Ďáblova lest (2009) (seriál)

"Splet sis dveře strejdo vole" neměl pravit Vojta Dyk Dvořákovi v klubu, ale přicházejícímu satanáši u "brány nebes". A byla bych spokojená.

Dilino a čert (2009) (TV film)

Klasický námět o tom, jak chudák ke štěstí přišel, plus: * Svěže poťouchlé * nekřečovité * cikánská muzika * Kokořínsko .. a Mádl i s Bohdalkou se můžou jít vycpat.

Ghosted (2009)

Ano, nejnovější film "žijící legendy feministického a queer filmu" je komplikovaným dílem. Nikoli však "mysteriózní romancí", nýbrž poloamatérskou a unylou srágorou.

Monty Python - málem pravda (2009) (seriál)

"Hořkosladký sentiment, informační nálož, fakta" - no jistě, co jiného můžeme on Monty Python čekat.

Moon (2009)

Nemám ráda filmy, které myslí (i když v případě konspiračních teorií je "myslí" silné slovo) a dokonce i cítí za mě. Dořečenost situací je otravná, paralelu např. k Solaris tu nehledejte. V okamžicích, kdy byste mohli být dojati, vás film chytne za ruku jako mamka děcko v supermarketu a provláčí vás k netečnosti. A ještě vám k tomu zahraje patetická hudba, abyste věděli, jak se při tom máte cítit.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Je to jasný, musíme tam všechny. Do drogerie. I když Lisbeth si nejspíš kupuje šminky online. ___ Takhle si autor představuje pomstu ženy? Hrdinka se vzdává ženských zbraní, jelikož to jsou zbraně slabých, ale jen tak trošku, protože při odplatě musí vypadat dostatečně stylově, aby jí bylo předem odpuštěno. Žádný oko za oko, zub za zub; místo krve teče inkoust. To určitě.

Nakupuj, dokud nepadneš (2009) (TV film)

Každý by se měl zamyslet nad.., řekl nějakej pán, určitě to byl doktor, to víte, šedivý vlasy, pěstěnej plnovous a stříbrný brejle. Aspoň myslim, ale z plastu určitě nebyly. A pak řikal, že z ropy se vyráběj vůbec věci, který se vozej na jinejch věcech, který sou taky z ropy, a je jich pořád víc a víc, a pak je tam ukazovali na smeťácích. Vypadaly tam docela hezky, byly srovnaný do takovejch koleček. Tleskám kopejtkama, až jsem z toho hladná, a i když mam pocit viny, když žeru ty 4 druhy salámů, tak co se dá dělat (to pán neřikal), tak to zajim.

Normal (2009)

Všichni jsme vlci.

Ocas ještěrky (2009)

Josefova "cesta nočním mořem" k sobě samému. Zásadní cesta, které se nedá vyhnout, kterou si nevybral, ale musí jí projít, ať na jejím konci čeká začátek nového života, šílenství či smrt. Film výborně zobrazuje určitou omezenost vnímání a sebereflexe člověka v této etapě, nutnost nechat se nést. Berte to při jeho sledování v patrnost. __ Kdo jste imunní vůči oduševnělé kráse tváře Davida Švehlíka a jeho perfektnímu vystižení postavy Josefa (nechápu, ale stát se to může :) odečtěte si z mého hodnocení MAXIMÁLNĚ jednu *. Speciální vzkaz pro žrouty popcornu: Ne, ne, ne. Ne! :)