V/H/S (2012)

Dost blbá, nudná hovadina, špatně poslepovaná a příběhy za moc nestojí. Snad jen ten první upírský příběh byl zajímavý, jinak zbytek za moc nestál. U filmu mě nudila hlavně demence hlavních postav, v hlavní dějové linii. Nápad celkem ušel, ale dívat se dvě hodiny na roztřesenou kameru, aniž bych se dobral nějakýho konce, to opravdu není nic pro mě. Jedna hvězda za nápad, druhá za první upírský příběh. 39 %

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Pokus o druhý Soumrak mrtvých tak úplně nevyšel. Vtipy nejsou moc vtipné a když už tak jsou to spíš jen takové výkřiky do tmy. Zombie celkem ujdou, ale taky žádná extra sláva. Nicméně jako celek film funguje a je to vcelku stravitelná podívaná. Ale od britské zombie komedie jsem čekal trochu víc. Nejvíc pobavila scénka s důchodcem v chodítku prchajícím před zhruba stejně "rychlým" zombiem. To jsem se opravdu zasmál. 63 %

Zombie 108 (2012)

Jako milovník zombie filmů jsem dost znechucen. Sice asijský zombie neslibovalo mnoho, ale dostal jsem ještě méně. Naprosto nepřehledný děj, žádný příběh, prostě nic, atmosféra nic. Nikde nic. Parta řvoucích asiatů (prej SWAT) po boku party uječených asiatů (prej gengsteři) hezky svižně kapou bok po boku, ale dohromady se nic neděje. To muselo být jasné celému natáčecímu štábu a tak do toho zakomponovali úchyla první kategorie a hromadu polonahých asiatek. Pomohlo to filmu ? NE ! Od Odpadu! film zachrání jen několik vtipných (možná neúmyslně) scének. 15 %

Žraločí invaze (2012)

Ach bóóóóže :) . Tohle já prostě nepochopím, proč se proboha lidi snaží točit filmy za každou cenu ? Jakože vezmu jeden obchoďák do něj nasypu pár neznámých herců, mezi nimiž jsou jak ti hodní, tak ti zlí samozřejmně, přisypu digitální žraloky a zaleju tu pár litrama mořský vody a doufám, že z toho vzniknou Čelisti na druhou ? No to asi těžko. Ve filmu je hafo logických kiksů a to samosebou nepočítám, že ani chování žraloků a ani herců není úplně good. Jen mě teda rozbil ten protižraločí obleček z nákupních košíků nebo co to bylo. Fantazii se meze nekladou, ale co je moc je moc. 25 %

Apollo 18 (2011)

Celkem zajímavý námět pro horor. Vesmír a tak podobně je již dost ohrané téma, a tak jsem se trochu bál co za nestvůry se může vyskytovat na měsíci. No naštěstí se tam nevyskytoval žádný vetřelec a ani jemu podobný paskvil, ale nějaké obživlé kameny. Zajímavé. Atmosféra byla taky ucházející, ale možná bych to mohl přičíst i na vrub půlnoční projekci. Dost možná za denního světla by film neměl takové grády, zvlášť když se děj posouvá jen velmi pomalu. Film se mi líbil jak zpracováním, tak nápadem. 80 %

DeadHeads (2011)

Chvílemi hodně vtipná a chvílemi hodně trapná komedie. Naštěstí těch lepších okamžiků bylo víc a tak se dá říct, že se mi film líbil. Škoda jen, že hororová stránka byla víceméně úplně potlačená. 60 %

Děvínský masakr (2011)

Já nevím, ale mě se tenhle film docela líbil. Je to zdařilý dokument o události, která otřásla celým Slovenskem a vlastně i celým světem. Myslím, že jak hrané pasáže, tak výpovědi svědků a příbuzných byli v pořádku. Nějak nechápu tohle mizerné hodnocení. 80 %

Exit Humanity (2011)

Chvíli jsem váhal po přečtení některých recenzí, zda bych se na film měl vůbec dívat. Nicméně jsem to zkusil a rozhodně jsem nebyl zklamán, ba přímo naopak. Je to hodně inovativní, hodně emocionální, hodně jiné a hlavně hodně dobré. Ačkoliv téma je už 100x ohrané, tenhle styl zpracování je opravdu bomba. Líbili se mi i animované vsuvky, opravdu zajímavé zpracování. Celkově bych filmu vytkl snad jen některé malinko slabší masky a konec, který byl tak trochu neukončený. Jinak pecka. 92 %

Fertile Ground (2011)

Maximálně klišovité a maximálně šablonovité. Snad jen kromě konce - neskončilo to obligátním happy-endem. Snaha o atmosféru se míjela účinkem a spíš film nudil. Navíc hlavní hrdinka mi byla extrémně nesympatická. 40 %

Goyangyi : jookeumeul boneun doo gaeui noon (2011)

Tahle duchařina ač byla v podání asijském, patří jen do kategorie průměrné mystery a spíš slabý horor. Holt už vraždící duch s temnýma očima, je už ohrané téma a už začíná nudit, Filmu nelze upřít nějaké lekačky a celkem obstojné pasáže, ale celkový dojem z filmu mám spíš rozpačitý a i když jsem se nenudil, tak jsem ani nebyl napjatý a už vůbec mi z filmu nemrazilo v zádech, což některé jiné asijské duchařiny zvládali na jedničku. 60 %