TRON: Legacy 3D (2010)

Viděno 18. 12. 2010 Olympia Brno, 3D promítání. Přes den jsme se s přítelem konečně podívali na starýho Trona, pro mně bylo velkým hnacím motorem tohle pokračování, kde skládali hudbu mí oblíbení Daft Punk. Starej Tron nás tak naladil, že jsme se z hodiny na hodinu rozhodli že půjdem do kina. Usedla jsem do sálu, zkoukla pár trailerů a začal pro mně audiovizuální nářez.. Z 3D sice mohli vymáčknout víc, ale jako celek to fungovalo dokonale. Víc akce bych samozřejmě snesla, ale souboje byly super, ať už vzůru nohama s Rinzlerem, nebo efektní svítící motocykly. Jsem prostě zatížená na neonově zářící věci. Olivia Wilde tady byla fakt krásná, ten obleček jí nehorázně sekl. Teda on tam sekl snad všem :-). No a ta už zmíněná hudba Daft Punk, teda nečekala jsem že mi rozvibruje snad každou buňku v mým těle. Tu jsem si opravdu užívala do posledního tónu a jejich objevení na Castorově párty bylo velice příjemným překvápkem :-).

Tron (1982)

18. 12. 2010 Doplnila jsem si konečně tenhle sci-fi rest, abych mohla jít do kina na druhej díl. V 82 roce měli lidi neuvěřitelnou, fantazii když dokázali vymyslet tohle. I přes svou netradiční vizuálníní stránku se mi to moc líbilo :-). (Tohohle Disneyho mám daleko radši než ty šílený uzpívaný pohádky)

Legenda o Mulan (1998)

Skvělá disneyovka, ani na minutu jsem se nenudila, dokonce ani ten zpěv mi nepřišel protivnej jako u jiných disneyho kreslených filmů. Ta pasáž co se odehrává ve vojenským táboře mi připomněla Asterixe, skvěle jsem se bavila :-)). Kontrast k humoru je scéna s hunským vojskem v horách, působila tak impozantně že by se za ni nemusel stydět kdejakej historickej film. 90%

Králova přízeň (2008)

Natalie Portman byla v roli Anny opravdu přesvědčivá, chvílema z ní šel docela strach. kdo by to řekl do takové pěkné tvářičky :-).

TACHO (2010)

5.12. 2010. Nechápu odpadové hodnocení, pravděpodobně nějakej předsudek k Landovi, nebo českým filmům celkově. Já teda nemám problém se smát někomu kdo si píše zatáčky v barevných zvířátkách, nebo velké batohové loupeži. Co chcete od scénáře? Chlap zjistí to co zjistí, tak chce vyhrát svůj poslední závod.. Nechová se u toho jako debil, ale docela uvěřitelně... Odpadoví hodnotiči z principu, ať příště film s Landou vynechají a jdou radši do prdele a ne na film kterej očividně není pro ně :-)).

Evangelion šin gekidžóban: Ha (2009)

Tak zaprvé, nikdy za žádných okolností nebude žádnej nově natočenej Evangelion lepší než původní seriál a EOE. Ale s tímhle filmem skoro naprostá spokojenost. Tou skoronaprostou myslím z mýho pohledu docela vyšachování Asuky ze hry nějakou jakousi Mari.. Která ať si je podle někoho třeba naprosto dokonalá, ale prostě pro mně není pilot Evy a ikdyby se porvala s tisícem andělů, tak nikdy nebude :-D. Jen doufám že třetí film dobře ukočírujou, že Asuka se vrátí v plné síle a všechno patřičně vymlátí. :-)

Nebeští jezdci (2008)

Moc hezky vypadajicí anime, krajina skoro jako od Shinkaie. Pro mně byl ale trošku probém v character designu, konkrétně hlavního hrdiny. Mohli si pohrát trochu víc s jeho obličejem. A taky s dějem ve filmu, kterej na mně působil spíš jako jeden delší díl ze seriálu.

Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Po dlouhé době jsem zkoukla nějaký to anime a nejsem nějak zklamaná, sice jsem si musela chvíli zase zvykat na samoůčelný ecchi scény ale jako celek dobrý :-).

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Tak jo, po ohavné trojce docela příjemná změna. Tlustej kocour v botách pobavil :-).

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Viděno 18.11. 2010. Tak, je na čase abych si přiznala že jsem fanoušek Harryho Pottera.. :-D.Pro mně nejlepší díl, je jinej než ostatní, sice mi trošku chybělo že se to neodehrává ve škole, ale tohle mi bohatě vynahradily super scenerie a prostě film celkově. Je to temnější, sice ne vyloženě hororový, v což jsem trošku doufala, ale i tak atmosféra skvělá. Ze scény pod ledem mi docela běhal mráz po zádech, ono asi není divu :-). Celej film jsem si užila, až na hloupou přestávku v promítaní, ta to trošku narušila. No moc se těším na pokračování. Jinak jsem ráda že jsem šla na titulkovanou verzi, podle traileru je ta dabovaná dost zlo..