Černá roucha (1983)

Zběsilý Almodóvarův exkurz do klášterního života jeptišek vezoucích se na vlně LSD a heroinu. Pěkná vizuální stránka filmu, bohužel slabý obsah bez hlubší myšlenky. Místy vtipné, většinu času nudné.

Červený drak (2002)

Další z mnoha variací na to, jak rozluštit klíč k výběru zavražděných psychicky narušeným pseudogéniem, nic víc, nic míň. Naprosto zbytečná a samoúčelná je postava dr. Lectera. Přesto film šlape a je napínavej až do konce. A propos, konec...snímek pochází z období, kdy každý druhý měl takový dvojitě upletený rádobyoriginální konec. Škoda jen, že jsem to neviděl v originále, dabing Ralpha Fiennese byl zoufalý.

Český lev 2008 (2009) (pořad)

Největším problémem vyhlašování Českých lvů (a koneckonců i příbuzných hudebních Andělů) je snaha o co největší originalitu při moderování, a to co se týká formy i vlastních moderátorů. Hlavní by měli být proboha snad ti ocenění (event. nominovaní)! I když tento rok se mi moc líbila Anna Polívková, nebýt těch rádoby autentických přeřeků. Bolkovi samozřejmě více sluší manéž. Vrcholem trapnosti a zpupnosti byla madam Horváthová-chudák paní, soudnost už ztratila docela, jestli ovšem kdy nějakou měla. Nightwork super.

Čokoláda (2000)

Troufám si tvrdit, že stav současné maloměšťácké společnosti (dá-li se to tak nazvat) se příliš nezměnil a střet konzervativistů a šosáků s někým, kdo ani nemusí revoltovat, stačí bohatě, bude-li pouze jakýmkoli způsobem vyčnívat, je častý a vždy nepříjemný. V tomto směru společnost přiliš nepokročila. Jako jakási pohádková metafora film účinkuje, už je pohled na čokoládu poskytuje přijemné stavy a chutě. Osobně jsem rád za to, že skutečně existují Venušiny bradavky, tak obtížně sehnatelné (vlastně nesehnatelné) v Salcburku, udajném městě jejich vzniku. Juliette Binoche okouzlující, jako obvykle.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Jiří Strach záměrně pracuje (což docela chápu) s těmi nejlepšími herci a dělá dobře. Když se navíc přidá kvalitní scénář, nápaditá zápletka, je zaděláno na kvalitní miniseriál, což dokázal svým posledním (?) televizním počinem Operace Silver A. Fakt je, že mě konec úplně neodvázal, ale oba předchozí díly byly hodně kvalitní. Celkově mám pocit, že se konec filmu jaksi rozplyznul. Jiří Dvořák byl na můj vkus dost stylizován do role detektiva tvrdé americké školy, místy působil až jako parodie sebe sama.

Dalziel a Pascoe - Mrtvé maso (2005) (epizoda)

Tak toto bylo moje první setkání s "Dýjelem" a "Páskou" a musím říct, že jsem byl trochu zklamán. Čekal jsem něco temného na způsob Taggerta a Bedny, ale tohle byla celkem normální detektivka. Ačkoliv to, co očekávám já se může lišit od toho, co zamýšlejí tvůrci. Našetěstí se příběh obešel bez potoků krve, honiček v autě atd. apod. Civilnost snímku hodně moc pokazilo téma transplantace ledviny, to byla opravdová zhovadilost, tvůrci se mohli přece aspoň zeptat lékařů transplantacemi se zabývajícími, zbytečně moc nesmyslů koncentrovaných kolem ní.

Démanty noci (1964)

Fascinující snímek ve své sugestivnosti, syrovosti a autentičnosti. Dynamická kamera dokonale vtahující diváka do děje. Málo slov, o to více emocí.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Myslím si, že se jedná ve svém žánru o průměrný kousek, ale znalcem novodobých animovaných filmů pro děti a jejich rodiče nejsem. Ve střední části jsem se nudil. Že se budou diváci občas nudit asi předpokládali i samotní tvůrci a tak vkládali do příběhu krysoveverčí skeče. Dojemný konec, tak to má být.

Don Juan (1990) (divadelní záznam)

Úsporná scéna, vynikající herecké obsazení a výborná režie společně s nadčasovým textem. Plný počet.

Dr. House (2004) (seriál)

Celý lékařský tým sice používá skutečné diagnostické a léčebné metody, zpravidla však v nesmyslných indikacích a někdy dokonce i nelogicky a nemožné je i to, že veškeré procedury provádějí jedni a titíž lékaři. O to ale v tomto seriálu vůbec nejde, je to pouze efektní pozadí pro představení jednoho muže-doktora House, ostatní tvoří pouze stafáž. Ani jedna postava nemá ani špetku Houserova charismatu. Hugh Laure je pro mě skutečným zjevením, dabing Martina Stránského je rovněž skvělý a dobře se k němu hodí. Koneckonců i vzhledově jsou si oba podobní. Chvíli mi trvalo než jsem pochopil, že v jednotlivých epizodách vůbec nejde o prazvláštní diagnózy, ale o pokusy rozšifrovat komplikovanou osobnost doktora House. V posledních dílech se bohužel spousta věcí opakuje, druhý lékařský tým (lépe tedy představitelé rolí) nemají ani trochu jiskry, místy působí toporně a jsou příliš ve stínu svého šéfa.