Tři oříšky pro Popelku (1973)

Jedna z nejvíc ikonických českých pohádek. To asi nemá cenu někomu připomínat. Pro mě osobně nejvýraznější herecký výkon Libuše Šafránkové. To asi taky není nic překvapivého. Ale nedalo mi to. Díky všem umělcům, kteří do filmu dali něco extra. RIP 9/10

Akta X - Důvěrně známý démon (2018) (epizoda)

Ouuu, tak drsný thriller jsem nečekal. Serióznost zpracování se vymyká dosavadnímu průměru. Není to typ mysteriózna který bych čekal, ale tohle beru. 10/10

Akta X - Sledující (2018) (epizoda)

Úžasný díl, který by se neztratil i jako film. Určitě jeden z námětů, který bych od nových X-Files čekal. Doba ho vytvořila. Mrazivá atmosféra. Střídání příjemných pocitů komfortu se strachem ze ztráty kontroly. Narušení soukromí = samozřejmost. 10/10

Akta X - Ghouli (2018) (epizoda)

Ať celkově X-Files jako seriál zklamal, minimálně závěr, tak se mu musí nechat body za velkou koncentraci dějových zvratů. Ghouli je další zdárný vzorový příklad. Aha to bylo jinak, aha to bylo úplně jinak. Wow a to skončilo úplně jinak. Ten kluk je dobrej. Má super cool schopnost superhrdiny a hlavně, je to náš kluk... 9/10

Le Mans '66 (2019)

Nezvyklé. Abnormálně vysoká preciznost zpracování. Taková ta americká srdcovka. Pochopitelně že. Scénář mě bavil. Herecky velmi povedené. Každá postava nabízí něco jiného. Ch. Bale už léta dělá ze skvělých filmů dokonalé filmy. M. Damon neurazil. 9/10

Pasažéři (2016)

Film je skvělý, ale proč vlastně? Je to pořádná nálož romantiky, ale i skvělý námět! Dva nadpozemsky dokonalí herci a úžasné - nepřekonatelné interiéry a exteriéry. Plus ten lákavý pocit samoty. Postupně na něco přišli, že to všechno může být úplně jinak. / Ano přiznávám, z Jennifer se často roztékám... Na takových hercích může přežít i Hollywood. 9.5/10

Vikingové (2013) (seriál)

Z velké části jsem vikingy podcenil za béčkové herecké obsazení. První díly jsou navíc slaboučké. / / Každopádně teď po třech sériích cítím naplnění. Velká porce všeho. Zábava, brutalita, filozofie, překvapení a vzrušení. Je to skvělé doplnění našeho dnešního života. Nejvíce mě dobíjí přiměřená jednoduchost - přímočarost. Třeba na příkladu sexu, nikdo nás několik dílů nenapíná jak to vlastně bude, vyspí se spolu, vyspí se s každým, a je klid. Namísto dialogových orgií si dají do držky a zabojujou si. Boje nejsou odfláklé a je jich hodně. / / Dalo se čekat, že ač je to všechno fajn kombinace a sledovat potoky krve značně uspokojivé, časem se to musí přejíst. Není tomu tak. Scénář je tak napěchovaný a různorodý, že to defacto nehrozí. Nemůžu si pomoct, ale vidím hodně podobností s GoT. Kvalita. / / Herecky to je z 90% na jednom. Hádejte. Originální herecký styl a zajímavá postava. Nepředvídatelný, dominantní, mužský, opravdu směsice mnoha věcí. / / S01: 8/10 / / S02: 8.5/10 / / S03: 8.5/10 / / 8.5/10

Sharkwater: Extinction (2018)

Se žraloky je propojena moje duše, a tento dokument, Rob, to propojení ztělesňuje. Je to pro mě strašně emotivní a důležité, a popravdě nejvíce mě štve a trápí nezájem více lidí. To je asi to nejhorší na celé situaci, že žraloci vymřou a nikoho to nebude zajímat, nikdo za ně nebude bojovat. Vymřou celé oceány a ekosystém jak ho známe, ale tady to začíná. Jsou to slabá slova, emoce jsou tady mnohem silnější. - --^-- - Zatím jsem v mém okolí nenarazil na nikoho, kdo by nad tím jen nemávl rukou. To je třeba změnit. Nebude to boj většiny. Potřebujeme alespoň pár lidí a ochránit co půjde ochránit. Důležité je se nevzdát. Když se vzdáme vyhrajou oni. Díky všem, kteří to nevzdali a nevzdávají. - --^-- - Díky všem, kteří dodívali tento dokument, který je obzvláště tíživý. 11/10

Coherence (2013)

Wow. To je nízkorozpočtový majsterštyk !!! Skvělý námět podpořil mix neokoukaných herců. Postavy si udělaly domácí úkol a o tématice něco věděly, fair play. Atmosféra top! Docházelo k postupné gradaci. Stopáž byla krátká, závěr otevřený. Někdy se dá i z ničeho vykouzlit něco. Poslední dobou to nebývá zvykem. Spíše naopak. Mnoho prostředků teče do kanálu. Není to poprvé, kdy americká velkovýroba dostala na holou. Ale jasně, každý má jiný vkus, svoji oddělenou realitu. >> 9/10

Parazit (2019)

Dlouho jsem čekal na do detailu vyšperkovanou komedii, která člověka celkově "pozvedne". Konečně ! Parazita určitě škatulkuju do "zlaté" kolekce asijských filmů, na které se zaměřuju delší dobu. Tentokrát to však není nalezení utajeného pokladu. Jedná se o celosvětově profláknutou záležitost. Trochu prvoplánovité se mi zdá. Rozpačitý jsem taky z docela zvláštního závěru, který se naladil na protichůdnou vlnu. Myslím, že to chápu, chceme se buď jen bavit, anebo jen trpět. Koktejl je nic moc. 9/10