Duna (2021) odpad!

O tak uchvátané prvenství není co stát! To musel natočit kosmopako. S prědlohou to nemá co dělat.

Mladý papež (2016) (seriál)

Viac než len seriál. Autorský projekt s nadhľadom, svojským humorom a geniálnou kamerou.  Sorentinovska kinematografia, ktorá svojím umením ďaleko presiahla televízny priestor. Verejne vysielaná kvalita nad chápanie bežného diváka. Rozhodne nejde o štandardný seriál. Jeho pokračovanie v druhej sérií Nový papež je ďalší rovnako kvalitný level.

Sedm statečných (2016) odpad!

Uplne zbytočný reamake. Je ťažké natočiť dobrý western, ale prečo pretáčať znova už legendárne témy, ktoré sa aj tak nedajú lepšie spracovať. Len zbytočné mrhanie peniazmi i časom diváka. Za originálne natáčanie v tomto žánri možno považovať Tarantinove filmy - Nespútaný Django alebo najnovší western Osem hrozných, ktoré sú vyslovene poctou westernu i skvelej Morriconeho hudbe. Samozrejme tieto kúsky potešia len zasvätených fanúšikov.

Pěna dní (2013)

Gondry nesklamal a dokonca si zahral doktora Mižmaž. I keď typický, ale stále iný a originálny režisér. Sadne len niektorým divákom. 95%

Sníh (2013)

Konecne po rokoch poeticky autorsky animovany film. Videne v kine za ucasti autorky. Prijemny zazitok. 90%

John Carter: Mezi dvěma světy (2012) odpad!

Takú sci-fi ani fantasy zlátaninu som už dávno nevidel. Až pri takomto odpade dokážem doceniť Barbara Conana... A to je u mňa B-éčkové dno!

Piráti! (2012)

Som prekvapený z tak nízkeho hodnotenia. Piráti! síce nie sú tak geniálni, ako niektoré bábkové filmy svetovej produkcie, ale určite svojim humorom i výtvarným štýlom patria medzi lepšie kúsky európskej kinematografie. Film neobsahuje negatívny postoj či morálne pohoršujúce scény a dialógy. Opäť môžem len odporúčať všetkým vekovým kategóriam. 90%

Král curlingu (2011)

Úplná pohoda. Skvelá zábava s absolútne neznámymi severanmi. Ako zo života, ale s humorom:-))) 80%

Kůže, kterou nosím (2011)

Pedro, Pedro! Celkom som sklamaný z tvojej poslednej tvorby. Strácaš silu a originalitu výpovede svojich starších filmov. Prečo natáčaš filmy, ktoré ti niesu vnútorne vlastné??? ... Tento film ma zásadne presvedčil o slabosti režiséra a neodvratného vplyvu hollywoodskej produkcie. 55%