Euforie (2019) (seriál)

Do zatuchnutých vôd tínedžerských seriálov prichádza čerstvá novinka ktorá má od tvorcov nálepku "Dráma o tínedžeroch pre dospelých". Oproti iným teen drámam (13 reasons why) je naozaj trochu drsnejšia najmä čo sa týka erotiky a drog. Búra niektoré klišé a je v nej aj menej cringe momentov (niektoré sa ale stále nájdu). Natočené je to výborne s zopár fajn nápadmi (točiaca sa miestnosť), má to výborný soundtrack a Zendaya a jej kolegovia tiež odviedli skvelú prácu. Jedine kde seriál pokrivkáva je scenár ktorého kvalita je dosť nevyrovnaná a trochu pripomína sinusoidu- skvelý začiatok ktorý je nasledovaný hluchým stredom, následne sa pred koncom zase rozbehne len aby dodal dosť neuspokojivé finále. Každopádne je to ale celkom príjemné prekvapenie od HBO- 70%.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Síce nepatrím medzi veľkých fanúšikov bratov Coenov ale že pri tomto filme budem takto trpieť som fakt nečakal. Pritom film až tak zle nezačína a prvé 2 poviedky majú excelentný čierny humor a sú príjemne uletené. Kebyźe sa to takto drží celý film som spokojný. Lenže ono sa to začne chaporiť do pseudointelektuálnych dialógov a pseudohlbokých myšlienok, začne to byť zdĺhavé, nudné a celkovo neznesiteľné. Poslednú poviedku som ani už moc nevnímal a iba som odpočítaval minúty do konca a bojoval s nutkaním vypnuť to predčasne. Odporúčam si kuknúť prvé dve poviedky a zvyšnú hodinu a čosi radšej venujte niečomu príjemnejšiemu, o vela neprídete...

Predátor: Evoluce (2018)

Neviem koho napadlo že je dobrý nápad zobrať značku Predátora a urobiť z neho tupú béčkovú komédiu, ale dobrý nápad to naozaj nebol. Nakoniec to nie je ani horor, a ani dobrá komédia lebo ju zas paradoxne kazia pasáže ktoré sa snažia tváriť vážne. Nie naozaj toto moc dobre nezafungovalo. Síce to zabaví, a na lacných, priblblých akčných scénach v závere sa zasmejete ale bohužial to zabíja asi už nadobro veškerú vážnosť "Predátorskej série". Slabšie 3*.

Zlý časy v El Royale (2018)

Ukážka toho že vynikajúci tarantinovku zatial dokáže natočiť len Tarantino :) . Postavy a prostredie hotela sú zo začiatku načrtnuté veľmi zaujimavo, avšak nasledný vývoj scenáru, dialógy postáv a aj finále na mna pôsobia trochu plocho a kŕčovito. Proste tomu chýba nejaký šmrnc a údernosť akú poznáme z Tarantinovych filmov. Nemôžem však povedať že by som mal pri pozeraní "zlé časy" a to najmä vďaka famóznej kamere + strihu a prijemnému retro soundtracku. Zázrak to nie je ale mohlo to dopadnúť aj omnoho horšie ;)

Roma (2018)

Na jednej strane chápem vysoké hodnotenia a nadšenie kritikov u tohto filmu, na strane druhej odporúčam si kriticky zvážiť pred sledovaním Roma to či ste umelecky založený a dokážete oceniť takéto spracovanie (čieronobiely obraz, dlhé statické scény...) a režisérske majstrovstvo Cuaróna natoľko že strávite velmi pomalý, rozťahaný a nie až tak záživný príbeh. Ja som si to vyhodnotil zle a tie 2 hodiny som sa fakt nudil, trpel a par krát som zvažoval či mi za to stojí to vôbec dopozerať. Z rešpektu k režisérovi si nedovolím dať menej ako 2* ale skrátka tento film išiel kilometre mimo mňa.

Trhlina (2019)

Trhlina je vzhľadom na to že je zo slovenskej produkcie nadpriemerný počin, to bez debát. Po formálnej stránke je film natočený celkom fajn, dovolím si vyzdvihnúť najmä vynikajúcu prácu s kamerou ( vzdušné zábery Tribeču sú dychberúce) a fantastického Maštalíra a Hartla. Film však trošku pokrivkáva v ostaních hereckých výkonoch a v rozprávaní príbehu. Možno práve dopláca na na príliš dobrú knižnú predlohu ktorej sa snažil pevne držať ale nepodarilo sa mu uplne preniesť do neho taživú atmosféru knihy a vnútorné prežívanie postáv ktoré je v rozprávaní príbehu velmi dôležité. Taktiež si myslím že by neuškodila dlhšia stopáž, film mi prišiel dosť unáhlený a osekaný o dôležitejšie časti preto som velmi zvedavý na to o kolko bohatšia bude pripravovaná miniséria.

Tiché místo (2018)

Keď sa pri 90 minutovom horore nudíte, neustále pozeráte na hodinky a netrpezlivo sa mrvíte vačsinu filmu na sedadle asi niečo nie je v poriadku. A quiet place má zaujímavý nápad a dokáže v niektorých pasážach dobre pracovať s tiaživou atmosférou do ticha ponoreného sveta, to je však bohužial asi všetko. Príbeh je nezaujímavý, ľakačky ktoré su založené hlavne na zvuku a dobre nazvučenej kinosále sa pochvíli stávaju velmi predvídateľné a taktiež ma pri filme rušilo velké množstvo logických dier. Nakoniec z toho bohužial vychádza priemerný horor ktorý nenaplnil vysoké očakávania, veľká škoda...

Orel Eddie (2016)

Také britské "Kokosy na snehu", akurát boby nahradili lyže. Veľmi príjemná oddychovka.

Mládeži nepřístupno (2013)

Movie 43 sa nedá hodnotiť ako film kedže to film ani nie je. Ústredná dejová línia (ktorá je asi najslašia časť celého filmu) slúži len na akési nutné prepojenie medzi viacerými skečmi. Tieto skeče sú nabité takými absurdnými a nechutnými nápadmi, až sa budete báť akú nechutnosť na vás títo úchylní tvorcovia vytiahnu v ďalšom videu. Budete sa sami seba pýtať:" Chcem to vôbec pozerať?" Chcete! Lebo je to v brutálne zábavné! No a neni práve toto účelom dobrej komédie?

Trans (2013)

Nápad to nemá zlý... ale snaží sa to byť naraz toľkými vecami až nakoniec film pôsobí strašne preplacane, roztržito neprehľadne a necháva za sebou neodpustiteľné množstvo logický dier....