Štěstí na dosah (2006)

Ten chlap má tak zatraceně moc smůly, že to snad ani není možný... Spousta lidí by to v jeho případě už zabalila, ale on se prostě za každou cenu chce postarat o milujícího synka a chce toho dosáhnout jenom poctivě a v tom tkví kouzlo tohoto skvělého filmu. Ještě větší cenu to pro mě má, kvůli skutečnosti, že je film podle pravdy... Will Smith předvádí perfektní herecký výkon a jeho malý synek má před sebou určitě budoucnost, taktéž moc dobrý (herecké geny se v něm nezapřou)... fakt, že je to jeden z mých oblíbených filmů, hraje tam můj oblíbený Will Smith a že scénář napsal sám život, nemohu hodnotit méně než za 5*****

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Druhý díl minimálně stejně skvělý, jako ten první... Opět nenahraditelný a geniální Tomáš Holý, nekompromisní maminka Preissová, nalezený tatínek František Němec, který přesně zapadl do rodiny a děda se svojí starou "strašidelnou" chalupou... vše doplňuje sele Pepa. Jelikož se druhý díl kvalitou vyrovnává tomu prvnímu, hodnotím opět 5*****

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Tomáš Holý je prostě nejlepší český (možná i nejen český) dětský herec všech dob! Tento film mohu vidět tisíckrát a stále bude tak skvělý, jako když jsem ho viděl poprvé. Krásná Jana Preissová skvěle hraje Vaškovi maminku a vypadá to, jako by ani nehráli, prostě sehraná dvojka... Pro mě je tento film jeden z úplně nejlepších, které byly u nás vyprodukovány (spolu s druhým dílem) a klidně bych dal 6 hvězd, bohužel musím "jen" 5*****

Anděl na horách (1955)

Druhý díl je určitě lepší než první, v prvním dílu totiž bylo všechno tak úžasné a dokonalé, až to bylo chvílemi i protivné... Hromadné nadšení již není tolik znát. Určitě se shodneme, že film je to vcelku příjemný, hezká příroda, ALE TEN FILM JE SÁM O SOBĚ O NIČEM, NEZAJÍMAVÝ, takže v podstatě by se měl ztratit někde v propadlišti dějin s jednou hvězdou... To by ale nesměl být na scéně úžasný, skvělý, nenapodobitelný a nenahraditelný Jaroslav Marvan. On ten film posouvá strmě vzůru tak, jak by to nedokázal nikdo jiný (možná by se mu dokázal přiblížit Sovák)... No pro mě je to jeden z nejoblíbenějších českých filmů a zejména kvůli Marvanovi dávám za 5*****

Chalupáři (1975) (seriál)

Tento poklad české kinematografie je, dle mého, absolutní vrchol mezi českými seriály. Děj se odehrává v klasickém zapadákově se starousedlíky, které přijede kybicovat nový souded z města. Na scéně se objevuje perfektně hrající Jiří Sovák, jako Evžen Huml, bývalý revizní kontrolor, cholerik a pedant, který "staví do latě" své nové spoluobčany z vesnice. Dvojici doplňuje neméně skvělý Josef Kemr, jakožto spolubydlící, flegmatik a všeumělec. Je škoda, že seriál má pouze 11 dílů, i tak ale zasluhuje plný počet hvězd a 100%. Trefná úvodní a závěrečná melodie seriálu mi hraje v uších dost často...

Zoolander (2001)

No tenhle absolutně bizarní snímek je prostě KULT... Nesmyslné dialogy, neskutečně tupý Ben Stiller a Owen Wilson... no prostě celý ten film je hrozný úlet, ale zatraceně dobrý úlet. Pro mě za 5*****

Starsky & Hutch (2004)

Původní předlohu jsem neviděl, ale troufám si tvrdit, že tento snímek bude kult stejně jako Zoolander. Ti dva šašci, Owen a Ben, se hledali, až se našli a samostatně by už točit raději neměli, patří prostě k sobě. Když připočítáme dalšího do trojky - Vince Vaughna, tak jejich společné filmy jsou vždy zárukou kvality. Dialogy v tomto filmu, přestože jsou vždy myšleny smrtelně vážně, jsou tak stupidní, až je to fakt k smíchu a o to jde především. Pro mě, spolu se Zoolanderem, je to nejlepší filmy této dvojky. Navíc super hudba, skvělé retro oblečení Starskyho a ten jeho fajnovej bourák... nemá chybu! Oblíbená scéna: "Prohni se v zádech a předveď mi draka". Jak jinak než 5*****

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (seriál)

Velmi originální, zajímavé příběhy a stále výtečný Mirek Donutil, on je prostě herec od přírody a proto si zaslouží takto vysoké hodnocení...

Lotrando a Zubejda (1996)

Krásná hudba, výborný Jiří Strach a krásná Bára Seidlová... Moc příjemná pohádka, byl jsem na ní v kině s maminkou když jsem byl ještě štěně a přestože jsem pohádky nikdy moc nemusel, tahle mě opravdu chytla.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Výborné zpracování, skvělé herecké výkony, hlavně těch dětí... Ve filmu je kladen důraz hlavně na morálku a správnou etiketu... ti mladí to ale dodržují pouze v rodiném kruhu a jakmile vylítnout z rodného hnízda, stávají se z nich ti správní rošťáci. Pro mě určitě za 5*****