kingik

David Kraťásek

okres Šumperk
profík, recenzent

• 21.1.2009  10:04

K vyšetřování série rituálních vražd na Tchaj-wanu přijede spolupracovat s místní policií americký specialista z FBI. Všechno je ale mnohem záhadnější a nebezpečnější, než si představoval. Tchaj-wan zasáhne vlna záhadných vražd. Ředitel chemičky zemře ve své kanceláři a příčinou smrti je podle patologa, navzdory letním vedrům, utopení v ledové vodě. Milenka vlivného politika uhoří, ale nikde není ani stopa po požáru. A tak tento spletitý příběh je přinejmenším zajímavý hlavně ve své první polovině a rozhodně mu nechybí originalita a David Morse v roli vyšetřovatele je více než dobrý, ale druhá polovina a hlavně závěr dobře vystavěnému příběhu dost podráží nohy a působí až nesmyslně.

• 21.1.2009  09:57

Nepovedlo se to. Tahle komedie je děsně povrchně natočená a je opravdu infantilní, a to jsem si myslel, že Mark Waters z toho něco vyždíme, ale nestalo se. Nesmál jsem se, ale přál jsem si, aby to už skončilo, a já to měl za sebou. Lindsay Lohan a Jamie Lee Curtis nemůžou za to, že tahle komedie je celkově o ničem. 40%

• 21.1.2009  09:44
    Femme Fatale (2002)

Sexy film. Víc nic.

• 21.1.2009  09:39
    Chicago (2002)

Jedna věc jsou herecké výkony, druhá věc je slabší scénář, který zde působí jako narychlo spíchnuté představení. Herci v čele s vynikající Renée Zellweger hrají brilantně, ale ani oni nedokáží zamaskovat plytkou nezáživnost, která s postupujícími minutami stoupá na intenzitě. Není to slabý film, ale nemá, kromě povedených a nápaditých tanečních výstupů, co nabídnout.

• 21.1.2009  09:34

Thriller plný proklatě zvučných jmen působí dojmem, že je mu vše ukradeno a kdo v tomhle filmu chcípne. Kevin Costner je nádherný záporák, Courteney Cox je solidní děvka, a není pomalu komu fandit. A to mě na filmu právě bavilo. Vše podáno v dekadentním stylu. 80%

• 21.1.2009  09:19
    Z pekla (2001)

Velmi povrchní zpracování o legendárním Jacku Rozparovači, nefunguje ani po stránce herecké. Marně se snaží Johnny Depp a marná je snaha i Heather Graham, protože režie bratrů Hughesových je poměrně slabá a nedokáže diváka vtáhnout do děje. Místo toho, je tu k vidění více jak dvě hodiny krystalicky čisté nudy bez špetky, nebo jen náznaku napětí. 40%

• 21.1.2009  09:16

Odvážné erotické scény, netradiční režie Uliho Edela, odhalená Madonna, skvělý Willem Dafoe, ale spíše průměrný příběh prosycený právě tou erotikou. Po Základním instinktu se podobných filmů vyrojily desítky. 60%

• 21.1.2009  09:13

Do takové komedie se DJ Qualls typově hodí a tak je na legraci zaděláno. Tvůrci mu tam přihodí Eliza Dushku, všechno to hodí do žánru jemné parodie a divák by neměl být zklamán, protože tady jde hlavně o kadenci gagů a ta je uspokojivá, ale rozhodně ne tak třeskutá jak by se dalo čekat. A výsledkem je tedy v podstatě film, který "looserům" dokonale zvedá sebevědomí.

• 21.1.2009  09:08

Dosti nenápadité pokračování kontroverzního snímku s Christianem Balem, kterého tu nahradila Mila Kunis. Ta ovšem kromě pohledné tvářičky příliš mnoho z hereckého umu nenabídne a jiné to není ani s ostatními herci. Průměrný režisér Morgan J.Freeman opět ničím neohromí, ale na vině je tentokrát spíše mdlý scénář, který nenabízí jedinou napínavou nebo nějak nápaditou scénu. Dost suchý horor.

• 21.1.2009  08:59

Ve vnitrozemí Afriky, na místě zvaném Kolébka života, je ukryta Pandořina skříňka, skrývající ty nejtemnější a nejhorší hrozby pro lidskou rasu, jaké kdy lidstvo vůbec poznalo. Světově uznávaná archeoložka Lara Croft, je jediná, která může najít skříňku dřív, než nositel Nobelovy ceny a obchodník s biologickými zbraněmi, doktor Reiss. Ten ji chce využít k dosáhnutí neomezené vlády nad světem. Lara bude muset vyčerpat celý rezervoár svých schopností, protože Reiss má před ní pořádný náskok. Nemusíte hrát hru Tomb Raider, abyste se bavili u pokračování, které je lepší než jeho předchozí díl. Angelina Jolie je zde sexy, tak co si víc přát, a navíc příběh rychle odsýpá, je dynamický a je zde spousta akčních sekvencí, takže ani není čas se zamýšlet nad logikou děje, která si tentokrát vzala dovolenou, protože konzolové hry také nikdy moc logiky nepobraly. Tentokrát tvůrci chtějí diváka bavit. V mém případě se jim to povedlo.

• 21.1.2009  08:23

Zklamaný dědic továren Bruce Wayne cestuje těsně po úmrtí svých rodičů po světě a hledá způsob, jak bojovat s nespravedlností a jak obrátit strach proti těm, kteří okrádají bázlivé. Po čase se vrátí zpět do Gotham City a vzápětí vypouští do světa své druhé já, maskovaného bojovníka Batmana, který používá svoji sílu a inteligenci k boji proti silám, které ohrožují město. S novým představitelem Batmana odešlo i kouzlo předchozích dílů. Nepovažuji za dobrý tah comicsového Batmana oprostit od veškerého comicsového kouzla a zasadit ho do reality. Vytrácí se tím hravost a nápaditost, která provázela předchozí díly. Tenhle díl Batmana je pro mě velkým zklamáním a považuji ho za nejslabší z celé série filmů o něm. 40%

• 21.1.2009  08:17

Mladý poručík Heath Ledger, potomek starého vojenského rodu, se odmítne postavit do čela svého pluku a způsobí poprask. Otec ho zavrhne, milovaná snoubenka opustí a kamarádi dají najevo své pohrdání symbolickým pírky hanby. Jenže netuší, že brzy budou jeho statečnost potřebovat, aby je zachránil před jistou smrtí. Dobrodružně laděnému příběhu vévodí Heath Ledger, ale i režijně si nevede špatně Shekhar Kapur. Film mě nenudil a klidně se mu dá dát vyšší hodnocení, ale působil na mě tak nějak naivně a v závěru docela rozvlekle. V mírně nadprůměrném levelu mu to sedí lépe, než jako výjimečný film.

• 21.1.2009  08:14
    Constantine (2005)

Nějak mě to nebylo schopné chytnout naplno. Herci mně tak úplně neseděli, ale ani nevadili, hlavně příběh byl dost fádní. Po vizuální stránce to ovšem bylo propracované a přemíra digitálních efektů, film držela na standardní úrovni. Jenže já potřebuji ke kvalitnímu prožitku i životný příběh, a ten prostě Constantine nemá. 60%

• 21.1.2009  08:07
    Identita (2003)

Dějištěm napínavé podívané je zapadlý motel, do kterého silná bouře zažene 10 lidí. Zdánlivě nemají nic společného, brzy se však ukáže, že zdání může velmi často klamat. A tenhle horor opravdu klame tělem a diváka mate až do poslední vteřinky řadou zvratů a ono to překvapivě docela vychází. James Mangold se blýskl propracovanější režií než u něj bývá zvykem .Strašidelná hororová atmosféra se postarala o hutný zážitek z filmu. Jsem spokojený.100%

• 21.1.2009  08:05
    Frida (2002)

Frida nalezla oporu v hereckém výkonu Salmy Hayek. Bez ní by film neměl takové vyznění a vlastně ho ani nemá. V některých chvílích je film o ničem, ale pak se zase začne něco dít a z nudy se to přelévá až ke geniálnímu dramatu, a to ve scénách, kdy se objevuje výborný Alfred Molina, který je snad o chloupek lepší než Hayeková. Jinak jako film nic moc velkého nepřináší a nic velkého mně nedal, ale prostřednictvím vynikajících herců to bylo stravitelné. Podruhé už to vidět nemusím.

• 21.1.2009  07:57
    Daredevil (2003)

Skvělá adaptace kultovního comicsu, kterou řadím bezkonkurenčně mezi nejlepší komiksové filmy. Ben Affleck je prostě zajímavý herec, Colin Farrell si svého záporáka opravdu užívá a Jennifer Garner je zde sexy v roli Elektry. Film disponuje vynikajícím a nepředvídatelným scénářem, bombastickou režií a snad poprvé zde akční scény měly svoje opodstatnění a zachovaly si svůj comicsový nádech a působivost. Od Marca Stevena Johnsona už jsem neviděl lepší film s působivější hudbou a příběhem. Na tenhle film prostě nedám dopustit.

• 21.1.2009  07:55

Čtyři bratři žijí na předměstí Detroitu ve složitém spletenci černé a bílé komunity, jejíž členové se stále učí vzájemnému pochopení. V dospělosti se jejich cesty rozdělí- tři bratři odejdou do města a čtvrtý zůstane doma a usadí se. Jejich matka se stane obětí loupežného přepadení. Bobby, Angel a Jack se proto vrátí do města, aby spolu se čtvrtým bratrem, Jeremiahem svoji adoptivní matku pochovali. Při této příležitosti se začnou nenápadně zajímat o to, zda šlo skutečně o náhodnou střelbu v supermarketu, jak tvrdí policie, anebo matčina smrt souvisí ne s úplně čistými podnikatelskými praktikami. Když zjistí, že policejní verze má až mnoho děr, začnou po vrahovi pátrat na vlastní pěst. Bude to pátrání drsné, prosycené krví a rozhodně stojící za pozornost, protože v rolích bratrů jsou výborní herci v čele s Markem Wahlbergem.

• 21.1.2009  07:47

Průměrně natočený horor. Jako celek to moc nefungovalo, ale jednotlivé scény snesly přísnější měřítko. Nezkušenost režiséra zhatila slibný potenciál.

• 21.1.2009  07:40
    Skála (1996)

Bayův akční spektákl sázející na obstarožního Seana Conneryho a značně neakčně vyhlížejícího Nicolase Cage je tak nesmyslně splácaný až je zábavně blbý. Bay si libuje ve slátaninách tohoto typu a musel jsem se smát, jak vážně tuhle hovadinu pojal. Za hřmotu hrdinsky pojaté hudby zpomaluje ve filmu vše a kdyby to šlo, tak by ho natočil zpomaleně snad úplně celé. Cage se do filmu vůbec nehodí, záporák Eda Harrise postrádá charisma a Sean Connery tu dělá co? Největším plusem filmu jsou jeho akční scény a neznám snad akční film, který by ho co do počtu akce trumfl. Pořád tu něco vybuchuje, střílí se ostošest a dostavuje se destrukce všeho druhu, ale smysluplnost toho se moc nedostavuje. Zkrátka Bay jak má být, ale mě to moc neuspokojilo. Špičkové akční scény nemusí nutně představovat vrchol ledovce.

• 21.1.2009  07:37
    Oni (2008)

Snaha o maximální navození autenticity s minimem střihu daleko lépe vycházela v podobně spřízněných Funny Games. Herecké duo Tylerová-Speedman si nevede vůbec špatně, ale režisér Bryan Bertino sází příliš na dusnou atmosféru, aniž by si uvědomoval, že to začne nudit. Naštěstí Tylerová umí ječet, minutáž je střídmá a dvakrát to chtít vidět nebudete. 60%

• 20.1.2009  14:34

Dva chlapíci a jejich sestřenka zachraňují rodinnou farmu. Ano, tak by se dal shrnout do jediné věty celý děj filmu. Po scenáristické stránce je to prostinké, ale herci v čele s neuvěřitelně sexy Jessicou Simpson, tuhle komedii povýšili na maximálně zábavnou.

• 20.1.2009  14:30

Když se schyluje k Jimově svatbě s Michelle, nesmí chybět parta jeho kamarádů kolem. Velká událost si žádá velkou porci obhroublých gagů, větší počet odhalených slečen a jednoho ukrutně hláškujícího "Stifmajstra". Když se do celé záležitosti kolem svatby ještě přimíchá příjezd krásné blondýnky, po které není možné nešílet, je zaděláno na další dobrý díl. Oproti předchozím dílům o dost sprostší. Nápady stále ještě nedošly. Klady: parta setrvala v původním složení + přibyly další postavy, jako již zmíněná January Jones + Stifler hláškuje jako o život + spád a příval gagů + trapnost otočená v pozitivum + studna nápadů ješte stále nevyschla. Zápory: děj občas rozvrstvený do epizodních scének + Alyson Hannigan bych si nevzal. Mé hodnocení: 80%

• 20.1.2009  14:27

Chow Yun Fat musí hledat svého nástupce, odpovědného člověka, kterému by svitek mohl přenechat. Kar je mladý, do sebe zahleděný výrostek, a když jednoho dne mnichovi zachrání život, mnich si ho zvolí za svého následníka. To však netuší, že s Karem budou jenom potíže. Tahle dobrodružná komedie má velmi triviální scénář a nechce se ani věřit, že se místy na ni dá dívat. Spousta momentů je zaobalena do rádoby dobrodružného hávu a herci v čele s náckem Karlem Rodenem pěkně přehrávají a nic se tady nedá moc pochválit. Je to nenáročný film s podprůměrným scénářem. Podle toho taky vypadá.

• 20.1.2009  14:12
    To (TV film) (1990)

Kingovy hororové romány mají jedno společné. Jsou takřka nezfilmovatelné a jejich kouzlo na plátně zachová jen málokterý filmař. Tommy Lee Wallacemu se mu jej nepodařilo zachovat ani omylem. Vědom si toho, že právě Kingovo dílo To je tak obsáhlé, a tedy takřka nezfilmovatelné, to riskl a pokusil se natočit horor, jehož myšlenka děsit sofistikovaným způsobem nebyla špatná, ale výsledek je opravdu žalostný. Wallace osekal "kingovku" tak neskutečně necitlivým způsobem, až je mně z toho smutno. Neuvědomil si, že hororový divák chce, aby mu byla hrůza servírována nápaditě, a pokud možno s hororovou atmosférou, ale zde je hrůza sterilní a atmosféra nulová. Herci nehrají, klaun moc děsu nenažene a Wallace pohřbil Kingovo stěžejní dílo dobrých pět sáhů pod zem. A nevykope jej ani garda hrobníků s bagry.

• 20.1.2009  14:06

Astrid žije jako dvanáctiletá v Kalifornii se svou matkou a umělkyní Ingrid. Ta své krásy využívá k tomu, aby manipulovala s muži. Jednoho dne ale poruší zásady a bezhlavě se zamiluje do Barryho, který ji podvádí na každém kroku a nakonec ji opustí. Vášnivá a zlomená Ingrid se mu pomstí a zavraždí ho jedem z bílého oleandru. Je odsouzena za vraždu prvního stupně na 35 let ve věznici s maximální ostrahou. Dcera Astrid je pak přesunována z jedné opatrovnické rodiny do druhé a nikde to není žádný med a přitom stále navštěvuje svou matku ve vězení a trpí. Solidně pojatý thriller je přehlídkou vynikajícím způsobem zahraných postav. Ač už jde o sexy hysterickou Robin Wright, nebo skvěle uchopenou roli vražedkyně Michelle Pfefferovou, Renée Zellweger byla také super a Alison Lohman tak trochu zůstala ve stínu těchto výjimečných hereček. 80%

• 20.1.2009  14:01
    Kill Bill (2003)

Jsem čekal od Tarantina nějaké kompaktnější dílo, ne jen krvavý snímek, co má potíže s tempem, s gradací děje a s kloudnou myšlenkou, završující už tak banální vyznění. Ještě štěstí, že měl po ruce tak kvalitní herce, takový David Carradine nebo mrcha Daryl Hannah hrají naprosto dokonale, ale nějak mě to nudilo. Nic extra. Slabší Tarantino. 60%

• 20.1.2009  13:59
    Kill Bill 2 (2004)

Ještě horší než jednička. Tarantino se nepoučil z chyb, tentokrát nudí dokonale. Hodně děj natahuje, některé dialogové scény byly až neúnosné. Herci opět brilantní. Daryl Hannah v roli extra mrchy to schytá, jak už dlouho to neschytal žádný záporák. Ovšem ze všeho nejhorší byl dost ubohý závěr. Šuměnkový finálový souboj Thurmanové s Carradinem nestál za nic. Tento film je opruz. Podprůměrný Tarantino.

• 20.1.2009  13:46

Zajímavý horor, a to jsem knižní předlohu Stephena Kinga zcela ignoroval. Nechám stranou úvahy o kvalitách knihy, a raději přejdu k hodnocení filmu, který má režijně na svědomí David Koepp. Vůbec neudělal špatně, když proti sobě postavil hvězdného Johnnyho Deppa a zajímavého Johna Turturra (nebo že by to byla jedna a tatáž osoba?) a je radost sledovat jejich společné scény, ve kterých má zřetelně navrch méně slavnější Turturro, který si postupně nenápadně ukradne celý film pro sebe. Napětí nechybí, hororové scény jsou ve správném poměru, odhalená pointa je zajímavá a hororové finále strhující. Adaptace Kingovy knihy se nemá zač stydět. 80%

• 20.1.2009  13:43
    Ti druzí (2001)

Solidně mrazivý horor s poctivě budovanou atmosférou napětí má ještě jeden trumf v rukávu a tím je velmi přesvědčivá Nicole Kidman. Režisér Alejandro Amenábar má nesporný talent v budování hororovna, ale tak trochu kalkuluje s divákem, když ho v závěru uzemní svou mimořádně zdařilou pointou, která ovšem nezapře svou inspiraci v Šestém smyslu. Jedná se o zdařilý počin v oblasti hororů a netečou v něm potoky krve, ale intenzivní pocit strachu se tu dostavuje v solidní formě. Mé hodnocení: 70%

• 20.1.2009  13:30
    Titanic (1997)

Romantika ukapává z tohohle velkofilmu snad v každém záběru, co si víc přát. Cameron si dává záležet, aby se romantická rovina dokonale propojila s tou katastrofickou. A ono, světe div se, se to daří. A tak je na světě jeden z největších milostných příběhů všech dob s tragickým koncem a na svou dobu působivými triky. Když jsem to viděl před léty poprvé, tak mně bylo DiCapria hrozně líto, jak tam natáhl paprče, ale když jsem to pak za nějakou dobu viděl podruhé, tak už jsem se smál, jak má na sobě ty zmrazky. 100%