Hannibal (2001)

scéna s mozkem je pětihvězdičková

Polyester (1981)

Prvních patnáct minut jsem se bavil, po zbytek trvání filmu snil o komediích s jemným, sofistikovaným humorem.

Pokoj (2003) odpad!

Věřím tomu, že celý tenhle film je nepochopenou alegorií na téma lhostejnosti, které se dostává postiženým rakovinou prsu od okolí... nebo aspoň nestálosti našeho vnímání reality. Těm, kterým se nechce pokoji obětovat hodinu a půl svého života, doporučuji zkrácenou, dokonale výstižnou alternativní verzi - http://www.youtube.com/watch?v=Mg341pmvKbU (P.S. - jeden z těch odpadů, které lze interpretovat jako pět hvězdiček)

Incantesimo - Okouzlení VI (2003) (série)

Zvídavá otázka: Viděl někdy někdo nějaký díl tohoto seriálu až do konce? Pro mě vždy zastával funkci prodlouženého reklamního bloku.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Klišovitá pí*ovina, která minimálně první polovinu nedokáže ani trochu vtáhnout do děje s vizuální stránkou propracovanou, z mého pohledu ale ne moc sympatickou. Oproti tomu líbil se mi způsob namontování čtyř herců na roli Tonyho, přičemž těch asi pět minut Johnnyho Deppa (a scéna s bobíky) byly na filmu to nejlepší. Hlavně kvůli sympatickým postavám a dobrým hercům ten film nebyl vyloženě špatný, ale rozhodně nedoporučuji.

Znamení (2002)

Ve prospěch filmu mohu říct, že rozhodně nenudí, dramatické pohledy Mela Gibsona do prázdna silně připomínající nepochopeného gotika Richmonda z IT Crowd, neskutečně pitomá postava expáterova bratra, celkem zbytečné prostřihy na scénu s umírající manželkou, zdrcující emocionální výstup synátora při večeři, přesvědčivý asi jako předvolební sliby a vše korunující závěrečné rozuzlení na druhé misce vah mi ale přesto neumožňují dát celku víc jak dvě hvězdičky.

Ať vejde ten pravý (2008)

Krásný snímek, přestože se u mě žádná velká citová bouře nekonala. Překvapivé je, že méně realisticky vyhlíží právě ta část filmu, která se upírů vůbec netýká - celá věc okolo šikany Oskara by vydala na slušný psychologický snímek, takhle vše krom samotného aktu probíhalo pouze v náznacích a ve výsledku působilo dosti neúplně. Syrovosti světu upírů naopak nemohu téměř nic vytknout.

Alenka v říši divů (2010)

Moje oblíbená pohádka byla znásilněna Hollywoodem a ani sympatická hlavní hrdinka mi neumožňuje se přes to přenést.

Hadi v letadle (2006) odpad!

Hodnocení odpad! u tohohle filmu bylo už od začátku evidentně jeho největší aspirací a mně nezbývá než mu ho udělit. Není to ovšem odpad! záštiplný, ani odpad! udělený s rezignovaným povzdechnutím, nad čím jsem to zase strávil dvě hodiny svého života, tohle je odpad! udělený se spokojeným úsměvem, který by si tvůrci filmu měli pokládat za čest. Vrcholy snímku budiž had, zákeřně se jedné slečně přicucávající na bradavku a 'Enough is enough! I have had it with these motherfucking snakes on this motherfucking plane!'

Červi (1975)

Jeden uživatel tu Shivers okomentoval jako 'Freud meets Alien'. Já bych to doplnil na 'Freud meets Alien meets Ed Wood'.