• Krátkometrážní

Experti (2006)

Hádka mám ráda, snažil se film zachránit, ale nezadařilo se. Hloupý scénář, naprosto zbytečná postava kamaráda, jehož problémy se semaforem a přítelkyní snad měly pomoct vykreslit něco, co se vykreslit nepodařilo a hlavně příšerná Šinkorová. Ale byla tam dobrá hudba, Holý nezklamal. Na usínání v posteli proč ne...

Puccini pro začátečnice (2006)

Velmi příjemná ukecaná komedie s krásnými lidmi a ujetým příběhem. Nejvíc se mi líbila postavy Nell v podání Tiny Benko, měla dostat víc prostoru! V porovnání s ostatními světovými komediemi s L tématem je Puccini pro začátečnice slabším dílkem, ale má několik opravdu podařených vtipů, ke kterým se budete chtít vrátit.

Velká svatba (2013)

Kino bylo za padesát korun, tak proč se nepobavit. Troška srandy tam byla, bohužel tam bylo víc klišé. De Niro už mlel z posledního a hlavně jeho sexuální scény byly dost neuvěřitelné (hned ta úvodní - WTF???), Diane se Susan zase vyvážily Amandu a Katherine, bez kterých by se ten film snad i obešel. Neuvěřitelný příběh o tom, jak si scénáristé myslí, že diváci uvěří tomu, že se rodina dokáže chovat jako banda trotlů jen proto, aby to nějaké chudince, kterou už stejně nikdy v životě neuvidí, nezlomilo srdce. A na závěr ta hádkorvačka ve svatebním salónku, to už museli být tvůrci řádně zkouření. Ale proč ne, když nad tím člověk už nebude víc přemýšlet, pobaví se.

Rock of Ages (2012)

To byla takova pitchovina, že se mi to i líbilo :). Po přežití prvních 20 klišé a přiznání si, že budu muset přežít ta hudební vystoupení (nemám muzikály ráda), jsem se odevzdala téhle blbosti a dokoukala to. Už jen kvůli Baldwinovi, kterému vnutili toho opičáka Branda... A škoda Zety, mohla ukázat víc :(

Válka světů (2005)

Původní povídku jsem četla a film pro mě byl docela zklamáním. Hlavně nemusel hrát hlavní roli Cruise :(, pak by to možná bylo uvěřitelnější.

Nevědomí (2013)

Tomíkovi to pořád ještě sluší, tak proč mu nevybrat mlaďounkou manželku a nechat ho čas od času přečíst jednu stránku z jakési knížky. Kdo viděl pár klasických sci-fi, ten už od začátku tuší, o čem film bude a vykradení Dne Nezávislosti na konci může už jen zamrzet, těžko překvapit. Ale proč ne, vymyšlené je to dobře a věci, které zprvu vypadají nelogicky, se nakonec i dají jakýmsi způsobem vysvětlit (to když přijdu domů z kina a říkám si, co to tam zase bylo za krpy, kterých si divák neměl všimnout). Podívaná to byla hezká.

10 položek a méně (2006)

Příjemné, trošku nudné, ale aspoň mám představu, jak to možná vypadá v amerických supermarketech...

Knoflíkáři (1997)

Fakin vezr! Fakin vezr! Fakin vezr! Když mě někdy trápí pocit nevděčnosti, stačí si vzpomenout na tenhle film a je mi rázem hnedle lépe.

Karamazovi (2008)

Fascinující. Stačí jen pomyslet na hřímajícího Trojana v železárně a srdce začne bušit rychleji. Zelenku mám jako režiséra ráda, o to víc mě překvapil jeho "odklon" od filmů o každodenních malých úchylárnách, které jsou kolem nás, ale děláme, že je nevidíme. Jedinečný film přesahující bojácné české hranice.