Hall900

Petr Manhart

okres Praha

1 bod

• 3.9.2011  19:18

Řek sem bůh žehnej Americe!!!

• 24.9.2014  03:48

Opravdu je. Protože pokud jste viděli adaptaci epizody IV a celkem povedenou Something Something Dark Side, už jste prostě nemohli přestat. Problém je že takhle na to koukají i samotní tvůrci. Its a Trapp vznikla z povinosti a vcelku mi připomněla jak epizodu VI nemám rád. Celé to asi pramení z toho že Lucas chtěl divákům nabídnout opravdovou popcornovou zábavu ale kdyby natočil v té době to co opravdu chtěl, spolklo by to polovinu rozpočtu USA.Prostě to nešlo. Což je taky důvod proč epizodu I,II a III natočil později( díky bohu) .Každopádně zpátky k téhle zbytečnosti. Čekal jsem parodii na Epizodu VI Return of The Jedi místo toho jsem dostal pouze vyčpělé Darth Farts. Jednu za licenci .Jednu za Darth Twittyho. Kterej Kterej se doufám objeví v Epizodě VII jako finální bos. https://www.youtube.com/watch?v=oFEUlmv0DE4

• 23.7.2012  22:25
    Le Havre (2011)

Film na mě působil až příliš protichůdně.Režie za pět,scénář už "trochu" míň.Nicméně na csfd se píše komedie,pokud jednou nadcházející generace zjistí že šlo o formu sofistikovaného finského humoru,velice se omlouvám.V 21. století tři a půl.

• 6.9.2011  15:15

Aneb vsechno na co jste se chteli zeptat o Supermanovi ale po serii divnych serialu jste se bali zeptat. Je vcelku jasne ze uzivatele kteri hodnotily tento povedeny animak a pri slove Superman se jim vybavi podivin v cervenych kozackach s podezrelym usmevem na tvari jsou tu trochu mimo. Superman ma totiz dnes uz v nasi historii praktycky stejne misto jako treba recti titani. Az na to tenhle chlapik je proste trochu vic cool a kasle na modni trendy. Allstar je stejne jako Doomsday natocen podle komiksove miniserie. Ale tahle se proste pro animak vic hodi. Doomsday byl krome bitvy diky nevhodne delce uplne o nicem a chvilemi pusobil az komicky. Allstar ne. Tvurci komiksu meli diky tematu ruce uplne volne a je to znat. Superman zde diky prudkemu dipingu slunecnimi paprsky je silnejsi nez kdyz driv az tedy na to ze umira. Ocekaval jsem hory patosu a kyksy logiky ale na morem v zemi kde praktycky nikdy nevystrizlively ze svrzeni atomove bomby a sedesatych let,sedmdesatych let osmdesatch atd atd chapou cosi jako symboly a popkulturu. Nejze se tedy divit kdyz S. narazi treba na podzemni jestery mnoho z vas by to necekalo. Ae byl to prave on kdo se s podobnymi bytostmi utkaval mezi prvnimi. Divak si naopak uvedomi ze pokud jste superychly,vladnete supersmysly,jste superinteligentni a muzete byt praktycky kdekoli a kdykoliv, vidite casoprostor trochu jinak nez vetsina vasich spoluobcanu. Neni proto divu ze jako obvikle je jaho nejvetsim nepritelem lidska zavist,konkretne Lex Luthor. Po strance idei a odkazu skutecne epicka zalezitost natocena prekvapive poctive a s nadhledem.

• 18.2.2014  13:31
    Všemocný Thor (TV film) (2011)

Jestli si něco Odpad! zaslouží, je to určitě tohle.Nejspíš nejhorší film který jsem kdy viděl. Docela si dokážu představit scénu jak z Amrican Horror Story,kde pouštějí pacientům ve zdejším assylumu takovéhle filmy, V reálném světě pochopitelně né,protože potom by všechny zřízence pozavíraly do basy.Nevím na hvězďičku tomu přeci jenom něco chybí. Třeba údernější název,něco jako Unbelievable Thor nebo co já vim.,scénář.Slyšel jsem že už to pár filmařů vyzkoušelo a dalo se na to koukat.Cameo Stana Lee(moh by tam třeba přijít,kopnout Thora do rokroku a beze slova odejít),lidi v hlavních rolích,né ocholený poloopilý opice....Prostě hodina a půl utrpení.Jim Morrison kdysi řekl :drogy jsou sázka s rozumem.Já bych řekl,nekupujte si drogy,podívejte se na tohle a v léčebně vám je dají zdarma. Fuj! No alespoň tam na konci nebyl nebyl Tony Stark...

• 2.12.2015  19:23

Střih kupa celebrit která dokola vypráví o tom že chtěla laskat svoje Iprdy ,střih promo hesla.,střih Jobs v rolàku jak zírá do obrazovky a máte/mám hotovo. Někomu bych jednu střih. iJájajajaj.. Kdy Microsoft konečně ovládne planetu a utrhne tomu přítrž. a bejt micro a soft bude zase in...1984.. ale no tak...Jak můžete po tomhle ještě vůbec spát na břiše...

• 2.3.2013  09:38

Zajímavý film který ,z mého pohledu, řeší přechod psychicky deformované hrdinky v ženu. Bohužel žádná z myšlenek filmu není plně rozvinutá. Hlavní hrdinka totiž přenáší chaos že své hlavy logicky na styl vyprávění. Paradoxně nejhorší jsou momenty kdy se pokouší režisérka postavit po bok svým režisérským vzorům,jaksi se legendarizovat. Emilly Browning je opět Emilly Browning,tzn. ve své úloze zdánlivě nenahraditelná Alespoň já si to myslím. Resumé? Něco jako reálně mrazivá pohádka z dnešní snové reality.

• 11.8.2012  08:27

Až příliš dětská záležitost,čímž vyplouvá na povrch největší neduh Marvelova universa. Tj styl řešení jakéhokoliv problému spočívá v tom najít si nejbližší osobu v legračním oblečku,rozbít jí pořádně hubu a u toho pochopitelně přihodit pár hlášek. jako z filmů Eda Wooda.Po. pár dílech to začíná být navíc stereotyp. Nevím kolik k tomu navíc přidává "spolehlivý" novácký dabing ale výsledek je zkrátka nemastný,neslaný ,to i přesto že jsem od seriálu nic nečekal.

• 12.11.2012  23:39

Film bilancuje mezi ABSOLUTNÍ sračkou a geniální parodii,takže za tři.Co se týče dialogů a scénáře,řekl bych že třeba i taková Bride of the Monster je na tom líp,což je ale zároveň i docela fascinující. Co se týče efektů ty už nepředčí nic barevného a pohyblivého co jsem za celý život viděl(nebyl jsem určitě jediný i když spousta z lidi co TO videli to pravděpodobně nebudou chtít přiznat).Ano smál jsem se a smál jsem se dost a bál se ze už nepřestanu.Jo a doporučuju si předtím zahrát Angry Birds aby jste pochopily o čem to vůbec je.

• 31.5.2013  10:51
    Top Gear USA (TV pořad) (2010)

Dle mého názoru není chyba v moderátorech,jako v tom že Američané jsou zkrátka hloupý a nezajímavý lidé a pokud remakují britskou produkci,je to vidět o to víc.Stačí se podívat třeba na americkou verzi Sherlocka,nebo ten seriál Polda z Marsu. Americká produkce nám dává kupu dementních nápadů,,podtrženými opravdu děsivými americkými auty.Představte si třeba Autosalón na Primě,kdyby na začátku Merunka zvolal: dnes nám soudruzi producenti řekly,že si máme koupit auto do 40ti tišíc a přestavět ho do podoby vozu z nějakého slavného českého filmu(Rofl) Není to jako vybrat nejlepší auto do 80ti tisíc pro teenagera. Ale v Top Gear USA se podobné faily dějou pořád, třeba jako v roce 2011 představovat petrolejovým šílencům Subaru Impreza WRX STI(hmm.. Subaru...:-P).No a co? Je to levné,jednoduché a pro Američany,jmenuje se to Top Gear USA.. Skuteč ný viník je tady Prima Cool,která je tohle pokoušela nacpat do hlavního vysélacího času a Zbyněk Merunka.

• 23.7.2012  22:28

Není to vůbec špatné.A kdo může v disciplíně černého humoru s anglií vůbec soupeřit.Seč něco tomu chybí a já se obávám že je to Jeremy Clarcson.

• 12.11.2012  23:25
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

První zombies seriál u kterého se bojíte že skutečně zemřete-nudou.... Neskutečné. Jedna hvězdička za masky.Druhá za pozoruhodné scenaristické vakuum,kterému se vyrovná snad jen Gambrinus liga. :-P

• 14.2.2011  21:51
    G. I. Joe (2009)

Pokud by se někdo pokusil zfilmovat Team Amerika hraný živími herci bylo by tohle asi genialní zpracování.Viděl jsem sice pouze s českým dabingem(vtipná kombinace),takže nemůžu plně posouďit ale tenhle film se snad ani nedá brát vážně(viz naprostá většina flashbacků).Celý ten kolotoč proskakování tramvajemi,létání ve Skotsky rozumících stíhačkách,krásek v latexu,komicky jako puberťáci mluvících herců(platí pouze pro dabovanou verzi,veřím),ninjů a věřte jestě spousty dalších věcí totiž končí opravdu třeskutě debilním finále za který by se nemuseli stydět ani scénaristé Limonádového Scéna se zrozením Commandera zase odkazuje na to nejlepší z Fantomase. :-D Měla by asi být nová kategorie Oskarů pro herce kteří dokázaly zadržet sm=ch a zahrát svojí roli.Tohle se prostě musi vidět...Jak pravil Homer Simpson :U.S.A!!U.S.A!!

• 1.6.2010  22:56

musím se přiznat že jsem film nedokázal dokoukat do konce.Je možně že ve zbytku filmu je ukryta scéna která mi změní život.Dám mu tedy hvězdu a nebudu si kazit iluze.Jen tak dál Go Crazy'

• 27.10.2010  20:31

Mím rád nejrůznější béčka z padesátých let,část puberty jsem strávil u fantastycké hry Destroy all humans! a přesto jsem se na tenhle filmek podíval jenom proto že jsem jsem měl potřebu podívat se na pár animáků co se za ty léta předstírání dospělosti nestihlo.Pokud nejste typ který ve filmu nutně nupovažuje svatbu za standart asi první minuty budete tolerovat protože podvěsomně víte že to je jenom ůvod.Ale jakmile se rojede děj určitě nebudete zklamáni.Jde o to že tenhle film nabídne ideální mix dětské fascinace (monstra,obrí slečna,ostčeroidy řítící se k zemi, obří roboti,co chcete víc?),popkulturních odkazů,skutečně inteligentního humoru(občas jsem jenom nechápavě kroutil hlavou když jsem si uvědomil jak moc si tvůrci troufly rýt zas jednou do vlády,občas jsem kroutil hlavou jen tak,každopádně parodie americké kultury a podobných MichaelBay snímků vůbec můžou tvůrci The Simpsons v posledních seriích jen tiše závidět)a navrch dostanete ještě sympatické obsazení(Hugh Laurie prostě válí XD ale učitě není sám,..).Resumé?Určitě velmi povedený a nadprůmněrně zábavní animák na který bych se určitě nestyděl jít s mladším sourozencem klidně znova do kina.

• 13.8.2010  22:18
    Pan Nikdo (2009)

Celkem hezky nasnímaný film o nikom co nedělá nic.A ano ,tvůrci to myslí smrtelně vážně.Musí to být opravdu skvělé,tedy pokud máte vagínu(aspoň myslím).

• 19.2.2011  01:50
    Pouta (2009)

Řekni mi co vidíš. Řekni mi co vidíš teď. Podívej se na to těma svejma očima. Nevidíš nic. Bojíš se podívat. Nechceš to vidět. Já se dívám. Vidím všechno tak jasně. Tak jasně až to bolí.

• 4.12.2011  17:33
    Růžový panter 2 (2009)

Pokud ma tento film nejakou myslenku,pak je to demence a jeji misto mezi lidmi. Coz obavam se neni presne to co se snazil Peter Selers se svim Clouseau zdelit.

• 2.7.2010  07:01

Burbon?Hříšný lektvar.Připomíná mléko odvahy,jed švába,kůru stromů,listí a muší křídla z podlahy,hustý film,a jistě i lahodnost menstruačních šťáv.Je to nápoj orlů. Jim D. Morrison Citlivě natočený pohled na člověka,jež miloval burbon,bíčí zápasy s auty,Alexandra Velikého a ještě spoustu dalších věcí,pro než také zemřel.Narozdíl od The Doors od Olivera Stonea má film hned od ůvodních scén výbornou atmosféru a hlavně nadhled,o který se stará výborný komentář s hlasem Johnyho Deppa.Třeba scéna na začátku filmu kde medii prolétne zpráva o Morrisonově smrti je podle mně jedna z nejlépe natočených vůbec,aspoň co se týče filmů s hudební tématikou.Film má i skvélý střih a hudba je tady prostě cool.Možná si zaslouží i absolutium ale na to se okolo něj točí až příliš otazníků ve věci smyslu filmu.Možná smyslu filmu jako takového.Ale o týhle otázce je lepší debatovat s Jimem někde v zaprášenym baru s flaskou burbonu na stole.

• 15.5.2014  21:26
    Batman: Odvážný hrdina (TV seriál) (2008)

Na celém projektu je hodně znát,že je dìlkem opravdových fandů původních komiksů ze stáje DC Comics. Odkazy na celou Batmanovu historii to tu přímo přetéká. Nechybí ani pořàdnà porce metahumoru. Třeba Aquamanův sitcom je geniální. Nejlepší na tom celém je že to drží celé perfektně pohromadě a vytváří komplexní vesmír. Který svou zàbavnostì strčì ten Marvela hravě do kapsy. Povinnost pro každého komiksàka.

• 13.3.2011  17:25

Po vsech smerech dobre odvedena prace. Fordovi jeho lehce sileneho touhou po cestovani posedleho profesora archeolgie uverite celkem snadno,a Cate Blanchet ve sve roli ruske agentky pusobi dokonale jako ze stranek zasleho komiksu z antikvariatu. Ano je to po certech kvalitni produkt a dejova linka plyne tak jak by si vase detinska duse prala, cele to sice kazi par nelogismu v deji ktere se hrde hlasi ke svim beckovym predkum. To by pochopitelne u podobneho typu filmu nemelo vadit. Ale tady uz jsem bohuzel prestavat chapat motivaci hlavnich postav a potazmo vyusteni cele zapletky. Ta uz pusobila skutecne dojmem ze lehce opisuje od predchozich dilu. Coz je skoda ,stacilo skutecne velmi malo. Tenhle Indy vydrzi v hlave tak pul hodiny po odchodu z kina. I tak zustava Tajemstvi kristalove lebky velmi zabavnym filmem ktery urcite vetsinu neurazi ,bohuzel nic vic ,mozna duatojne rozlouceni s hlavnim hrdinou.

• 1.9.2014  09:35
    PG Porn (TV seriál) (2008)

Vcelku zàbavnà sonda do ůchylně zàbavné poetiky Jimmyho Gunna. Anebo Jimmyho poeticky zàbavných ůchylàren. Jak chcete. Každopádně je to kràtké, hrají v tom špičky ve svém oboru a někdy je to i vtipné, takže po ránu určitě lepší volba než Snídaně s Novou. Navíc Gunn je sympaťák,a jeho projekty mě baví, což bych nikdy o člověku co napsal scénář k Scooby Doo2: Nespoutané Příšery nevěřil že řeknu.

• 21.1.2009  13:09
    Postal (2007)

If you tolerate this your children will be next....

• 14.3.2011  12:52
    Fontána (2006)

D Aronofsky zflmoval hned po komiksu(Requiem za sen) knihu. A to i presto ze kniha nikdy nespatrila svetlo sveta,pouze v jeho hlave. Fontana se knize kterou jako by clovek pri tomhle filmu jakoby cetl dost podoba,at uz formou vypraveni tak vytvarnou poetikou ,vytvarenou bez digialnich efektu Ale aby take ne, kdyz je kniha dost podstatnou soucasti Darrenova eposu. Herecke obsazani precizni jako vzdy. A hudba Clinta Mansela tvrdi listi. Od peti hvezdicek ho oddaluje snad jen to ,ze je trochu znat ze si mozna filmari ukously az trochu moc tezkou latku.,A ta se tady cnvilemi rozpada.. Dost mozna ale nadcasovy film a jeden z mych nejoblibenejsich.

• 4.12.2009  14:41
    Rituál (2006)

Nicolas Cage v nejlepší formě,s miliardovými dluhy.Kdo to neuvidí neuvěří.Animovaný remake by stál za to. :-) Nemůžu se zbavit dojmu že opravdu nikdo kdo se podílel na tvorbě filmu,neměl potuchy co vlastně natáčí.Děj se točí okolo opravdu špatně napsané postavy policisty hledajícího na jakémsi ostrově mimo civilizaci(a hranice mého chápání) svojí dceru kterou nikdy neviděl(měl ten film vůbec scénář??).Praktycky to vypadá následovně:prášky naládovaný Edward Malus se bezcílně hodinu čtyřicet potácí po kopcích ostrova a když náhodně potká domorodé čarodejnice,prohodí hlášku která by se dozajista uchytila i v béčkovém sci-fi filmu z padesátých let,čimž pokaždé automatycky vyvolá okolní salvu smíchu(mu he he!!).Pokud by se jednalo o volné pokračování Robot Monstera byla by to geniální imaginace.XD Poslední dvacetiminutovka se vymiká čemukoli co můžete v dané kategorii vidět.Nicolas Cage křičící,plačící,plný vzteku,pobíhající v kostýmu medvěda,tuny násilý na ženách a malých děvčátkách,včely,a zjištění jak se věci doopravdy mají vás opravdu porazí.Za tu ůžasnou podívanou jsem nedal ani korunu.Nestydím se za to.A pokud by mě za to někdo žaloval neváhal bych obratem žalovat tvůrce.

• 1.10.2011  17:41

Vypada to jako kdyby si nekdo dal dve flasky rumu na dovolene ve Francii ,u rozpyte treti mu prislo jako hrozna sranda natocit komedii a matne si vzpominal ze kdysi nekde videl film co se jmenoval Ruzovy Panter.Pravda videno v Cestine a tak sceny typu "rad bych si koupil ten hamburger" se nedaji brat objektivne(ale po nich malo co).V krecich zmitajici se Martin je fail samo o sobe.Merde.

• 21.2.2010  20:07
    Warholka (2006)

Opravdu hodně zmatený film.I když se Siena Miller dle mého názoru snažila,režie,scénář,Guy Pearce a Hayden Christen se svou ůsměv nahanějící imaginací Boba Dylana(tenhle prorok holt rovnováhu síle nenavrátí), byly očividně proti.Jenže kdo dnes může říct že ví kdo byly Andy Warhol a Edie Sedgwick?Film působí jako oslava povrchnosti,nebyl Pop Art zrovna o tom?Filmaři s asi ukousli příliš velké sousto.Na konci tak máme nenáročný oddechový snímek s dobrým soundtrackem a komickým obsazením.Téhle factory zkrátka průměr stačí.50%.

• 18.9.2014  18:55
    Mnichov (2005)

Jedním slovem super.Tedy až na posledních 15 min které mi tam už připadali trochu navíc. Procuji pro El-Al a tak znám v českých poměrech až komické kontroly pokud letíte do Izraele. Tento film se dotýká oné staré otázky odplaty a ,stojí-li vůbec za to. V nejryzejším slova smyslu nenávisti mezi Izraelci a Palestinci. A pochopitelně terorizmu a morálního vykoupení z tohoto navždy již politického světa bez skrupulí. Mnichov krásně poukazuje na to ,jak snadno se v touze předběhnout vlastní strach během honby za nesmyslnými ideály, stáváme tím čeho jsme se tak báli. Po technické stránce vše šlape precizně.

• 3.4.2010  12:49

Druhý film který jsem od Uweho viděl.První byl Postal,takže jsem očekával opravdu cokoli.Nemá asi v souvislosti s filmem hovořit o hře jejíž jménem se honosí,nemá smysl mluvit zde ani o scénári(jak bylo řečeno v Simpsonech"nablít do pera a poslat ho do cvokhousu,vrátí se mi lepší scénář").Dialogy postrádali už jakýkoliv smysl a svou tupou naivitou připomínají o pár promile lepší Tyranosárii.Když už se zda že to bude přeci jen legrace,ve druhé polovině filmu režisér předvede poměrně zmatenou akci odehrávající se v jakémsi dole(abych se přiznal to už šlo trošku mimo mé),většinou podle očekávání ve tmě,kde pokud prosvítá světlo,vidíte pouze několik hrdinu střílejících do země.Když už se tedy mluví o tom co má smysl,má tedy smysl sledovat tenhle film?Na to si musí každý odpovědět sám.Jsme přeci jen lidé že?Tenhle komentář prosím berte pouze jako snahu diváka pokuošícího si zachovat kontakt s realitou, po té co zjisti že rozpočet filmu byl 20 mil.Dol.A pamatujte,pokud se vzbudíte v sobotu ránu po páteční párty,neptejte se co můžete udwělat pro tehle film ale co film může udělat pro vás!!

• 1.6.2010  23:55

Od filmu jsem v podstatě nic nečekal.Vaughnův první film se povedl.Režisér zde objevuje svůj styl a jak je u něj zvykem,vše má svůj řád.Rozhodně se jedná o inteligentní a vkusnou gangsterku s dobrým soudtrackem.Bohužel nenabídne prakticky nic nového.Film se přímo utápí v klasických klišé anglických gangsterek.Film je tak zoufale nad věcí a překombinovaný že tak v půlce se přistihnete že jste si odskočily na záchod a nezajímá vás co se ve filmu mezitím stalo.Divák nemá totiž příliš čeho se chytit.Celá zápletka působí jako by si průměrný divák měl říct po skončení filmu:páni to bylo teda složitý,to bylo dobrý. Nepomůže mu ani hlavní hrdina .Má Daniel Craig smůlu na postavy nebo je skutečně špatný herec?Jeho hlavní hrdina opět postrádá emoce i charisma,Bond mě zklamal ,doufal jsem že tohle byl ten film kterým zaujal..O humoru ve scénáři také nebyla řeč.Nemá smysl truchlit devadesátá léta stejně jako éra westernů se už prostě nikdy nevrátí.