Lásky jedné plavovlásky (1965)

Pro mne spíše komediální drama ověnčené zvláštní atmosférou, která dodává celému filmu úplně jiný rozměr. Jeden z nejlepších českých filmů

O milionáři, který ukradl slunce (1948)

Hrozně dojemný příběh, neplynulost dodala ještě silnější efekt a celkovou dramatičnost snímku jen podtrhla. Tleskám české animaci...

Ruka (1965)

Silný film, silná animace o silném tématu. Ruka jakožto ztělesněním manipulace, která vždycky najde cestu a vypraví i pohřeb, je neuvěřitelná. Líbivá loutko-animace, r. 65 - občas by neuškodilo, kdyby se tím animáky posledních let inspirovaly.

Thor (2011)

Neskutečně nabitý film s neuvěřitelným tempem a vynikající bojovou scénu hnedka z kraje. Jedna z nejlepších Marvelovek! Ač ta bojová scéna s ledovými obry by mohla být trošku vyndaná z té tmy, ale jinak - výborně! Ale hlavně Loki!!!!!

Karamazovi (2008)

Milovaná kniha, milovaný Dostojevskij a teď i milované filmovo-divadelní zpracování! Hranice mezi divadlem, filmem a realitou je kolísavě vyvážená, obsazení mi vyrazilo dech - měli obrovský prostor a bylo vidět, že si ho užívají! David Novotný čím dál víc upozorňuje na svůj nepopiratelný talent, spolu s Igorem Chmelou! Jeden z nejzajímavějších filmů za posledních pár let!

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Jako velký fanoušek divadla, musím toto dílo vychválit až do nebes. Opravdu, ale opravdu dobře zahranná komedie. Bára je naprosto perfektní Helenka Součková. Smála jsem se tak nahlas, a tak mocně. "Sníh můžu, ten není vůbec žádnej sladkej!" ... "to se u divadla tak řiká..." Nezapomenutelný zážitek!

Black Books (2000) (seriál)

Tento seriál mne naprosto nadchnul. Pesimistický vlastník knihkupectví je můj odraz v zrcadle. Opíjet se, číst knihy a mít dva věrné přítele je snad sen každého, nebo ne? Suchý anglický humor s dokonalým obsazením vytvořil výbornou věc na zvednutí nálady. Některé díly na síle vtipu ztrácejí a ostatní zase přetékají, ale pořád je to vyrovnané. Takže se nudit zaručeně nebudete.

Přátelé (1994) (seriál)

Vtipné, milé a neni to vulgární, jako poslední seriály třeba. Už je to klasika, které nikdy nezklame.

Californication (2007) (seriál)

Já nevim, jestli má vůbec smysl něco psát. Pro mne již kultovní seriál. Duchovny se postaral o to, aby mu už nikdo neřekl jinak než Hank Moody /taky mi přišlo, že hrál více méně sám sebe/ a ukázal pozlátku L.A. v trochu jiném světle. Od sexu /to ani nejde,ne - tolik?/, alkoholu, zhrzené lásky, drog, knih, filmů a vynikající hudby, po to nejduležitější - rodinu! 5*.