• Pohádka

Prázdniny (2006)

Fajn romantická komédia, neprekvapí, ale ani neurazí. Kate mám rada, Jack pôsobil ako plyšový medvedík, len ho vystískať, Cameron som prežila a plačúcemu Judeovi sa ma podarilo dojať.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Videné trikrát, raz v kine po anglicky, raz na dvd po česky a raz v telke po slovensky /každý dabing o hviezdičku horší ako originál/. Čítala som knihu takže ma veľmi nemalo čo prekvapiť, páčila sa mi hudba a Ian McKellen.

Sen noci svatojánské (1999)

Nenapadlo by ma, že v jednom filme uvidím Christiana /Batmana/ Balea, Calistu /Ally Mc Beal/ Flockhart a Annu /Bathory/ Friel:))). Inak k filmu môžem povedať iba krása, krása, krása. Ale čo sa čudujem, veď je to Shakespeare so skvelým obsadením, dobrou hudbou a vtipom. Keby ma niekto hľadal, zháňam ten zázračný kvet, aby som neskončila v háji a sama.

Království ohně (2002)

Ja som to videla so slovenským dabingom. Pred začiatkom sme tipovali so sesternicou či Balea nahovorí Emanuel Hason alebo Maroš Kramár. A výsledok? Bale = Hason , McConaughey = Kramár :) Čudujem sa, že som to vôbec dopozerala a mrzí ma, že práve tento film s Christianom Baleom je najčastejšie sa vyskytujúci na našich obrazovkách. "Jediná vec horšia ako draci sú Američania"

Drsný časy (2005)

Na môj vkus trošku drsné a podľa mňa zbytočne často sa vyskytujúce jedno slovo. Angličtina asi nie je tak bohatá na nadávky ako slovenčina :) Inak poctivo zahrané, vierohodné.

Pelíšky (1999)

Na začiatku je to zábava, až neskôr som si uvedomila, že to bola realita. Dobré herecké obsadenie, kultové výroky. Len škoda,že tatínek Kraus nemal pri veštení pravdu. "Dávam bolševikovi rok. Maximálně dva!"

Byl jednou jeden král... (1954)

Jedna z mojich najobľúbenejších rozprávok s vtipnými dialógmi a dobre zvolenými hercami. Nezabudnuteľné a stále pozerateľné.

Škola základ života (1938)

Najlepší film zo školských lavíc a nezabudnuteľné hlášky. Môžem ho vidieť aj každý deň.

Appaloosa (2008)

Keď som videla trailer, bola som nadšená, keď som videla film, bola som sklamaná. Ani Mortensen, ani Zellweger, ani tá puma to nezachránili.