Nevinnost (2004)

Kdybych hodnotila napětí, atmosféru a poutavost, dala bych okamžitě 5 hvězd, ale na konci si uvědomíte, že žádný konec není, protože nikdy nebyla ani zápletka a připadáte si jako idiot. Tvůrce chtěl něco říci, ale já nevím co.

Ztracený obzor (1937)

Věčné hledání ráje. A pak znovu hledání toho samého, když ráj opustíte. No jo, lidé neradi žijí v izolaci, ať jsou sebekrásnější. Já vím, já vím. Všichni tam chtěli zůstat, a to mi přišlo trošku znepokojivé. Jinak nádherná klasika. Mimochodem o nějakých 70 let později se Shangri Lah znovu vyskytuje v paskvilu Mumie: Hrob dračího císaře, ač v úplně jiné podobě.

Oheň a led (1983)

Nic extra. Superbijec, superzloduch a skoro nahá superkráska. Hodně kýče, figurek a nevyjasněná motivace toho tajemného kulturisty v masce. Ale Bože, já chci víc fantasy.

Čas sluhů (1989)

Jediné pozitiva, která film má je Chýlková, Roden a jejich výkony. Děj a charaktery postav jsou těžko neuvěřitelné, a to i ve filmovém světě s jeho dramatickými postavami. Bavila jsem se s lehce znechuceným úsměvem, ale to nic nemění na tom, že se mi příběh jeví jako docela postavený na hlavu.

Zlo mezi námi (2003)

Nejdřív musím říct, co mi na filmu nesedí: ani na minutu nevěřím, že hlavnímu hrdinovi je 16; většina jeho spolužáků vypadá, že veškeré volno tráví v posilovně a cpou se creatinem a přerod hajzlíka v ochránce slabých mi přišel příliš rychlý. A teď pozitiva: tohle je jediný film, který dokázal přitáhnout pozornost i mé spolubydlící (učí na VŠ) a udržet si ji až do konce; šikana: velký problém mnoha škol - ačkoliv ve filmu vyhnána do extrému - a vděčné téma ke zfilmování; hodně drsný a působivý film, ve kterém si celou dobu přejete, aby ti hajzlové dostali od hlavního hrdiny do budky a pak jen čekáte, jakou křívárnou mu ponížení oplatí.

Dětská hodinka (1961)

Musím se přiznat, že nemám ráda Audrey Hepburn, možná kvůli tomu, že jsem ji převážně viděla v jednom a tom samém typu rolí, a to obdivované, atraktivní a ve skrze dobré dívky. Tento film na mém přesvědčení nic nezmění, ačkoliv je to vynikající film. Je až děsivé, jak nepřijatelné (ačkoliv ani dnes to není žádný med) byl v tehdejší době vztah dvou žen. A ještě děsivější je vidět, co dokáže pomluva "čisté" holčičky. Film neměl tu nejoriginálnější zápletku, ale i tak dokázal překvapit, hlavně svým rozuzlením.

Vikingové II (2008)

Jedno z nejlepších béčkových fantasy, jaké jsem za poslední roky viděla. Zapomeňte na logiku toho, kterak se člověk z budoucnosti dostane mezi vikingy a užívejte si norské mytologie a soubojů s meči a sekerami. Což o to, že monstrum vypadá příliš digitálně, tady jde o hrdiny. Tohle je ten typ filmů, které mi v kinech chybí. Dost bylo filozofování, jde se bojovat jako za Conanových dob.

Předčítač (2008)

Předčítač je jedním z těch tichých dramat, které na mě dokáží zapůsobit. Knižní předlohu znám a tudíž jsem věděla, co mě čeká. Film v zásadě kopíruje knihu a jakýkoliv jiný přístup k příběhu by mu uškodil. Doporučuji všem, kteří si nepotrpí na kýčovité výkřiky lásky z úst hrdinů a nečekají happy end. Herecké výkony víc než výborné, roztahaný děj se nekoná, prostě plyne. Dobrá práce.