Agatha Christie's Poirot - Záhada španělské truhly (1991) (epizoda)

Zajímavý případ, velmi pěkně podaný a zpracovaný. Chyba ovšem je, že divák vraha prohlédne velmi brzo. Tentokrát myslím příliš jednoduchý případ pro "malé šedé buňky". 80 %

Agatha Christie's Poirot - Sen (1989) (epizoda)

Poirot opět nezklamal a vyřešil případ vraždy, který se zdál jako jasná sebevražda. Nicméně k dokonalosti chybí delší stopáž, protože nejprve se neděje nic a behem vteřiny Poirot zná vraha a vše je vyřešeno. 79 %

Agatha Christie's Poirot - Záhada modrého expresu (2005) (epizoda)

Dobrý, zamotaný příběh ve kterém má každý motiv. To mě baví a tentokrát tomu nebylo jinak. Ačkoliv pachatelé tentokrát byli dva, opět nestačili na "malé šedé buňky". Stále se něco děje, nejsou tam hluchá místa a hudba byla skvělá. 86 %

Proroctví (1979)

Poměrně ponurá atmosféra a solidní hudba v tomhle případě dost bodují. Myslím, že nejlepší scéna, je ta v tunelu, kdy monstrum zuřivě pobíhá a řve okolo. Tam by se atmosféra opravdu dala krájet. Námět je sice trochu klišé, ale zpracování dobré. Maska monstra je solidní jen do chvíle, kdy se nám ukáže na "světle". Vypadá podle mě nachlup stejně jako medvěd bez kůže. Ale abych nekřivdil. Rozhodně se jedná o lepší masku, než jaké se objevují ve filmech s rokem výroby 2000 a vyšším a tady si člověk musí uvědomit, že se jedná o rok 1979. Jediný větší logický kiks je až na konci, kdy lidé utečou přes řeku a monstrum je pronásleduje do řeky a oni si myslí, že se utopilo a čekají na molu, místo pokusu o útěk. Což je zvláštní hlavně proto, že je tam s nima i ten vědátor, který předpokládal, že monstum může mít i žábry ... Ale jinak je vše v mezích a atmosféra je fakt slušná. V době uvedení to musela být pecka. 77 %

Red Force (1986)

Pomsta je pomsta o tom žádná. Takže tu máme gangstery co mstí smrt i klaďase co mstí smrt. A na obou stranách se všichni snaží, jsou vynalézavý, důvtipní a hodně brutální. Akce je prakticky nonstop a film uběhne jako voda. Narozdíl od mnohých jiných akčňáků tohohle typu, tady člověk může opravdu držet palce klaďasům, protože to za to stojí. 77 %

Ultra Force 3: Pod policejní ochranou (1989)

Kam čert nemůže, nastrčí ženskou, aneb další feministická Ultra Force. Poslední díl Ultra Force je dle mého soudu dílem nejlepším. A důvod ? Jako jediný má totiž solidní a komplexní příběh. O čemž si oba předchozí bratříčci mohou nechat jen zdát. Bohužel, právě proto, že je to celkem dobrý film tak některé scény tahaly za vlasy víc než v minulých dílech. Myslím třeba vysvobození z provazů střepem - kdo neviděl nepochopí a neuvěří. Finálová vraždící mánie byla myslím příliš přehnaná, myslím že tady by se ani James Bond nechytal. Ale úplný finiš vše zachraňuje. A i díky němu dávám ne tři, ale čtyři hvězdy. Vím, že objektivně si je asi nezaslouží, ale musím, protože první dva filmy převyšuje o hlavu. 77 %

Karcoolka (2005)

Mě tohle bavilo, karkulka byla fakt hustá a s ní i celý film. Pecka 80 %

Ať vejde ten pravý (2010)

Neviděl jsem originál, takže nebudu posuzovat. Let Me In se mi velmi líbil, jde o trochu netradiční upíří horor, ve kterém upíři nejsou za krvelačná monstra, ale prostě za upíry. Spíš drama než horor, ale v tomhle případě mi to nevadilo. 87 %

Agatha Christie's Poirot - Outsider (1993) (epizoda)

Tentokrát jsem neměl až do konce páru o tom kdo je vrah. Což zachraňuje hodnocení, protože se mi tentokrát příběh zdál trochu slabší. 77 %

Agatha Christie's Poirot - Poslední víkend (2004) (epizoda)

Kvalitní detektivka ve které nebylo vše tak jak se zdálo. A nebo naopak ? Velmi dobrý díl, pomalým tempem směřoval k vyřešení ostatně jako vždy. 85 %