Hall900

okres Praha

1 bod

1 2 3 následující >>
    • 6.9.2011  15:15

Aneb vsechno na co jste se chteli zeptat o Supermanovi ale po serii divnych serialu jste se bali zeptat. Je vcelku jasne ze uzivatele kteri hodnotily tento povedeny animak a pri slove Superman se jim vybavi podivin v cervenych kozackach s podezrelym usmevem na tvari jsou tu trochu mimo. Superman ma totiz dnes uz v nasi historii praktycky stejne misto jako treba recti titani. Az na to tenhle chlapik je proste trochu vic cool a kasle na modni trendy. Allstar je stejne jako Doomsday natocen podle komiksove miniserie. Ale tahle se proste pro animak vic hodi. Doomsday byl krome bitvy diky nevhodne delce uplne o nicem a chvilemi pusobil az komicky. Allstar ne. Tvurci komiksu meli diky tematu ruce uplne volne a je to znat. Superman zde diky prudkemu dipingu slunecnimi paprsky je silnejsi nez kdyz driv az tedy na to ze umira. Ocekaval jsem hory patosu a kyksy logiky ale na morem v zemi kde praktycky nikdy nevystrizlively ze svrzeni atomove bomby a sedesatych let,sedmdesatych let osmdesatch atd atd chapou cosi jako symboly a popkulturu. Nejze se tedy divit kdyz S. narazi treba na podzemni jestery mnoho z vas by to necekalo. Ae byl to prave on kdo se s podobnymi bytostmi utkaval mezi prvnimi. Divak si naopak uvedomi ze pokud jste superychly,vladnete supersmysly,jste superinteligentni a muzete byt praktycky kdekoli a kdykoliv, vidite casoprostor trochu jinak nez vetsina vasich spoluobcanu. Neni proto divu ze jako obvikle je jaho nejvetsim nepritelem lidska zavist,konkretne Lex Luthor. Po strance idei a odkazu skutecne epicka zalezitost natocena prekvapive poctive a s nadhledem.

• 3.9.2011  19:18

Řek sem bůh žehnej Americe!!!

• 14.3.2011  12:52
    Fontána (2006)

D Aronofsky zflmoval hned po komiksu(Requiem za sen) knihu. A to i presto ze kniha nikdy nespatrila svetlo sveta,pouze v jeho hlave. Fontana se knize kterou jako by clovek pri tomhle filmu jakoby cetl dost podoba,at uz formou vypraveni tak vytvarnou poetikou ,vytvarenou bez digialnich efektu Ale aby take ne, kdyz je kniha dost podstatnou soucasti Darrenova eposu. Herecke obsazani precizni jako vzdy. A hudba Clinta Mansela tvrdi listi. Od peti hvezdicek ho oddaluje snad jen to ,ze je trochu znat ze si mozna filmari ukously az trochu moc tezkou latku.,A ta se tady cnvilemi rozpada.. Dost mozna ale nadcasovy film a jeden z mych nejoblibenejsich.

• 13.3.2011  17:25

Po vsech smerech dobre odvedena prace. Fordovi jeho lehce sileneho touhou po cestovani posedleho profesora archeolgie uverite celkem snadno,a Cate Blanchet ve sve roli ruske agentky pusobi dokonale jako ze stranek zasleho komiksu z antikvariatu. Ano je to po certech kvalitni produkt a dejova linka plyne tak jak by si vase detinska duse prala, cele to sice kazi par nelogismu v deji ktere se hrde hlasi ke svim beckovym predkum. To by pochopitelne u podobneho typu filmu nemelo vadit. Ale tady uz jsem bohuzel prestavat chapat motivaci hlavnich postav a potazmo vyusteni cele zapletky. Ta uz pusobila skutecne dojmem ze lehce opisuje od predchozich dilu. Coz je skoda ,stacilo skutecne velmi malo. Tenhle Indy vydrzi v hlave tak pul hodiny po odchodu z kina. I tak zustava Tajemstvi kristalove lebky velmi zabavnym filmem ktery urcite vetsinu neurazi ,bohuzel nic vic ,mozna duatojne rozlouceni s hlavnim hrdinou.

• 19.2.2011  01:50
    Pouta (2009)

Řekni mi co vidíš. Řekni mi co vidíš teď. Podívej se na to těma svejma očima. Nevidíš nic. Bojíš se podívat. Nechceš to vidět. Já se dívám. Vidím všechno tak jasně. Tak jasně až to bolí.

• 14.2.2011  21:51
    G. I. Joe (2009)

Pokud by se někdo pokusil zfilmovat Team Amerika hraný živími herci bylo by tohle asi genialní zpracování.Viděl jsem sice pouze s českým dabingem(vtipná kombinace),takže nemůžu plně posouďit ale tenhle film se snad ani nedá brát vážně(viz naprostá většina flashbacků).Celý ten kolotoč proskakování tramvajemi,létání ve Skotsky rozumících stíhačkách,krásek v latexu,komicky jako puberťáci mluvících herců(platí pouze pro dabovanou verzi,veřím),ninjů a věřte jestě spousty dalších věcí totiž končí opravdu třeskutě debilním finále za který by se nemuseli stydět ani scénaristé Limonádového Scéna se zrozením Commandera zase odkazuje na to nejlepší z Fantomase. :-D Měla by asi být nová kategorie Oskarů pro herce kteří dokázaly zadržet sm=ch a zahrát svojí roli.Tohle se prostě musi vidět...Jak pravil Homer Simpson :U.S.A!!U.S.A!!

• 27.10.2010  20:31

Mím rád nejrůznější béčka z padesátých let,část puberty jsem strávil u fantastycké hry Destroy all humans! a přesto jsem se na tenhle filmek podíval jenom proto že jsem jsem měl potřebu podívat se na pár animáků co se za ty léta předstírání dospělosti nestihlo.Pokud nejste typ který ve filmu nutně nupovažuje svatbu za standart asi první minuty budete tolerovat protože podvěsomně víte že to je jenom ůvod.Ale jakmile se rojede děj určitě nebudete zklamáni.Jde o to že tenhle film nabídne ideální mix dětské fascinace (monstra,obrí slečna,ostčeroidy řítící se k zemi, obří roboti,co chcete víc?),popkulturních odkazů,skutečně inteligentního humoru(občas jsem jenom nechápavě kroutil hlavou když jsem si uvědomil jak moc si tvůrci troufly rýt zas jednou do vlády,občas jsem kroutil hlavou jen tak,každopádně parodie americké kultury a podobných MichaelBay snímků vůbec můžou tvůrci The Simpsons v posledních seriích jen tiše závidět)a navrch dostanete ještě sympatické obsazení(Hugh Laurie prostě válí XD ale učitě není sám,..).Resumé?Určitě velmi povedený a nadprůmněrně zábavní animák na který bych se určitě nestyděl jít s mladším sourozencem klidně znova do kina.

• 13.8.2010  22:18
    Pan Nikdo (2009)

Celkem hezky nasnímaný film o nikom co nedělá nic.A ano ,tvůrci to myslí smrtelně vážně.Musí to být opravdu skvělé,tedy pokud máte vagínu(aspoň myslím).

• 2.7.2010  07:01

Burbon?Hříšný lektvar.Připomíná mléko odvahy,jed švába,kůru stromů,listí a muší křídla z podlahy,hustý film,a jistě i lahodnost menstruačních šťáv.Je to nápoj orlů. Jim D. Morrison Citlivě natočený pohled na člověka,jež miloval burbon,bíčí zápasy s auty,Alexandra Velikého a ještě spoustu dalších věcí,pro než také zemřel.Narozdíl od The Doors od Olivera Stonea má film hned od ůvodních scén výbornou atmosféru a hlavně nadhled,o který se stará výborný komentář s hlasem Johnyho Deppa.Třeba scéna na začátku filmu kde medii prolétne zpráva o Morrisonově smrti je podle mně jedna z nejlépe natočených vůbec,aspoň co se týče filmů s hudební tématikou.Film má i skvélý střih a hudba je tady prostě cool.Možná si zaslouží i absolutium ale na to se okolo něj točí až příliš otazníků ve věci smyslu filmu.Možná smyslu filmu jako takového.Ale o týhle otázce je lepší debatovat s Jimem někde v zaprášenym baru s flaskou burbonu na stole.

• 1.6.2010  23:55

Od filmu jsem v podstatě nic nečekal.Vaughnův první film se povedl.Režisér zde objevuje svůj styl a jak je u něj zvykem,vše má svůj řád.Rozhodně se jedná o inteligentní a vkusnou gangsterku s dobrým soudtrackem.Bohužel nenabídne prakticky nic nového.Film se přímo utápí v klasických klišé anglických gangsterek.Film je tak zoufale nad věcí a překombinovaný že tak v půlce se přistihnete že jste si odskočily na záchod a nezajímá vás co se ve filmu mezitím stalo.Divák nemá totiž příliš čeho se chytit.Celá zápletka působí jako by si průměrný divák měl říct po skončení filmu:páni to bylo teda složitý,to bylo dobrý. Nepomůže mu ani hlavní hrdina .Má Daniel Craig smůlu na postavy nebo je skutečně špatný herec?Jeho hlavní hrdina opět postrádá emoce i charisma,Bond mě zklamal ,doufal jsem že tohle byl ten film kterým zaujal..O humoru ve scénáři také nebyla řeč.Nemá smysl truchlit devadesátá léta stejně jako éra westernů se už prostě nikdy nevrátí.

• 1.6.2010  22:56

musím se přiznat že jsem film nedokázal dokoukat do konce.Je možně že ve zbytku filmu je ukryta scéna která mi změní život.Dám mu tedy hvězdu a nebudu si kazit iluze.Jen tak dál Go Crazy'

• 3.4.2010  12:49

Druhý film který jsem od Uweho viděl.První byl Postal,takže jsem očekával opravdu cokoli.Nemá asi v souvislosti s filmem hovořit o hře jejíž jménem se honosí,nemá smysl mluvit zde ani o scénári(jak bylo řečeno v Simpsonech"nablít do pera a poslat ho do cvokhousu,vrátí se mi lepší scénář").Dialogy postrádali už jakýkoliv smysl a svou tupou naivitou připomínají o pár promile lepší Tyranosárii.Když už se zda že to bude přeci jen legrace,ve druhé polovině filmu režisér předvede poměrně zmatenou akci odehrávající se v jakémsi dole(abych se přiznal to už šlo trošku mimo mé),většinou podle očekávání ve tmě,kde pokud prosvítá světlo,vidíte pouze několik hrdinu střílejících do země.Když už se tedy mluví o tom co má smysl,má tedy smysl sledovat tenhle film?Na to si musí každý odpovědět sám.Jsme přeci jen lidé že?Tenhle komentář prosím berte pouze jako snahu diváka pokuošícího si zachovat kontakt s realitou, po té co zjisti že rozpočet filmu byl 20 mil.Dol.A pamatujte,pokud se vzbudíte v sobotu ránu po páteční párty,neptejte se co můžete udwělat pro tehle film ale co film může udělat pro vás!!

• 21.2.2010  20:07
    Warholka (2006)

Opravdu hodně zmatený film.I když se Siena Miller dle mého názoru snažila,režie,scénář,Guy Pearce a Hayden Christen se svou ůsměv nahanějící imaginací Boba Dylana(tenhle prorok holt rovnováhu síle nenavrátí), byly očividně proti.Jenže kdo dnes může říct že ví kdo byly Andy Warhol a Edie Sedgwick?Film působí jako oslava povrchnosti,nebyl Pop Art zrovna o tom?Filmaři s asi ukousli příliš velké sousto.Na konci tak máme nenáročný oddechový snímek s dobrým soundtrackem a komickým obsazením.Téhle factory zkrátka průměr stačí.50%.

• 10.1.2010  22:14
    Noc na Zemi (1991)

Poetika Jima Jarmusche která rozhodně neurazí.Diváka čeká pohled na noc na zemi očima taxikáře v pěti různých částech světa ,od setmění pěkně do rozbřezku.,v pěti na sobě dějem nezávislých povídkách.L.A.,New York,Paříž,Řím a Helsinky.Film má poměrně klidný začátek, když si už začínám říkat jestli Jim nezabije tenhle film stejně jako svojí učast v projektu Ten Minutes Older: The Trumpet ale pak přichází výborný New York,křehká Paříž,zábavný Řím a jako tečka syrové Helsinky.Režisér zde totiž, jak mi asi v půlce došlo, servíruje svůj pohled na ona města pod noční oblohou za ůčasti skvělých herců ,pomocí brilatních dialogů.Tomuhle se prostě v dnešní době říká umění.

• 4.12.2009  14:41
    Rituál (2006)

Nicolas Cage v nejlepší formě,s miliardovými dluhy.Kdo to neuvidí neuvěří.Animovaný remake by stál za to. :-) Nemůžu se zbavit dojmu že opravdu nikdo kdo se podílel na tvorbě filmu,neměl potuchy co vlastně natáčí.Děj se točí okolo opravdu špatně napsané postavy policisty hledajícího na jakémsi ostrově mimo civilizaci(a hranice mého chápání) svojí dceru kterou nikdy neviděl(měl ten film vůbec scénář??).Praktycky to vypadá následovně:prášky naládovaný Edward Malus se bezcílně hodinu čtyřicet potácí po kopcích ostrova a když náhodně potká domorodé čarodejnice,prohodí hlášku která by se dozajista uchytila i v béčkovém sci-fi filmu z padesátých let,čimž pokaždé automatycky vyvolá okolní salvu smíchu(mu he he!!).Pokud by se jednalo o volné pokračování Robot Monstera byla by to geniální imaginace.XD Poslední dvacetiminutovka se vymiká čemukoli co můžete v dané kategorii vidět.Nicolas Cage křičící,plačící,plný vzteku,pobíhající v kostýmu medvěda,tuny násilý na ženách a malých děvčátkách,včely,a zjištění jak se věci doopravdy mají vás opravdu porazí.Za tu ůžasnou podívanou jsem nedal ani korunu.Nestydím se za to.A pokud by mě za to někdo žaloval neváhal bych obratem žalovat tvůrce.

• 21.1.2009  13:09
    Postal (2007)

If you tolerate this your children will be next....

1 2 3 následující >>