Nejvyšší nabídka (2013)

Delší dobu jsem neviděl tak zajímavý film ve všech směrech. Dokonalý příběh. Dokonalá hudba. Dokonalé herecké výkony. Mysteriózní atmosféra. Možná při muchlovačce Rushe jsem si musel párkrát odplivnout, ale jinak je to věrohodné. Nečekané mistrovské dílo. Skvěle. 9.5/10

Kapitál (2012)

Dost fajn na vysoké hodnocení ač se u mě Le Capital musel prodrat doslova z bahna. Řekněme francouzská variace na Wall Street či Vlk z Wall Street apod., dokonce s podobnou scenáristickou výbavou a závěrečnou pointou. Gabriel Byrne byl naprosto autentický a jeho výkon tvoří většinu z hodnocení. Dávám jedna hvězda za styl a práci s herci, která je pro francii typická. (Možná jen automatické vyústění sevřených rozpočtů v porovnání s giganty.) Jsem rád za množící se výstřely z Evropy (Francie), které mnohdy zastiňují americké bezzupé ekvivalenty. 8.5/10

Planeta oceán (2012)

Volné pokračování dokumentu Home. Skvělá kvalita. Tíživé poselství. Už jen to chtít vidět něco znamená. Takové dokumnety by si zasloužily lepší marketing. 131 hodnocení je kapka v moři. IMDB hlasí rovněž ubohý zájem. V lidech se nic nemění a nezmění. Jsou (jsme) naprogramováni k sebezáhubě a Zemi strhneme s sebou. 9.5/10

Vlk z Wall Street (2013)

Nadupaná smršť zábavy na i za hranicí "běžného" života. Komedie bez kompromisů. (Žádné emočně vydírající nechutné drama.) Nikdy nekončící párty. Taky i "pár" myšlenek k zamyšlení. Sakra to mělo vyhrát Oscara. 10/10

The Art of Flight (2011)

Travis Rice už toho má za sebou hodně. Proč ne, proč si zase neosvěžit touto příjemnou formou o čem tento sport je (možná i život). S provedením nemám žádný problém. Jen mi to už nepříjde tak cool jako první druhý dokument. Nechci říct, že to je obyčejná tuctovka. To zas ne. 8.5/10

Equilibrium (2002)

Equilibrium se statečně rve se stínem Matrixu. Od začátku do konce si u mě tento pozoruhodný film získává sympatie. Nejprve skvělý námět. Narážka na všechny druhy vládnoucích režimů a systémů. Skvěle, že jako lidstvo máme tu možnost, podívat se do zrcadla a vidět tu nesmyslnost (v něčem). Alespoň na 107 minut. Ztráta citů je skvělý koncept a Christian Bale to umí zahrát. Vůbec jako vždy nadstandartní výkon. Akční scény ala Matrix v duchu parodie jsou sladkým spestřením. Přišlo mi to cool. Tvůrci správně pochopili, že Matrix nepřebijí jeho vlastními zbraněmi (vizuální efekty, hudba apod.), a tak se pokusili o osobitost. Přemýšlel jsem o plném hodnocení, ale závěr mě nijak nešokoval (v dobrém slova smyslu). 9/10

Podfu(c)k (2000)

Znatelné odlehčení mafiánské vyvražďovačky. Monumentální vtipnost ve všech směrech. Hudba, dialogy, postavy. Prostě si s tím pohráli. Brad taky nezklamal. 8.5/10

Rivalové (2013)

Dokonalá filmová práce po všech stránkách. Skvělý příběh. Jak epické mohou být lidské životy. Díky R. Howarde. 9/10

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Star Wars ve fantasy světě, doslova. Mé připomínky, které jsem rozepsal u prvního dílu se nezměnily. Je to dílko napěchované akcí, digitálními efekty a momenty pro nucené zasmání. Není to fantasy J.R.R.Tolkiena. / Přesto jsem si odnesl poměrně pozitivní zážitek, především díky výraznému upgradu hereckého obsazení. Říkejte si co chcete, ale Legolas je právem nejoblíbenější postava. Orlando, skvěle! Evangeline Lilly taktéž zazářila. Podobně jako u Pána prstenů, ke konci už nikoho (téměř nikoho) nezajímaly pasáže s nudnými hobity. Abych nezapomněl, Smaug, nejdůležitější digitální počin Hobita. Nejlepší zpracování draka včetně jeho vlastností - zdaleka. / Můj subjektivní názor je tedy, že Desolation se i přes poutavější pasáže knižní předlohy ukázal v mnohem lepším světle. 9/10

Zelená míle (1999)

Jsi dobrej, pomůžu ti, jsi zlej, zabiju tě. Tak praví velkej negr. Ale teď vážně. Zelená míle je promakaný oldschool. Herecky delikátní výkony se sice po třech hodinách přejí, ale i tak. Darabont to zase dokázal. 9.5/10