Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Po sklamaní z Endgame, prišlo sklamenie aj v seriálovom svete. Epizóda tak tmavá, že pri pozeraní cez deň vidíte v obraze televízoru len vlastný odraz.

Návrat do budoucnosti III (1990)

LEGENDA zostane legendou. K filmu som sa dostal až teraz, skoro 30 rokov neskôr, ale stále môžem s čistým svedomí povedať, že takéto kúsky v dnešnej dobe chýbajú ako soľ. Celá trilógia u mňa zanechala príjemný pocit a thank god že sa neplánuje nejaký peňazo žrútsky remake, ktorý by to všetko domrvil.

Westworld - Dveře (2018) (série)

2. séria. V kľude stačilo odvysielať posledné tri epizódy a bol by som ochotný siahnuť až po 5 hviezdičkách. Prvé epizódy ma viac nudili ako bavili, napätie sa nestupňovalo s každou epizódou ako to bolo v sérii prvej. Akčné scény, na pár vynimiek, príliš neoslnili a záver vás nechal v rozpoložení / wtf is going on. 2. sériu hodnotím na takých 75% a uvidíme s čím prídu v sérii tretej.

Hra o trůny - Poslední ze Starků (2019) (epizoda)

Ach jaj. Nebudem zbytočne zhadzovať GOT pod koberec, ale absencia Martina je citeľná. Epizóda z hľadiska produkcie nie je vôbec zlá (Starbucks môže o tom hovoriť), ale ten scénar nemá hlavu ani pätu. Scény sú síce pekne natočené, ale niekedy nepochopiteľne hlúpe. Zbytočne sa tu rozpisovať nebudem, každý nech si spraví vlastný názor, ale záver seriálu nevyzerá príliš ružovo.

Zázračná planeta - Od pólu k pólu (2006) (epizoda)

Prvá epizóda nasadila ľaťku veľmi vysoko. Geniálne zábery, kde neviete či sa pozeráte na CGI, alebo na skutočnosť. Bravó.

Zázračná planeta - Hory (2006) (epizoda)

Druhá epizóda prvú asi neprekonala, ale aj tak Planet Earth nemám čo vytknúť. Produkcia opäť na vysokej úrovni a i keď tam nebolo toľko zvieratok ako v epizóde prvej, zábery na hory boli dych berúce.

Avengers: Endgame (2019)

Je to tu! Krásne štvrtkové ráno, v deň premietania som sa snažil neliezť zbytočne na instagram a tým si nepokaziť krásny večer na ktorí sme všetci tak dlho čakali. Hype okolo Avengerov bol neuveriteľný a každy očakával emočnú a akčnú nálož ako kiná v posledných rokoch nezažili. Kritici film vychválili a tak som sa zobral do kina s tým, že domov budem odchádzať s otvorenou hubou a hlavou odstrelenou niekde na Asgaard. Bohužiaľ, nedočkal som sa. Endgame určite nie je zlý film a po produkčnej stránke je jeden z najlepších čo som videl, ale ten príbeh, ten scenár, to… lepidlo čo malo zlepiť dokopy úvod po Infinity War a finálne grandiózne ukončenie. Bez spoilerov môžem povedať, že úvod bol pre mňa veľmi emotívny, ale odvtedy to išlo dole vodou. 3 hodinový film, z ktorého by som v pohode vedel zostrihať 2 hodinovú verziu bez tej zbytočnej vaty okolo, neoslnil, ale ani neurazil. Bohužiaľ, ani neprekvapil. Z kina som odchádzal bez akéhokoľvek WOW momentu, ako sme to zažili v Infinity War. S čím iným film porovnávať ako z IW. Deň pred Endgame som si IW vychutnal už po 4 krát a kde tu mala každá jedna scéna zmysel, každá jedna bola dokonalo napísaná, dokonalo zrežírovaná a nemal som ani na sekundu príležitosť sa nudiť, pri Endgame je to pravý opak. Úvod super, stred ani z ďaleka a záver v rámci normy. Marvel zavŕšil jednu éru po svojom a uvidíme kam sa bude univerzum ďalej posúvať. BTW: neviem na čom frčia scenáristi, ale aby schválili to, čo dokázali spraviť s Thorom, tak taký matroš potom chcem aj ja.

X-Men (2000)

Príprava na Dark Phoenix môže začať. Musím sa priznať že X-menov som síce evidoval, ale nikdy som sa k nim nevedel poriadne dostať, čo vyzerá byť ako sakramentská chyba. Skoro 20 ročný film Bryana Singera som si užil do sýtosti, nakoľko som mal možnosť si vychutnať 4K verziu z Dolby Atmos zvukom, za ktorý by sa nehanbili ani tohtoroční Avengeri. Nehovorím, že to bolo vrcholové dielo a zub času je na filme bohužiaľ badateľný, ale aj tak by ste v roku 2000 po vizuálnej a zvukovej stránke filmu darmo hľadali niečo lepšie. Uvidíme čím ma mutanti prekvapia v nasledujúcich dňoch. Za mňa slušné 4*