Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Nepatrně lepší počin, než druhý díl, který byl v celé téhle trilogii velkým zklamáním. Přesto si myslím, že tam byl dán velký prostor omáčce, která tam být vůbec nemusela, typu dlouhé záběry na auta jedoucí kamsi, oproti tomu byl dost ošizen závěrečný proces, který byl v knize fenomenální.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Kniha byla naprosto strhující, člověk ji přečte jedním dechem. Film oproti tomu ten dech naprosto ztrácí. Je to roztříštěné a jednotlivé scény jakoby do sebe nezapadali a fungují skvěle jen když jsou osamocené. Kdo předtím nepřečetl knihu, tak se může v ději úplně ztratit a nepochopit, kde se najednou v té scéně objevilo to a tamto. V některých věcech mě dost iritovalo, že se odtrhli dějově od knihy. Jakoby produkce najednou nevěděla, jak celé zpracování uchopit. Škoda toho. Těším se, jak na tohle bude reagovat americká produkce, pokud teda nějak reagovat bude.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Zvolila jsem si, že si přečtu knihu a pak se podívám na film a pak se podívám na americkou verzi. Myslím, že jsem dobře udělala. Kniha je komplexní a naprosto dokonale napsaná, film je dějově osekaný a pokud nevíte některé souvislosti, můžete se v tom ztratit. Nicméně rozdíl mezi knihou a filmem není tak velký, jako při druhém dílu milénia, kde mi přišla kniha naprosto špičková a film lehce odfláknutý.

Vražda (2007) (seriál)

První série 100%, druhá série 99,99%, i ten svetr jsem měla na sobě, nakonec jsem si koupila jiný :) ale prošla jsem si natáčecí lokality v Copanhagenu a prostě tohle je špička seriálové tvorby, tak dobrá, že Amíci se rozhodli to zkopírovat a tvůrci Forbrydelsenu jsou na to náležitě pyšní.

Kocour v botách (2011)

Jsou filmy, které si pouštím k usínání, jako tento, protože prostě nejsou dostatečné zajímavý, aby udržely moji pozornost. Jsou filmy, které si pustím s očekáváním, že se na ně podívám, protože se zdají dobré (z traileru, doporučení). Puss in Boots jsem si pustila jako usínací film, připravena vidět to po deseti minutách v průběhu několika dní a musím tomu dát plus, že jsem neusnula a dodívala to v kuse. Bylo to celkem dobré, až na to vejce.

Anatomy of a Love Seen (2014)

Takový nízkonákladový za pár kaček, ale celkem koukatelný, nebylo to špatný, i ten scénář byl celkem poslouchatelný, ale hodně věcí bych si tam dokázala představit lepších. Ale herečky nebyly vůbec špatně obsazené.

Deadpool (2016)

Všichni o tom mluví, neviděla jsem jediný trailer, jen nějaký plakát, dala jsem tomu šanci. A musím říct, že jak ty hrdinské xmenovské, supermanovské, batmanovské a hrdinské filmy moc nemusím a všechno mi to přijde prostě stejný, tak tohle konečně mělo nápad a vtip, zasmála jsem se, pobavila jsem se a odešla jsem z kina spokojená, účel splnilo.

Líbej mě (2011)

Jedna hvězdička za švédský film, druhá hvězdička za skvělou Ruth, třetí hvězdička za skvělou Liv, čtvrtá hvězdička za skvělou kameru a pátá hvězdička za skvělou hudbu... Už dlouho mě tak nic nechytlo... Taková lepší verze anglického You&Me s tím rozdílem, že tady jsou ty scény naprosto nabité, jiskřivé a uvěřitelné, nevyumělkované a citově syrové a jemné zároveň... Lidi se tu opírají, že to téma tady bylo stopadesátkrát před tím, že to je okoukaný, že to bylo zajímavý před dvaceti lety a teď už není, no a co? V Americe točí romantické filmy, jeden jako druhý milionkrát to samé, batman padesátkrát, superman stokrát a je to nuda, tohle je aspoň nabitý citama a krásnými hereckými výkony. Ano je to obyčejný film, ale je to krásný obyčejný film, který stojí za podívání.

Jenny se vdává (2015)

Kdo dělal obsazení? Tohle byl nejmíň uvěřitelný pár na světě. A i když obě herečky jsou jinak skvělý, tahle kombinace se nepovedla. Navíc s tou hereckou historií, kterou mají, to bylo uvěřitelný o to méně. Kdo psal proboha scénář? Ty dialogy byly snad ještě méně uvěřitelné, než to herecké obsazení.