Mr. & Mrs. Smith - První rande (2024) (epizoda)

skvěle udělaný otvírák. Moc pěkná origin story a pro diváka velmi příjemná expozice dvojice a světa. Doma jsme sold a to se mi často nepoštěstí trefit na akční serial co by si užili oba.

Vetřelci (1986)

každá vteřina má důvod, každý záběr buduje napětí. Hloupost zelených mozků, přehlížení byrokracie, chytrost diváka znalého situace skrze Ripleyovou... to drama, kdo bude ta svině co to podělá všem... skoro po 40. letech od natočení tohohle pokladu je ten film pořád dokonalý v tom že se od něj nelze odtrhnout. Ten nakladač, bože ten nakladač... větší technokratickou lahůdku snad nedokázal dostat ani Del Torro do Pacific Rimu nebo Bay do Transformerů.

Peacemaker - Úplně nový svět (2022) (epizoda)

krásnej otvírák, pěkná kamera. Dobrý epizodní souboj. tajemno, tak aby nalákalo na další epizody. Skvělej seroš pro dospělý komiks fandy

Spider-Man: Bez domova (2021)

třikrát jsem v průběhu brečel. Ultimátní fanservis od kterého by se měly učit poslední Hvězdné Války.

Něžný bar (2021)

George přebírá štafetu Allena? V jeho několika-aktovce nevidíme život neurotických obyvatel New Yorku, ale pracující třídy předměstí. S nadhledem procházíme dospívání synovce majitele baru, kterému je otcovskou figurou. A i když život a situace ukázané v tomhle až divadelním fláku umí být těžší, pěkně to pro účel vypravěče zapadá, nedrhne a pokud přijmeme jeho hru. Zůstává po závěrečných titulcích to správný pálení v nosu.

Země, odkud přicházím (1956)

Bécaud vytvořil důležitou polohu pro vánoce všech dětí. Film je mezigeneračním a pokaždé najdete nový vtípek pro cílovku. Kouzelné

Holiday Inn (1942)

kdyby zpěvák a tanečník bojovali o přízeň dívky, jak by to udělali? V normálním světě by si vjeli do vlasů, v muzikále na to jdou písněmi a tancem. A když to jsou ti nejlepší v Hollywoodu, pak nám zbude nádhernej nedělní biják

Úžasná paní Maiselová (2017) (seriál)

bezchybná, fan fiction show o tom jak by bylo krásné, kdyby ženy v 50. letech mohly být, když se rozhodnou, třeba stand up komičkami. komediální timing a pocit šťastného světa tu prostě nemá chybu. Skvělá oddychovka

Červená (2017)

ohromný život ohromné ženy. Vypráví tak jak si paní Červená přeje aby bylo rámováno, a když člověk sleduje čím si prošla a s kým stála na jevišti, pak je jasné že tato Diva si zaslouží, aby o ní bylo řečeno vše jak si přeje