Zlý časy v El Royale (2018)

K tomuto Noir thrilleu som sa dostal naozaj náhodou. Marketingová kampaň ma obišla veľkým oblúkom, čo asi nebolo príliš na škodu. Po zhliadnutí jedneho z prvých trailerov som sa do filmu pustil s tým, že som nevedel čo mám očakávať a po pár minutách vo filme som ani odpoveď nedostal. Postupne to ale začalo gradovať a i keď ste príbeh dokázali po 15 minutách veľmi ľahko predvídať, ako oddychovka na večer vás určite tento titul neurazí. btw: vidieť Chrisa Hemswortha konenčne bez kladiva v ruke a krásnu Dakotu Johnson bez bičíka, bolo viac ako vítané. Za mňa takých 3,7* :)

X-Men 2 (2003)

Tak a máme tu druhé pokračovanie od ktorého som očakával podobnú nálož ako od prvej časti a dostal som toho o mnoho viac. 2ka si berie príklad od svojho predchodzu a ždíma akciu a príbeh na 150%. Za mňa neuveriteľný posun od prvej časti, čo sa týka vizuálu, zvuku, či bojových sekvencií. Popravde, neviem čo by som vytkol. Film ma bavil od začiatku až po koniec a keby bolo v roku 2003 v móde produkovať filmy s ratingom R, tak by som bol určite unesený. Za mňa jednoznačne 5* a pokračujeme ďalej.

Benga v záloze (2010)

Naozaj nerozumiem hodnoteniam niektorých uživateľov. Ja som sa teda “honosne” bavil. Je síce pravda že nie každý vtípek ma dokázal rozosmať tak, že som sa chytal za brucho, ale úžgrn mi teda vyčaril na tvári skoro každý. Začiatok ma okamžite dorazil a pána Wahlberga v komédiach naozaj môžem. Doteraz nerozumiem prečo som sa k tomuto filmu dostal až o 9 rokov neskôr. Jediná vec, kvôli ktorej musím jednu hviezdu ubrať, je určite dĺžka. Komédia ktorá trvá skoro 2 hodiny je podľa môjho názoru zbytočná a keby autori dokázali všetko zmestiť do 90 minút, tak by asi nikto neprotestoval. Za mňa teda 4*

Brooklyn 99 - Návrat krále (2019) (epizoda)

Ginu mam rád a Mellissin režisersky debut podla mňa nedopadol nijak extra zle. Nebavil som sa ako pri iných dieloch, ale epizóda ma neurazila a už vôbec neunudila k smrti.

Lucifer - Všechno je v pořádku (2019) (epizoda)

Viva La Netflix. Za mňa "Luciferská" klasika. Tentokrát ma policajná zápletka príliš nebavila, ale koniec aspoň ako tak napovedal kam sa bude 4. séria uberať. We will see...

Bloodline - Part 24 (2017) (epizoda)

Začiatok 3. série pokračuje presne tam, kde, nie moc kvalitná 2. séria, skončila. Prvá epizóda okmažite ukazuje, že sa nebude opakovať fiasko zo série druhej. Temná atmoška tomu opäť dodáva ten správny šrmnc. Uvidíme či sa Netflixu podarí seriál úctihodne ukončiť.

Bloodline - Part 25 (2017) (epizoda)

Druhá epizóda opäť na kvalitnej úrovni. Ponurá atmosféra, kvalitné herecké výkony a výborne napísaný scenár. Tu naozaj nemám čo vytknúť! 5*