Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Kefallénie je krásný řecký ostrov, kde lidé ctí tradice a váží si života. Píše se však rok 1940 a dokonce i sem se blíží krutá druhá světová válka. A dorazí krátce poté, kdy se Pelagia, dcera místního lékaře, i přes jeho námitky zasnoubí s mladým rybářem, který se záhy přihlásí do armády. V dubnu 1940 vstoupí do městečka Argostoli italská armáda, která si vybuduje tábor na mořském břehu. Doktor Jannis odmítne Correlliho ubytovat ve svém domě, nakonec však ustoupí pod podmínkou, že za jeho ubytování bude dostávat lékařský materiál. Correlli, který bydlí v pokoji Pelagie, se pokouší s dívkou sblížit, ta ho však odmítá. Poprvé dívka na nepřátelství zapomene, když jí Correlli zahraje na mandolínu. Nedokáže však pochopit, jak může hrát a zpívat, když jinde umírají lidé. Correllli se jí snaží vysvětlit, že i ve válce mají lidé právo na malé radosti a vyzná jí lásku. Zpočátku nevraživě přijímaní italští vojáci si po čase získají Řeky svými koncerty na náměstí a dokonce i nevraživost Pelagie ke Correllimu se pomalu a nenápadně mění v lásku. Do téměř idylického období zasáhne Mussoliniho porážka. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (203)

castor 

všechny recenze uživatele

Malebný řecký ostrůvek, druhá světová válka, italský okupační voják, řecká dívka, John Madden na režisérské sesli, ostřílený John Toll za kamerou, hned tři oscaroví herci před ní a přesto to tak úplně neklaplo. Adaptuje se totiž velmi košatý román, což je pro výsledek pokaždé s otazníkem. Tvůrci nicméně řekli ano klasické staromódní válečné romanci, jenže když postrádá náboj a opravdovost, je něco špatně. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Přes přítomnost nenáviděného Cage a jeho dabérského stínu Mahdala nemůžu než srovnávat s Kefalonií, na jejíž "půdě" se příběh rovněž odehrává. Italské drama, alespoň tedy jeho první díl, tuhle plytkou holywoodskou řadovku po všech směrech předčí (je zajímavější, napínavější, jde víc do hloubky a věřím, že je i historicky přesnější), takže jediným trumfem americko-britské koprodukce zůstává Penélope. Možná, snad, v originále by to bylo o ždibíček lepší. ()

Reklama

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že jsem od tohoto filmu očekávala více. Podle mého měli klást větší důraz na válku, nebo na ústřední trojúhelník. Prostě si vybrat. Ale oni to dost smíchali a pak film ztrácí šmrnc, protože to není A a ani B. Nicolas Cage má u mě v poslední době docela pošramocenou pověst (díky stupiditám, které loni točil), ale tady si u mě profil trochu vylepšil. On dokáže hrát, když chce. Penelopé je také fajn, i ona umí hrát. Líbilo se mi ale, že film se soustředil i na jinou oblast druhé světové války, než na jakou jsme zvyklí z ostatních válečných filmů. Žádní Amíci, Rusové, ale opomíjené Řecko. Tím film získává body. Ale na druhou stranu byl nemastný neslaný a docela mě nudil... ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Mě se to líbilo (a to jsem jinak cynik). Knihu (asi naštěstí pro film) jsem nečetl, takže čistě podle toho, co jsem viděl, chválím Cagea, kterého jinak příliš v oblibě nemám, ale tady mu role sedne a já mu toho klaďase věřil, Penelope Cruz (obdobný případ) a zejména Johna Hurta. Rozhodně tohle dílo na poli válečných romancí řadím mnohem výše, než oskarového Anglického pacienta (u kterého jsem usnul) nebo Cold Mountain (u kterého jsem se ve vypjatých okamžicích smál). Myslím, že jde o poctivé 4*. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

První hodinu jsem si myslel že hodnocení tady je děsně nespravedlivé. Ovšem druhá půle mu dává za pravdu. Jakmile dorazí Němci začne být snímek naprosto neukočírovatelný. John Madden, který má na svědomí Zamilovaného Shakespeara, totiž dokáže vložit spoustu citu do romantických scén, ale také dokonale pohřbít válečnou akci. Nicolas Cage slušný výkon a Penélope Cruz další odhalené scény. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (7)

  • Nicolas Cage a Penelope Cruz spolu při natáčení prožili románek, který údajně vedl k rozhovoru s jeho tehdejší manželkou Patricií Arquette. (Edgerton)
  • Námětem pro knihu i film byly události z 24. září 1943, kdy bylo popraveno 5 000 italských vojáků, kteří se po boji vzdali Němcům. Popravu nařídil sám Adolf Hitler a patří k nejhorším válečným zločinům druhé světové války, protože Němci postříleli neozbrojené válečné zajatce. (xisp)

Související novinky

Michell, Roger Michell

Michell, Roger Michell

19.07.2006

Zatímco miliony fanoušků nepřemožitelného agenta britské tajné služby s kódovým označením 007 čekají na debut Daniela Craiga v roli Jamese Bonda, který se světu představí v listopadu, producenti nové… (více)

Reklama

Reklama