• Pohádka

Chéri (2009)

Ach tá láska. Mňa sa takéto romantické drámy vždy tak nejako dotknú. Michelle Pfeiffer bola najlepšia, Rupert Friend bol zlatý, takže u mňa za 4 :)

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Ja som po polhodine zabudla ako to skončilo :), ale spomenula som si. Nebolo to zlé, nebolo to ani super, také poctivé tri hviezdičky. Je mi jasné, že Gilliam nie je môj režisér. P.S. Johnny Depp je tam sakra málo.

Invictus: Neporažený (2009)

Film o odpustení, ľudskosti a športe, ktorý dokáže spájať ľudí.

Je to i můj život (2009)

Je to smutné, ale taký život. Rodičia majú tendenciu spraviť všetko pre svoje deti, ani si pri tom neuvedomujú, že ubližujú ostatným deťom. Neubránila som sa slzám, kiežby nikto nikdy nemusel prežívať to čo rodina v tomto filme.

Julie a Julia (2009)

Na kvalitný filmový zážitok potrebujeme dve skvelé herečky, čerstvý scenár, hrniec humoru, šálku romantiky, lyžičku hudby. Všetko zmiešame, varíme 123 minút a podávame teplé. Mne tak chutilo, že som si musela naložiť znovu :) Dobrú chuť!

Královna Viktorie (2009)

Krásne vyznanie lásky, romantika, nádherné kostýmy, skvelí kričiaci herci a pekná hudba. Čo viac dodať dávam 4 hviezdičky a verím v Oscara za kostýmy.

Lítám v tom (2009)

Počet nominácií na Oscara je prehnaný, ale mne sa to páčilo. Je to o lietaní nielen vo vzduchu, ale aj v živote s batohom vzťahov, ktorý je občas dosť ťažký. George Clonney má neuveriteľnú charizmu a uveríte mu, že vyhadzov z práce je vlastne tou najlepšou vecou, čo sa vám môže stať. Anna Kendrick mi občas liezla na nervy a zároveň ma aj rozosmiala, z tej dievky niečo bude :) Je to o živote a život je pes, kto čaká niečo ako žili spolu šťastne...ten si kúpil zlý lístok. Rozprávku premietajú vo vedľajšej sále.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Prvý film, pri ktorom som bola svedkom odchodu ľudí z kina. Asi sa im to zdalo málo zábavné. Ja sa snažím dať každému filmu šancu až po záverečné titulky a musím priznať párkrát som sa z chuti zasmiala, párkrát pousmiala. Čakala som ale predsa len o trošku viac srandy, aspoň o jeden kozí chlp. Uletené to však bolo dostatočne.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Skvelý detektívny thriller s neznámymi tvárami a dokonale nehostinnou a mrazivou krajinou. Len na môj vkus príliš drsné a násilné, ale asi treba občas ukázať aj drsné stránky života.

Návrh (2009)

Nič prevratné, nič extra originálne, klasická americká romantická komédia, ale ja som sa fakt bavila.