• Krátkometrážní

Co jsme komu udělali? (2014)

Tolik doporučovaná komedie nakonec nezklamala, chápu všechny nadšené recenze a budu doporučovat také. Ke konci už to ale začalo ztrácet dech, proto jen 4 hvězdy. Docela mě zaujalo zobrazení přístupu domácích - všichni ti přistěhovalci jsou sice imigranti, ale přitom je ostatní považují za Francouze a svým způsobem sobě rovné. Pak není divu, že musí vláda nabádat mladé "Francouze", aby nejezdili na výcvikové tábory pro teroristy.

Joe + Belle (2011)

Netradiční příběh v sebevědomém provedení. Nejvíc mě pobavila postava žrouta ze Sderotu, člověk by očekával, že z toliko jídla bude mít spíš deprese než pusu od ucha k uchu. Btw. popis Febiofestu je trošku zavádějící - že by se opravdu zapletly do vraždy nevědomky? :)

Sukkar banat (2007)

Zajímavá sonda do života žen v Libanonu, ale nečekejte něco překvapivého nebo dramatického. Film se tak trošku táhne právě jako karamel, ale je to příjemná oddychovka pro nás zhýčkané středoevropanky. Akorát nevím, kde přišel Sandiego na srovnání s Almódovarem...?

Dům naruby (2003)

Líbí se mi oficiální slovenský název filmu :)

Strašidelné Vánoce (1988)

Konec 80. let v New Yorku na mě úplně dýchl tehdejší atmošku. Kvůli čemu tři hvězdy? Hudba, kostýmy a duch současných Vánoc. Hele, není to toustovač?

Ten, koho miluji (2014)

Až mi z toho bylo úzko, jak se Ethan snažil, přestože se na Sophii měl vykašlat. Líbilo se mi, že nic moc nevysvětlovali, akorát by do toho zbytečně zabředli a nebylo to potřeba. Konec mi nijak překvapivý nepřišel, spíš by mě překvapilo, kdyby si Ethan domů odvedl tu opravdovou Sophii, která raději zůstala v "mezisvětě", než by se vrátila do zaběhnutých kolejí s tím, koho už nechce.

Sama nocí tmou (2014)

Když jde člověk naslepo do kina a vůbec neví, co budou pouštět za snímek, může to dopadnout všelijak. Ale když mu naservírují osamělou Iránku, co jezdí na skateboardu a občas někoho zakousne, musí se mu to prostě líbit. Díky za postavu dealera, tak odporného záporáka jsem hodně dlouho neviděla.

Neviditelní (2014) (seriál)

Nemám televizi, takže nesleduju ani seriálovou tvorbu. Občas se dívam na ceskatelevize.cz a když jsem tam zabloudila naposledy, vykoukli na mě Neviditelní, kteří mě zaujali a o víkendu příjemně pobavili. Nečekala jsem, že hodnocení na čsfd bude tak špatné, dost možná je to tím, že na seriály nekoukám a přicházím tak o pravé perly, které běžně dostávají 4 hvězdičky. Každopádně po utrpení způsobeném jedním dílem seriálu o tupých alkoholicích z Pálavska, co by si rádi říkali Vinaři, mi Neviditelní přijdou jako ucházející dílo.