí hlavne pôvodné znenie. Tie prízvuky hercov mi proste nesedia. Inak je to dobre zahraté s dobrou hudbou, takže s dabingom sa do vojnového Grécka s radosťou opäť pozriem.

Malé ženy (1994)

Dobrý film podľa dobrej knihy. Nikdy som ale neodpustila Winone, že odmietla Christiana a chvíľu som bola s toho depresovaná ako Kirsten. Všetci herci však boli perfektní.

Nový svět (2005)

Asi 80 minút čakania na Balea, mala by som prestať pozerať filmy len kvôli nemu. Na môj vkus dlhé, dosť lyrické a málo dialógov.

Batman začíná (2005)

Prečo vidieť Batman začína? Lebo Batman nebude pre vás len blázon v kostýme, lietajúci nočným Gothamom. Dostala som odpovede na otázky, kto je Bruce Wayne, prečo, ako a kedy sa rozhodol robiť to, čo robí, a to si myslím, že stojí za tých 140 minút. Prvá polovica bola výrazne lepšia, ale nemám nič proti naháňačkám a výbuchom, keď sú tak fantasticky doplnené hudbou.

Dokonalý trik (2006)

Tak toto ma šokovalo. Ešte pri titulkoch som si to musela v hlave dávať všetko dohromady.Ale vedela som, že to potrebujem, chcem vidieť znovu. Každý to odhalil, každý to pochopil, len ja som chcela byť klamaná. A bola som, vyzdvihujem scenár a réžiu. Trojica Bale, Jackman, Caine rovnako nesklamala. Takže sa smelo, rada a kedykoľvek nechám vtiahnuť do sveta kúziel, pretvárky, mágie, nakuknem pod pokrievku trikov a vychutnám si dokonalý filmový zážitok.

Temný rytíř (2008)

Film, ktorý ma naučil opäť chodiť do kina. Dokonalý filmový zážitok, hudba, efekty a tie herecké výkony. Iné ako 5 hviezdičiek nemôžem dať.