Glen, nebo Glenda (1953) odpad!

Za celkový koncept a některé scény bych chtěl dát pět hvězdiček, ale strašně se to táhne. Táhne jako stáda bizonů a auta na dálnici... (haha, jsem vtipný)

Běsi (2008) (divadelní záznam)

Viděl jsem jednou v televizi a jednou v divadle, v obou případech jsem byl moc nadšený. Tato adaptace se dějově příliš neliší od Dostojevského knižní předlohy, snad jen zmenšením prostoru pro 'hlavní postavu' Štěpána Verchovenského, což rozhodně, vzhledem k perfektním hereckým výkonům a technickému zpracování (ze sboru postav v pozadí, popř. scény s rotující postelí, opravdu mrazilo) této existenciální klasiky nebylo na škodu. Pro mě pak jedinou menší výtkou je místy až otravně uřvaná Klára Oltová-Sedláčková v roli Lízy a fakt, že člověk neznalý literární předlohy se při sledování adaptace velmi pravděpodobně několikrát ztratí. Doporučuji všem, které zajímá duševní zmatek, který v člověku může vyvolat popření tradičních hodnot, které ho dříve držely v úzkých latích.

Pokémon (1997) (seriál)

Rakeťáci by si těch hvězdiček zasloužili pět.

Gympl (2007)

Takže tenhle film má vole jako říkat něco o současnejch mladejch vole? Tak to je hustý, vole. No, sice je na tom vole jako hodně vole vidět, že se trochu moc vole snaží, ve výsledku by se vole dalo říct, že jako celkem i se slušnym vole úspěchem. Ale ten Mádl vole, to je jako stejně vole herec na vole vodstřel.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Korunovaný král záchodového, stokrát recyklovaného humoru. To už si těch pět hvězdiček zaslouží, ne? I WOULDN'T HAVE THAT RASPBERRY MUNCH BUNCH YOGHURT IF I WERE YOU, DAHLING! (českému dabingu se vyhnout za všech okolností)