Pokus o vraždu (1973)

Skvěle obsazený film, herecké výkony fascinující. Atmosfera černobílého filmu a napínavý vývoj příběhu a paranoia pana doktora, to vše je za ****.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Kniha mě pohltila celou. Přečteno během pár dní....Napětí a očekávání příběhu, stálá gradace.....Film samozřejmě vždy pokulhává za knižním zpracováním. V tomto případě je to na dvě berle.....Jsem přesvědčena o tom, že procenta filmu ubírá absolutně katastrofální dabing, což v našich podmínách špičkového dabingu tak trochu nechápu.

Identita (2003)

Jo, mnohočetná porucha osobnosti je pěknej prevít. Záleží na tom, kdo ve vás vlastně vyhraje. Dobře zpracovaný film s dávkou napětí, strašidelných scén, krve a násilí.

Bastardi (2010)

Pracuji skoro třicet let ve školství. Při sledování tohoto filmu mi několikrát stoupl adrenalin na kritickou hladinu. Ve zkratce 80 minut jsem prožívala některé okamžiky mého pedagogického působení. Bezmocnost učitelů, nezájem rodičů, neschopnost některých kolegů, syndrom vyhoření, náročnost naší profese, ignorace našich politiků a zástupců moci k trestným činům, šikaně a bezpráví. I když s celkovým nadsazením, musím uznat, že je mi toto zpracování milejší, než záběry ze školních tříd, kde jsou všichni hodní, vzorní a když mluví učitel, tak mluví Bůh……Zpracovat tento námět jako komedii ? Ano, bylo by to jednodušší a taky bychom se zasmáli, ale toto téma v dnešní době moc k smíchu není…..

Kocour v botách (2009)

Skladby mistů, upravené idustiální metodou, neestetická princezna, animace Kozího příběhu. Dialogy na úrovni deseti piv. Chtěla jsem vydržet - nevydržela. Jednu hvězdičku dávám proto, že nevím, jak to dopadlo....

Americký zločin (2007)

Děkuji všem tvůrcům tohoto filmu. Problém týraných, zanedbávaných a zneužívaných dětí je stále více aktuální. Pro velmi silné povahy, přečtěte si knihu podle skutečné události ,,Už nejsem vaše dcera". Vždy budu bojovat o krásné dětství všech dětí. Z mé pozice alespoň trochu mohu......

Johnny English se vrací (2011)

Jsem vděčná divačka, která uvítá jakýkoli okamžik, kdy se může bez zábran zasmát. Při sledování tohoto filmu se mi to podařilo několikrát. Johnny English je muž činu, zná svoji zranitelnost i dokonalost. Bere se s humorem. V jednom okamžiku filmu jsem dokonce zjistila, že je docela pěkný a přitažlivý. Konečně vím, jak by měl vypadat dokonalý muž. Skvělá zábava na zimní večery.

Jana Eyrová (2011)

Na nové zpracování tohoto námětu jsem se opravdu těšila. Bohužel jsem byla zklamána. Myslím, že vměstnat tento opravdu silný příběh lásky do celovečerního filmu, je velmi nešťastný. V několika málo minutách filmu, nelze vystihnout emocionální, citové a povahové znaky všech osob. Oproti jiným zpracováním zde chybí hloubka prožívání, která je v tomto díle zcela zásadní. Celkové zpracování, výběr postav, exteriérů, interiérů je na jedničku. Ale to je asi tak všechno.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Komedie USA je pro mne krásným příkladem, že i po mnoha letech manželství a několika krizích, jsou dva lidé schopni spolu dál žít. S nadhledem ukázaná podstata společného soužití, kdy záleží hlavně na dobrém, bytelném základu vztahu, který se musí hýčkat a opečovávat. Skvělé herecké výkony a zápletka, vtipné scény. To vše dotváří obraz dobrého celku a super zábavy.

Setkání s hvězdou - Vilma Cibulková (2011) (epizoda)

Konečně něco, na co se dá koukat. Vilma Cibulková je bezesporu skvělá herečka. Příběhy různých povah , poruch osobností a psychopatických postižení žen, zahrála na výbornou. Vůbec mi nevadilo, že příběhy nemají jasné konce. Konečně se musí divák taky trochu namáhat a zapojit svoji vlastní fantazii a představivost. A to v dnešním, naservírovaném světě plném efektů, opravdu chybí. Celkové zpracování bylo pro mne ulehčujícím pocitem, že dokážeme natočit taky něco ,,normálního“.