Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Najslabší a podľa mňa úplne zbytočne natočený diel! Na staršie legendy nesiaha ani z polovice! Zlaté akčné 80-te roky sa dnešným spôsobom "efektného natáčania" nadajú nahradiť! Nemá to čaro ani atmošku:-((( 35%

Krtkova dobrodružství (1957) (seriál)

Po rokoch na to pozerám s nostalgickou spomienkou na pekné detsvo:-) A dnes ako výtvarník som stále očarovaný Z.Millerovou geniálnou štylizáciou, ktorá nikdy nestratí svoje kvality! 100%

Snídaně na Plutu (2005)

Veľmi pozitívne ma prekvapil režisér i hlavný hrdina / ka :-) Melodramatické až vtipné. Silná konkurencia Almodóvarovym filmom o transexuáloch. Pecka po všetkých stránkach. Premyslené, vizuálne podmanivé aj vďaka dokonalej hipies móde. Najviac ma dostal rok výroby. Čakal som 90-te roky a ono je to 2005. Klobúk dole. 90%

Šerifská hvězda (1957)

Zelenáč Perkins a starý borec Fonda v klasicky predvídateľnom čb westerne diváka asi ničím výnimočným neprekvapia. No priamočiary dej i vynikajúca kamera posúva film medzi tretiu až štvrtú "šerifskú hviezdu". 70%

Hanba (1968)

Jednoznačne majstrovské dielo na vážnu tému... Minimum dosahuje v tomto Bergmanovom filme maximum!!! Slabý sa stávajú silnými a spravodlivý zbabelými. Vzdialene mi Hanba tématicky, symbolicky "vojna-apokalypsa" i prostredím pripomína poslednú Tarkovského produkciu Obeť. Zlatý fond svetovej kinematografie. 100%

Vrah mezi námi (1931)

Oveľa lepšie ako Záveť Dr. Mabuse. Čistejšia kamera, strih i výkony hercov. Ale i napriek svojej dlhej stopáži mi niečo ešte chýba. Koniec bol veľmi krátky (možno som videl skrátenú verziu?) a nepresvedčil ma o absolútnej réžii F.Langa. 80%

Náruživost (1969)

Náročný Bergman! Až na toľko, že som ho ešte v hlave nespracoval. Dosť depresívny a mám pocit, že režisérsky veľmi subjektívny. Rozhodne nejde o film na jedno posedenie! Neodporúčam začiatočníkom, ktorí chcú spoznať Bergmanovu filmografiu. Ťažké sústo i pre skalných fandov. 75%

Modrý samet (1986)

Zvuk, uhly kamery, dokonale premyslené kompozície záberov (špeciálne detaily) a podmanivá hudba A.B. naladia diváka na tu správnu "traumaticko-rozprávkovú" strunu. Skvost novodobej kinematografie s odkazom na kvalitu žánru noir. V tomto filme je Lynchova tvorba v zlatom strede. Ani veľmi upečená a ani príliš prepečená! Niet čo dodať. treba vidieť, konzumovať, vychutnať a po čase opäť zažiť magické mrazenie na koži, v hlave i v srdci:-) 100%