Underworld: Krvavé války (2016)

Na Kačenku v latexu a polonahou Irene Adler se sice vždycky rád podívám, ale na mi stačí fotka. Film toho bohužel mnoho navíc nenabídne a příběh se za celou dobu neposune vůbec nikam. Jediný dobrý nápad se světem za světem zůstane naprosto nevyužit, kromě té mírně gandalfovské metamorfózy. Asi už je načase tuto ságu ukončit, pokud možno důstojně.

Rupture (2016)

No dobrý, Naomi. A teď si jdu pustit Chytilové Vlčí boudu.

Inferno (2016)

Díky totálně doprzněné a ořezané předloze film chvílemi ani nedává smysl a smrskává se na obyčejnou honičku po evropských památkách. Absolutním vrcholem však je překroucení původní Brownovy pointy, čímž to zásadní a vážné poselství knihy včetně radikálního, avšak vbrzku zřejmě nezbytného a zároveň nejhumánnějšího řešení, zcela vyšumí. Škoda, že na to Howard nenašel koule. Takhle to dopadlo, jako kdyby v případném remake Soylent Greenu na konci hrdina zjistil, že ty sušenky, co konzumuje totálně přemnožené lidstvo, se zatím pořád vyrábí z mouky a z cukru.

Sedm statečných (2016)

Ale jo, celkem slušný. Akorát mám obavu, že až Sedm jatečních budou remejkovat příště, bude tem hrát ještě Arab, Eskymák a brácha toho zelenýho zmrda od Alzy.

Vyšehrad (2016) (seriál) odpad!

Teda sorry, ale sledovat doslovně natočený hlášky a situace, který už kdysi proběhly médii, to fakt ne! xxmartinxx to napsal asi nejpřesněji. Než plýtvat slovy na takovou sračku, raději si spravit náladu s Okresním přeborem, nebo Koženým sluncem.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Konečně vím, jak vypadá tukan v paruce.

Morgan (2016)

Prodloužená epizoda Krajních mezí.

Knihovníci - A utopená kniha (2015) (epizoda)

V podstatě ukecaný nesmysl bez hlavy a paty. Účelem zřejmě bylo pouze dát starou partu zase dohromady a představit nové záporáky - shakespearovského čaroděje Prospera a okouzlujícího Doyleova mistra zločinu - profesora Moriartyho. Až na souboj eg - Moriarty vs. Flynn Carsen a RR ve večerních šatech, zcela zapomenutelný díl.

Knihovníci - Série 1 (2014) (série)

Hodně slabé tři hvězdy, které drží nad vodou jen sentimentální vzpomínky na příjemnou béčkovou trilogii s Flynnem Carsenem, poslintávání nad Rebeccou Romijn a sem tam i nějaký ten nesmělý záblesk humoru či nápadu. Jinak na můj vkus příliš užvaněné a místy až chaotické. Nejlepší díly série byly ten o strašidelných domech a ten, kde se hrdinové začali měnit do podoby pohádkových postav. No a samozřejmě potěšilo cameo Bruce "Ashe" Campbella a Tricie "The Six" Helfer.