Princezna a bojovník (2000)

Když se naladíme na opravdu loudavé tempo, když se oprostíme od drobných detailů, které úplně nesedí, tak jde o výborný film s příjemnou hudbou. A scéna se skokem ze střechy dle mého názoru patří mezi top filmové scény. 80%.

Jezdci (1971)

Zajímavé prostředí, neuvěřitelné, leč skutečné. 75%.

Toman (2018)

POMO to vystihuje dobře - je to spíš pro zájemce o historii. 65%.

Robin a Mariana (1976)

Až na pár lepších okamžiků je to film o ničem a je to ztráta času se na něj vůbec dívat. 50% a 2*. Vystihujíc komentář Faidra.

Grand Prix (1966)

Z dnešního pohledu opravdu historické formule, prostředí, vše je tak jiné a přitom jezdili (jako) o život. Moc povedený film, i délka je únosná, závěr mě dostal. Pravda, nějaká ta omáčka mezi závody nebyla až tak nutná. 80%.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Režisér opět potěšil filmem, který má spád, krásný humor, skvělou hudbu i slušný děj. 80%.

Lucy (2014)

Mě Besson nezklamal, naopak, velmi potěšil. Krásný film, kde zírám, bavím se, směji se. Není to dokonalé, ale co je? 80%.

Pelíšky (1999)

Po čase jsem se opakovaně podíval a fakt se výborně bavil díky dvojce Dokulil - Polívka, ale to není vše - Kodet je zde skvělý, scénář i režie také, prostě povedený film, který stárnutím nestárne. 85%.

Everest (2015)

Film mě příjemně překvapil, i když literárně to vypadá jinak. Kniha Everest Roberta Birkbyho líčí podrobně život Scotta Fischera, ale mnohem lepší je líčení této tragédie v knize Peklo blízko nebe od Jona Krakauera - vřele doporučuji. Film 80%.

Lore (2012)

Rádoby umělecké, ve skutečnosti zdlouhavě nudné. 50% a 2*.