Hall900

Petr Manhart

okres Praha

1 bod

• 9.4.2016  23:39

OK. Tahle Síla Zvyku je nejspíš natolik bezcenej film že nemá cenu čerpat proud a psát o tom. Stačí jedno slovo . Generické. Ať už to znamená cekoliv.

• 16.3.2016  00:04

Ztraceni ...V čem vlastně?? Ale no tak pane Zelenko... Tudy nee..

• 8.2.2016  20:01
    Blunt Talk - Plané řeči (TV seriál) (2015)

Na Stewartovu pleěku odpřisáhnu že jsem se místy bavil. Což bych teda po pilotu nečekal. .. Ale nejsem takovej blb abych sem psal hodnocení po pilotu že jo... že jo..

• 2.12.2015  19:43
    Spectre (2015)

To slovo už bez skotskýho dialektu nezní jako dřív. A Bond dneska lemtá pivo. Blé... Tomu scénáristovi klystýr ale pořádnej... 150 min já vám dám...

• 22.3.2015  21:16

Poněkud tàpající Terry. Nepříliš vzdàlenà budoucnost je sice plná Gilliamovi alegorie. Nejvíc zábavy film tradičně čerpá z promyšlených detailů. Třeba záběry z pařby, kde lidé čumí do tabletů a zdánlivě bezcílně putují místnostmi mi přišli trefné. Hlavní hrdinové jsou citlivé obsazeni ale samotná linka spojující přímočarý úvod s finàlními titulky je poněkud křečovità. A abych byl upřímný, konec mě neuchvàtil vůbec. Ano dalo by se říct že je to film o chlapovi co se smířil že je vlastně obyčejnej a dokáže to pomocí toho že se nic nestane. To je ovšem pouze první pohled. Na ten druhý je to prostě chilling s Terry Gilliamem kde zábavně rejpe do mnohých fíglů dnešní uspěchané doby. To však ve výsledku tak nějak stačíí a to i přesto že to dělá z The Zero Theorem nejslabší film od Gilliama za hodně dlouho. Jako oddechovka to ale špatné není a Melanie Thierry je splňeným snem každého nerda.

• 1.9.2014  09:35
    PG Porn (TV seriál) (2008)

Vcelku zàbavnà sonda do ůchylně zàbavné poetiky Jimmyho Gunna. Anebo Jimmyho poeticky zàbavných ůchylàren. Jak chcete. Každopádně je to kràtké, hrají v tom špičky ve svém oboru a někdy je to i vtipné, takže po ránu určitě lepší volba než Snídaně s Novou. Navíc Gunn je sympaťák,a jeho projekty mě baví, což bych nikdy o člověku co napsal scénář k Scooby Doo2: Nespoutané Příšery nevěřil že řeknu.

• 3.4.2014  11:59

Překvapení se bohužel nekoná. Jakmile odejdete z kina,pravděpodobně zapomenete na většinu toho co jste v kině,někde mezi sledováním filmu a poočku ujišťováním jestli ten človek vedle vás již není zadušen popcornem,viděli. Dokud se první polovina filmu pokouší přiblížit hrdinu realitě,je to ještě fajn. Narozdíl od Nolanova Batmana Cap působí precijen toporně,viz třeba scéna kde potká svojí milou z prvního dílu,jejiž biologické hodiny zřejmě již dotikaly. V takových scénách bohužel už dialogy tahají za uši a případáte si jako byste se prenesly do osmdesátých let. Nicméně pokud se smiříte s tím že sledujete jednoduché béčko,připadají vám naivní detaily(třeba proč má nájemný zabiják odkrytou kovovou ruku s chromovou úpravou a rudou hvězdou navrch,což by při pokusu třeba někoho zastřelit z velké dálky mohl být problém) a téměř parodující scény vlastně fajn. Zimní Voják vás nejspíš zajímat vůbec nebude a ve filmu by vlastně nemusel být ale není tam navíc,navíc je tam spousta scén v druhé části filmu. Jakmile hrdinové v New Orleans( jak symbolické) potkají svojí deux machinu( překvapivě doslova v roztomilém retro designu a švýcarským přízvukem) dojde na finální bitvu,která trvá neúměrně dlouho a nezbude než zavzpomínat na Transformers 3,které postihl stejný osud. Bohužel klišé se stupňují a potitulková scéna s Buckym by klidně bez okolního kontextu mohla figurovat na YouTube s taggem Worst movie ending ever. Herci zkrátka nemají co hrát a režije na to kašle. Tedy až na Scarlett Johansson která si za své peníze odříkala svých pár vět o přátelství mezi tajnými agenty v alternativním 21. stol. v Americe. To je ale všechno jedno,protože je to film od Marvela a vy ho chcete vidět. Film je a vypadá podstatně dražší než první díl. A pokud byste ho neviděli nejspíš byste se u Avengers 3 nechytali,což ale neznamená že zaplatka celé série není víc stupidní než animované seriály od Marvel, jež jste sledovali dost možná jako malí. Je to čistě na vás.

• 11.6.2013  22:36

Khan Wrath jsem viděl asi v pěti letech. To bylo ale v dobách kdy něco jako televizní program byl hudbou budoucnosti. Né že by bylo tak těžké ho napsat.Ale byl prostě k ničemu. Pokud máte televizi , jeden kanál a je to ČT, prostě jí buď máte chuť zapnout ,nebo ne. O Star Treku jsem netušil absolutně vůbec nic., takže si pětileté díte řekne že co zde není určitě bylo v prvním dílu. Byl jsem ohromen,.Dnes bych k tomu potřeboval buď J.J. Abramse, rozpočet cca 200 Mil. USD, nebo pořádnou dávku lehkých drog. Scénář má totiž opravdu blíž TOS epizodě Space Seed než k regulérnímu filmu. Motivace Khana je dětinská a díky tomu vlastně celá zápletka. Oproti tomu chemie mezi Kirkem a Spockem je dobrá a divák může alespoň na chvíli uvěřit že ho porazily díky svým společným zkušenostem. Nimoy a Shatner jsou vůbec jediní kdo drží tenhle koráb před potopením. Ale kupodivu se na to příjemně kouká,není to přehnaně dlouhé a narozdíl od Into Darkness jsem se u toho chvílemi nenudil,nebo si připadal trapně.

• 23.5.2013  10:06
    Piráti ze Silicon Valley (TV film) (1999)

Film sráží do průměru už samotný scénář.Opět si zas jednou někdo v Hollywoodu řekl že reálné události by přeci jen mohli být ještě lepší.Ne nemohly.Nepůsobí to ani cool ,ani přehledně a už vůbec né soudně.Třeba scéna kdy si dá Jobs LSD a potom se válí po zemi a my nesmyslně pozorujeme jakýsi pole.To se nestalo. Nicméně Steve uvádí ve své autobiografii že když mu bylo cca 19 a zkoušel LSD v poli,slyšel vážnou hudbu,kterou hrálo celé pole, a on byl dirigent. Pokud jste však ignorant jako většina lidí v té kouzelné zemi jménem Amerika,nebude vám to vadit.Vadit vám ale asi bude,že nebudete vůbec stíhat co se to tam vlastně děje.Film mě přesto dobrou osmdesátkovou atmosféru(až jsem si chvíli říkal z jakého roku to vlastně je), velmi trefný soundtrack. a zajímavé herecké výkony(pokud to celé berete jako parodii sebe sama).Příjemná oddechovka pro většinu geeků

• 2.3.2013  10:03

jednou z hlavních charakteristik tohoto filmu i seriálu ze kterého vychazi,je že i když se točí kolem sportu,narozdíl od počinů anglosaské produkce,děj,vlastně neuspěje odnikud nikam. Inu je to přeci jen okresní přebor.Vtip v tomto filmu mi přišel až příliš černý,vlastně to nebyl humor,pouze Tv Nova se snažila to tak divákům prodat. Příběh Pepika Hnátka mi přišel uvěřitelný asi jako něco od Marvel Comics. A celé by se to dalo shrnout do půl hodiny seriálu. Nebo jak se říká ve fotbalové hantýrce:celé to bylo výborné ale neskončilo to gólem....

• 2.3.2013  09:38

Zajímavý film který ,z mého pohledu, řeší přechod psychicky deformované hrdinky v ženu. Bohužel žádná z myšlenek filmu není plně rozvinutá. Hlavní hrdinka totiž přenáší chaos že své hlavy logicky na styl vyprávění. Paradoxně nejhorší jsou momenty kdy se pokouší režisérka postavit po bok svým režisérským vzorům,jaksi se legendarizovat. Emilly Browning je opět Emilly Browning,tzn. ve své úloze zdánlivě nenahraditelná Alespoň já si to myslím. Resumé? Něco jako reálně mrazivá pohádka z dnešní snové reality.

• 26.1.2013  14:33
    Na cestě (2012)

Tři a půl. Dost možná díky tomu že jsem četl kdysi dávno knihu,a z té mi v paměti zbyla už jenom matná vzpominka, která vlastně odpovídá tomuto snímku. Musím říct že i obsazení je fajn( hraje tam Steve Buscemi,takže o tom žádná :-) ). Když ale vzpomenu na životní příběh skutečného Kerouaca, jeví se mi kniha samotná spíš jako loučení s mladím a mladistvými ideály. To z filmu tolik nevyzní. Působí to totiž celé docela dost, jakoby měl režisér z jeho díla moc velký respekt a úctu. Což plně chápu a budiž odpuštěno. Jinak vpodstatě kvalitní zpracování za které by se nemusela stydět ani spousta slavnějších režisérů. Chybí tomu ale něco co by to celé propojovalo a vedlo,občas stačí málo,třeba hudební motiv. Pokud se tady totiž nesoustředíte a neporovnávali dojmy z filmu se svými vzpomínkami na knihu vynese vás vaše mysl kamsi mimo a film bohužel tam s vámi už nebude.

• 12.11.2012  23:39

Film bilancuje mezi ABSOLUTNÍ sračkou a geniální parodii,takže za tři.Co se týče dialogů a scénáře,řekl bych že třeba i taková Bride of the Monster je na tom líp,což je ale zároveň i docela fascinující. Co se týče efektů ty už nepředčí nic barevného a pohyblivého co jsem za celý život viděl(nebyl jsem určitě jediný i když spousta z lidi co TO videli to pravděpodobně nebudou chtít přiznat).Ano smál jsem se a smál jsem se dost a bál se ze už nepřestanu.Jo a doporučuju si předtím zahrát Angry Birds aby jste pochopily o čem to vůbec je.

• 23.7.2012  22:25
    Le Havre (2011)

Film na mě působil až příliš protichůdně.Režie za pět,scénář už "trochu" míň.Nicméně na csfd se píše komedie,pokud jednou nadcházející generace zjistí že šlo o formu sofistikovaného finského humoru,velice se omlouvám.V 21. století tři a půl.

• 4.7.2012  17:06

První série celkem fajn. Ale v dalších jsem pochopil proč Dexter Lighthova nakonec zabil. Jednu hvězdičku za vtipy o Kanaďanech a jednu za Williama Shatnera a jeho pěvecké vystoupení.

• 4.12.2011  17:38

Dustokny remake kultovniho serialu. Skvely Garry Oldman a zajimavy scenar. Na podruhe bohuzel ucesane, akckoli vubec ne spatne.

• 13.3.2011  17:25

Po vsech smerech dobre odvedena prace. Fordovi jeho lehce sileneho touhou po cestovani posedleho profesora archeolgie uverite celkem snadno,a Cate Blanchet ve sve roli ruske agentky pusobi dokonale jako ze stranek zasleho komiksu z antikvariatu. Ano je to po certech kvalitni produkt a dejova linka plyne tak jak by si vase detinska duse prala, cele to sice kazi par nelogismu v deji ktere se hrde hlasi ke svim beckovym predkum. To by pochopitelne u podobneho typu filmu nemelo vadit. Ale tady uz jsem bohuzel prestavat chapat motivaci hlavnich postav a potazmo vyusteni cele zapletky. Ta uz pusobila skutecne dojmem ze lehce opisuje od predchozich dilu. Coz je skoda ,stacilo skutecne velmi malo. Tenhle Indy vydrzi v hlave tak pul hodiny po odchodu z kina. I tak zustava Tajemstvi kristalove lebky velmi zabavnym filmem ktery urcite vetsinu neurazi ,bohuzel nic vic ,mozna duatojne rozlouceni s hlavnim hrdinou.

• 1.6.2010  23:55

Od filmu jsem v podstatě nic nečekal.Vaughnův první film se povedl.Režisér zde objevuje svůj styl a jak je u něj zvykem,vše má svůj řád.Rozhodně se jedná o inteligentní a vkusnou gangsterku s dobrým soudtrackem.Bohužel nenabídne prakticky nic nového.Film se přímo utápí v klasických klišé anglických gangsterek.Film je tak zoufale nad věcí a překombinovaný že tak v půlce se přistihnete že jste si odskočily na záchod a nezajímá vás co se ve filmu mezitím stalo.Divák nemá totiž příliš čeho se chytit.Celá zápletka působí jako by si průměrný divák měl říct po skončení filmu:páni to bylo teda složitý,to bylo dobrý. Nepomůže mu ani hlavní hrdina .Má Daniel Craig smůlu na postavy nebo je skutečně špatný herec?Jeho hlavní hrdina opět postrádá emoce i charisma,Bond mě zklamal ,doufal jsem že tohle byl ten film kterým zaujal..O humoru ve scénáři také nebyla řeč.Nemá smysl truchlit devadesátá léta stejně jako éra westernů se už prostě nikdy nevrátí.

• 21.2.2010  20:07
    Warholka (2006)

Opravdu hodně zmatený film.I když se Siena Miller dle mého názoru snažila,režie,scénář,Guy Pearce a Hayden Christen se svou ůsměv nahanějící imaginací Boba Dylana(tenhle prorok holt rovnováhu síle nenavrátí), byly očividně proti.Jenže kdo dnes může říct že ví kdo byly Andy Warhol a Edie Sedgwick?Film působí jako oslava povrchnosti,nebyl Pop Art zrovna o tom?Filmaři s asi ukousli příliš velké sousto.Na konci tak máme nenáročný oddechový snímek s dobrým soundtrackem a komickým obsazením.Téhle factory zkrátka průměr stačí.50%.

• 12.7.2019  01:23
    Hellboy (2019)

Naprostý béčko který dá vzpomenout třeba na Van Helsinga. Stupidní tracky ,animace jako Jackmanům vlkodlak na konci Van Helsinga. Seriously. Ten střih a stupidita scénáře je něco co vidíte spíš ve hrách. Problém je že Hellboy. respektive předloha není béčko. Takže cokoli co pod touhle značkou vzniklo bude o miliardy tun antihmoty lepší. Cokoli. Jak moc je to špatný.. Je to Fantastic Four špatný? Ne to zase ne. Spíš Batman v Superman špatný.

• 22.6.2019  15:24
    Upgrade (2018)

Po rozložení v hlavě musím jít vážně dolů. Problém je že ten děj jednoduše nedává smysl . Škoda. Jinak sympatický rádoby oldschool sci - fi.. Ve skutečnosti ale jenom laciný béčko..

• 11.10.2018  12:01

Cožpak nikdo nechápe že jsem tak mocný?

• 16.5.2018  01:50

Fascinující.Tye Sheridan má coby herec měně charakteru než jeho animované alter ego. Což možná vypovídá a pokroku technologie obecně. Ale spíš Sheridan je jenom béčkovej Cyclops v dodávce kterýmu notně sekunduje Rylance co pro změnu vypadá jak béčkovej doktor Emmet Brown ze Sutherday Night Lifev produkci BBC2. Ve filmu jsou dvě kulervoucí akční scény , Zbytek je jenom 2D cukrová vata o hledání jakýchsi vajec, prošpikovaná 20 let starýmy klišé a dokonce došlo i na afroamerického dobrosrdečného kamaráda a Asiata.Což je pochopitelně všchno poučení ,protože důležité je co máš ve svém nitru. Možná. Really?? V roce 2018 ?? Alespoň že záporák neměl knírek a maďarského poskoka co smrděl po česneku. Naopak je tady Mechagodzilla a Kingkong a pookřál se i Batman. Je to cool? Ve vesmíru téhle blbé sci-fi s kulturním přesahem asi jako reklama v tištěném časopise ne . Chvílema jsem se běl že od někud vytáhnou Ryanna psí výraz Goslinga , Forda s Craigem co si hrajou na kovboje nebo Jereda HaHaHa Jokera... Spielbeg si zas udělal svoje a asi by měl by dostat zvláštní ocenění že z toho marastu co poslední leze do světa od Warnerů něco vybojoval. Are you pleya??

• 11.10.2017  12:28

Další přehlídka ,stejně jako u Spectre ,jak Hollywood zdokonaluje své postupy. a kvůli strachu z pirátů jede totálně na jistotu. Film má opravdu neskutečnou délku. Na rozdíl od většiny přispívajících jsem na žádné dlouhé meditační záběry nenarazil. Všechno byla poctivá a zbytečná, místy dosti hloupá vata. Takže proč má film 2 hodiny 40 minut?? Odpověď je jak už to tak bývá vlastně jednoduchá. Popcorn a Cola. Delší stopáž rovná se více Popcornu a Coly.Celý film je tak neuvěřitelně prázdný ,hloupý( K říká že by nikdy nezabil nikoho kdo má duší tzn. narodil se a potom tam vesele kosí bezdomovce, padouší přijdou ukradnou Forda ale Goslinga tam nechají aby ho moh následně zachránit) a celkobvě 2D až to trochu děsí ( Goslingův výraz mě bude pronásledovat ještě dlouho, záporáci působili jak z Bondovky, Leto opět k smíchu).Nicméně minimálně na tři se to v pohodě dostane. Protože jak už jsem psal jako výkladní skříň toho jak syntetický Hollywood zdokonaluje své postupy je Blade Runner super. Jenom škoda že si ho zítra nebude nikdo pamatovat a už dneska je totálně zbytečný.

• 17.5.2016  01:55
    Focus (2015)

Nevím proč ale když někdo řekne název tohohle filmu, proletí mi hlavou představa jak někdo dává jednu Smithovi na oko. Né kecám. Nikdo jméno tohohle filmu neřekne. Proč by to dělal. Ok v tý představě jsem to já. ...

• 8.3.2015  00:50

Ano , většinou tak nechtěně směšné jak jsem si to představoval. Tento film je vhodný pokud jste , za A vždy toužili vidět Collina Ferrella letět na okřídleném bílém koni, nebo za B, i přesto že jste viděli Batmana a Robina , rozhodli jste se strávit dvě hodiny života s fantasy peckou od Akivi Goldsmana. Já bohužel z mnou nepochopitelného důvodu spadàm do jedné z těchto kategorií. Jednu hvězdičku za Russella Crowea který si svého maniakàlního milovníka pečených puštíků užívá. A jednu za rapujícího satana. Will Smith je tady zase holt pořàdnej Bad Ass.

• 24.9.2014  03:48

Opravdu je. Protože pokud jste viděli adaptaci epizody IV a celkem povedenou Something Something Dark Side, už jste prostě nemohli přestat. Problém je že takhle na to koukají i samotní tvůrci. Its a Trapp vznikla z povinosti a vcelku mi připomněla jak epizodu VI nemám rád. Celé to asi pramení z toho že Lucas chtěl divákům nabídnout opravdovou popcornovou zábavu ale kdyby natočil v té době to co opravdu chtěl, spolklo by to polovinu rozpočtu USA.Prostě to nešlo. Což je taky důvod proč epizodu I,II a III natočil později( díky bohu) .Každopádně zpátky k téhle zbytečnosti. Čekal jsem parodii na Epizodu VI Return of The Jedi místo toho jsem dostal pouze vyčpělé Darth Farts. Jednu za licenci .Jednu za Darth Twittyho. Kterej Kterej se doufám objeví v Epizodě VII jako finální bos. https://www.youtube.com/watch?v=oFEUlmv0DE4

• 1.9.2014  09:20

Další lobotomizovaný animàk od Disneyho. Kapitán Amerika se vesele pošťuchuje s Iron Manem když tu náhle tu se objevì zlotřilý Ruda Lebka a nějaký místní plagiàtor s vìkem od popelnice. Potom Ruda Lebka vymyje Kapitánovi mozek a přinutí ho domnívat se že je Kapitán Hydrant. Načež Ironový muž ho musí zchranit,... animace je sice strašně hnusnà ale vlastně mi víc vadì po vizuální stránce ty nechutné interiéry ala deset let starà pc hra. Kostýmy vypadají jako ty ve filmu ale Já doufám že je to jenom past na hodně mladého diváka aby se chytil. Něco tak odflàklého jsem viděl naposled...no od té doby, co jsem viděl minulý animàk od Marvela. Fuck You Stan Lee!! Fuck You Disney!!

• 1.8.2013  19:25
    Holy Motors (2012)

Denis Lavant si dokáže ukrást celý film pro sebe. Co je to však platné když scénář je až absurdní? Né zábavný ,ale absurdní. Gesto se snaží nezapadat do souvislosti,čímž by bylo zničeno jeho kouzlo. Tím se zřejmě hlavní hrdinové snaží zoufale bojovat proti ostří času. Stejně jako dekadentní Francie a zejména ,ve filmu tepající ,Paříž. I když po technické stránce na sebe můžou být tvůrci zaslouženě hrdí,nefunguje to.

• 4.6.2013  02:47
    Atlas mraků (2012)

Obávám se , že myšlenka původní knihy.Tj. víra nesmrtelné duše v lásku a ideální svět (který se pravděpodobně nenachází na planetě zemi), přičemž víra je vždy těžce zkoušena lidskou společností prahnoucí po slepé moci a konzumu (ať už je to NIKE,zlato,lidské maso),není ve filmu jednoduše příliš srozumitelně znázorněna. Film sebou nese pouze náznak myšlenky. A to je na tříhodinový epos málo. Nejspíš za to může to, že film jako médium nutí jít diváka úplně po jiných stopách než čtenáře.(herci v různých úlohách, rozdílné přechody mezi příběhy oproti knize) a zároveň nenabízí takovou porci detailu, který je pro uchopení a procítění děje který je pro diváka/čtenáře zásadní. Začínám mít pocit že filmové adaptace známých knih jsou zkrátka zbytečné, alespoň v této formě. Škoda. Snaha tvůrců zde působí nesobecky .Jako vyprávění zmateného intelektuála,který se pokouší předat vám své pocity z knihy která ho zaujala ale zapomněl na pár důležitých bodů,chvílemi mu nerozumíte ,je vám ale natolik sympatický a tak dobrý vypravěč, že ho nadále posloucháte a baví vás to. Když ale popřemýšlíte o tom co vám to vlastně říkal, nepřijde vám to zajímavé.