Hra o trůny (2011) (seriál)

D o k o n a l o s t. Bude to asi poměrně náročné popsat čím vším tento seriál vyniká. 1. Herci. Na každém herci je něco zajímavého a každý dokonale reflektuje charakter své postavy. Prostě skvělý výběr a práce s nimi. 2: Dialogy. Ano, jsou díly, kdy se toho moc nestane a šetří se rozpočet, ale skvělé dialogy dokáží udržet vysokou laťku. 3: Náhlé události. Tím myslím především náhle úmrtí, kterých je v seriálu mnoho. Drží to diváka v pozoru a zvyšuje to adrenalin. Seriál má prostě umění překvapit a to je cesta k dlouhému a úspěšnému seriálovému životu. 4: Sázky na vítěze. V seriálu vystupují odlišné rody a odlišné postavy, ale každý si rychle najde svého favorita, kterému po tajnu drží pěsti. Většina si drží naděje na železný trůn až do konce, o to je to napínavější. 5: Draci. Bohužel draci reprezentují většinu z fantasy stránky seriálu a bohužel scén s nimi je málo. I tak jsou velkým lákadlem. / / / Seriál má i svá negativa. Příběh je popisován příliš do šířky. Je vedeno spousta dějových linií a některé nejsou tak zajímavé a nemají zásadní význam. No a hlavně, nepovedl se závěr. / / / Nejlepší série: S04, S06, S07 ///// Je konec. 8 skvělých sérií si udrželo vysokou laťku. Dlouho jsem přemýšlel a bohužel mám pocit, že tvůrci udělali chybu. Jedna série plná tlustých samů a temných scén s divoženkami mohla být s klidem duše vypuštěna a naopak závěřečná série mohla být značně posílena, alespoň na klasických deset dílů!!! Vyvrcholení seriálu bylo uspěchané a rozpačité. Velká škoda, po tolika geniálních dílech včetně bitvy o Zimohrad. 9.5/10

Nedotknutelní (2011)

Nádhera. Úžas. Ještě to rozvedu, ale... hodnocení mluví za vše. So: Dlouho se mi nestalo, abych si chtěl film pustit ještě jednou, a pak ještě jednou a... A pokaždé bych u toho slintal a upřímně se bavil. Úžasní herci, to je bod číslo jedna. Kdo by to čekal. Pro mě to byla naprosto neznámá jména. Skvělé je, že to je konečně komedie. Plnohodnotná komedie. To, že to není americká klišovitá komedie, to je vůbec nejskvělejší na tom všem. Ale psst. :) Třetí bod je pointa. Hned se mi vybaví jeden komentář, který jsem si četl, že to je utopie. Asi ano. Černoch, běloch, boháč, chuďas... Ale ta pointa je i tak neméně skvělá. Vždyť takové životní situace vůbec překonat je umění, natož je brát s takovým nadhledem. A tak jsem se dostal až k samotné podstatě. (subjektiví názor) Přátelství. Upřímnost. Pochopení. Mít s kým sdílet. Radost z mála. Bože, to zní hrozně. V tomto filmu, to je namalováno těmi nejkrásnějšími barvami. Nelze nedoporučit. 10/10

Kmotr (1972)

Naprosto fenomenální herecký výkon Al Pacina, který gradoval až v závěru mě přitlačil ke zdi. Je to skvělý mafiánský film. Několikrát podtrženo. Není co vytknout. Snad jen, že 175 minut je hodně. 8.5/10

Sedm (1995)

Stará škola. Absolutně dokonalá atmosféra. Nevím jak se mi to povedlo, ale závěr jsem tušil už od policejní stanice. Závěry filmů a pointy, to je moje. :) 9/10

District 9 (2009)

Tak geniální soundtrack <.> podtrhuje celý film. Sci-fi, které si sáhlo tam, kde žádné, ale tím myslím opravdu žádné jiné. Chce se mi říct sci-fi Sci-Fi, jestli mi rozumíte. 10/10

Moneyball (2011)

4/5. Přikloním se k té druhé možnosti. Brad Pitt tak jak ho známe, v těch nejjasnějších barvách. Zahrál jednoduše skvěle. Jsem pyšný, že ho považuji za nejlepšího herce současnosti. O filmových oscarech si myslím své. 8.5/10

Vyměřený čas (2011)

Smršť zajímavých herců v nečekaně thrillerovém námětu. Budu uvažovat o 5 hvězdičkách. Budu (uvažovat) o Amandě Seyfried. Wow, ta změna. Herci ze sebe dostali to nejlepší! Chcete se podívat na vynikající film, nebo na odpočet posledních sekund vašeho života? TIME IS MONEY = MONEY IS TIME 9/10