Oni (2008)

Velké zklamání. Nečekala jsem bůhvíco, ale aspoň jakési vyústění v cosi...ale film neměl žádnou pointu, ledaže by pointou byla její absence. Docela slušná atmosféra a lekačky, ale všechno jsem už někde viděla, a mnohdy i v lepším provedení. Tak nějak mi přišlo, že se z filmu snažili tvůrci udělat jakýsi psychologický horor s Liv v hlavní roli, ale vyšlo z toho něco, co nedokážu pojmenovat, ale co mi chutná po ničem..

Kafe a cigára (2003)

Inteligentní konverzačka, kde slavní hrají sami sebe. Je to taková oddychovka, jak pro diváka, tak pro herce. Několik krátkých příběhů, kde jedinými pojítky jsou káva, cigarety a sebeironie.

Carnivale (2003) (seriál)

Skvělý seriál, u kterého je největší nevýhodou jeho pomalost a neukončenost. Škoda, že další řadu měli tvůrci zatrhnutou. Musím se přiznat, že jsem váhala, zda seriálu začít věnovat čas, protože mě naprosto nezajímá prostředí cirkusu a jeho sebranky a už vůbec mě neláká poušť a třicátá léta minulého století. Prostě, pro mne nejhorší možná kombinace. Ale příběh mi ukázal magii v jemných, skoro uvěřitelných náznacích a to v rukou zajímavých postav, jejichž povaha byla realistická. Jednotlivé postavy se celou dobu vyvíjely, a tak jsem byla pořád v nejistotě, na kterou stranu se postaví nakonec. Naprostou dokonalý byl Clancy Brown, jeho podivný vztah k sestře a přerod z dokonalého kněze na démona. Škoda přeškoda, že nevznikla další řada, myslím, že pro nás bylo přichystáno pár zajímavých překvapení.

Star Trek (2009)

Má celoživotní věrnost Star Treku přinesla ovoce. Konečně přišel film, na který si ani neznalí nebudou posměšně ukazovat prstem. Je to rychlé, je to dravé, má to sympatické hrdiny, jednoduchý děj a s návratem v čase se zachází tak, že se není třeba bát nějakého filozofického zauzlení.

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Vizuální bašta. Dokonale nechutný zlosyn, skvělá Helen Mirren a Nymanova hudba...co víc si přát? Jeden z mála filmů o jídle, u kterého mě přešel hlad. Krvavé, perfektně zahrané a morbidní na samé hranici vkusu, ale stále přijatelné, na rozdíl od "Zet a dvě nuly", které mě jenom znechutilo.

Skvělí Ambersonové (1942)

Trošku moc nasládlé a mnohdy nelogické v chování hrdinů. Některé postavy mi přišly zbytečné a konec zmateně domyšlený, jakoby se do poslední chvíle nemohli tvůrci dohodnout, jak celá věc skončí. Celý film na mně působil tak nějak roztěkaně, jakoby nebylo jasné, o čem má vlastně být.

Invaze lupičů těl (1956)

Spíše než horor, bych to nazvala psychologickou sci-fi. Ze začátků samozřejmě nikdo nevěří, že je tady nějaký problém s kradením těl, později nevěří nikdo nikomu (je už jedním z nich? - něco na způsob The thing s Kurtem Russelem). Jsem spíše fanoušek starých monster hororů, ale Invaze lupičů těl je skvělá zábava na nedělní večer. V dnešní době by tohle téma moc neobstálo, ale 50. léta ještě nebyla dobou vykrádání filmů. Jen ten děj bych trošku popohnala a konverzaci nahradila trochou akce.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Hodina a půl nenáročné zábavy s občas dobrými hláškami. Většina gegů je ale provařená a neoriginální. Rozhodně to ale není takový trapas mouchy letící do vesmíru.

Umělcova smlouva (1982)

Po prvním shlédnutí tak 3 hvězdy, po dalším 5. Nejdřív kratochvíle na studené sobotní dopoledne plná šifrovaných dialogů, z nichž většinu nechápu doteď, potom film, který mi zůstává v paměti svou necitelností, nerozuzlením a fantastickými obrazy.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Tak jako jsem si asi po 10-ti knihách od S. Kinga všimla jeho schématičnosti, tak i u Kim Ki-duka jsem nemohla nepostřehnout jeden stále se opakující prvek. Nemyslím nemluvnost, obraznost a skoro žádný děj, ale myslím postavení hrdinek. Nejsem feministka a vítám všechna filmová postavení na pohlaví nezáležeje, ale pokud se role stále opakuje, nudí a mě to přijde, jako kdybych prokoukla kouzelnické triky a jsem zklamaná. Všimla jsem si, že téměř každý Ki-dukův fim se začne hýbat, když ženská něco provede, něco za co musí být potrestána, protože všechno, co následuje je její vina. Luk - zamiluje se do rybářova syna a na chudáka starce zapomene a stařec spáchá sebevraždu; Drsňák - ukradne peněženku a stane se z ní děvka; Coast-Guard - přemluví svého kluka, aby přešli do zakázaného území a on je zabit; Čas - jde na zbytečnou plastickou operaci a její kluk je zabit; Jaro, léto...svede mnicha a z něj se ze žárlivosti stane vrah; Ostrov - její vinou zemře přítelkyně chlápka, kterého chce a oba jsou pak pronásledováni. Možná mám halucinace a musím si dát o Kima pohov. Jinak Jaro, léto...patří k těm lepším Kimovým filmům.