bruceman7

neřeš a usmívej se :)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 17.7.2020  23:36
    Díra (2019)

Jen jsem moc nerozklíčoval ten závěr. Jinak docela drsná záležitost.

• 27.12.2019  11:44
    Lovci hlav (2011)

Vždycky říkám, že kniha je lepší než film. Bohužel jsem byl nucen tento shlédnout v opačném pořadí (i když nevím, jestli bych se vlastně do předlohy pustil i tak). Moc extra dojem to na mě neudělalo – kniha může být dobrá, ale její převod nic moc. Na první pohled to zapůsobilo jako nějaký nízkorozpočtový videofilm. Navíc jsem si to byl nucen užít s dabingem, hrůza. Takhle je to pro mě za 4/10

• 3.12.2019  20:16

No, podle mého zdání slabší než sedmé pokračování. Nemůžu si pomoct, ale snad je to zejména obsazením hlavních rolí (asi mi leze na mozek ta již nesčetněkrát skloňovaná rasově-genderová vyváženost). 5/10

• 3.12.2019  20:11
    Narcos (TV seriál) (2015)

Parádní pohled do historie jednoho drogového kartelu. Velice poučné bych řekl.

• 20.11.2019  19:57

Nevím, jestli se má smysl nějako víc rozepisovat. Šlo to. Nejnovější protivník byl asi zatím nejbrutálnější, téměř nezničitelný srát. A borec co ho ztvárnil, respekt. O to víc je ale otázka, jak jen může budoucí odboj s množstvím takovýchto strojů bojovat. Snad jen si lze odpovědět tak, že jeho výroba je pro počítačovou zlo-síť příliš náročná a tak je to spíš jen výjmečně nasazovaná speciální jednotka terminátorů. Takže ok, potud dobře. Pravdou ale je, že podobných otázek (na dění, které probíhalo v současnosti či minulosti) by bylo víc a některé z nich jsou z kategorie WTF. SPOILER - Jedna za všechny - T800 po splnění úkolu (zabití JC) uvažuje co dál? Napadne ho "založit" rodinu?? Uvědomí si, že stroje jsou "zlé"??? To snad ne. A jak říkám, takových míst, byť ne tak zásadních, by se našlo víc. Kolem a kolem, asi bych tento díl zařadil za trojku (u níž moc nerozumím, že se lidem nelíbí). U mně tedy celá série je v následujícím pořadí: t2JD - tRoM - t1 - tDF- tS - tG. Faktem je, že vlastně nejde o jednotnou řadu (kromě t1, t2 a nového tDF). Jde zkrátka o oblíbenost. 7,5/10

• 20.11.2019  19:39
    Párty Hárd (2019)

Za mě jakožto Řezníkova fanouška to byla jasná věc, která se musí vidět v kině. Zábavné bylo sledovat tu sbírku přicházejících sodomagorů, sorty mladé a (kupodivu) starší generace. Co se týče produkce, tak je to off scale. Těžko tam přisoudit nějakej žánr, asi je to taková kategorie sama pro sebe. Byl to hrot Martyho tvorby, protože něco takového dát do kupy - s ohledem na rozpočet a čas na realizaci - to není jen tak. Dávám čtyři hvězdy a má to snad jedinej důvod, proč ne palbu - s těma hovnama, to bylo takový navíc. Takový nucený. Ale tak jako tak, doufám, že dvojka bude podobnej brutál. Jen si nedokážu představit, co už může být drsnějšího. Márty by si asi dobře rozuměl s Tomem Sixem!

• 29.9.2019  19:18
    Vřískot (1996)

Viděno po x letech, kdoví po kolikáté. Stále však jen s dabingem, no minimálně si to ani jinak nepamatuju. Tím to asi pro mě i ztrácí na atmosféře. Ale je to prdel, to je jasná věc. Klasika. 8/10

• 29.9.2019  19:15
    Yesterday (2019)

Ale jo, proč ne. Situace kolem přesunu hlavního hrdiny do alternativní reality (teda alespoň tak bych si to vysvětlil, jelikož zapomenutí by nezapříčinilo neexistenci...) nebyla nějak zvlášť přiblížena, ale taky to nebylo v rámci žánru nijak zásadně nutné. Celkově nápad filmu byl zajímavý, přecijen ty možnosti.. úplně jsem si to představil. Jenže bych to ladil spíš do metalova :) Postavy byly sympatické, sem tam jsem se zasmál, zkrátka příjemná nenáročná zábava. 7/10

• 29.9.2019  19:07

Pro mě jakožto člověka, co na Rambovi vyrostl, je náročné to nějako adekvátně zhodnotit.Tři čtvrtiny filmu jsem vnímal jako přípravu na extrémní jatka, a že to byla kvalitní příprava. Jenže že ta jatka (ač suprově povedná) budou trvat jen cca deset minut, to mě fakt zarazilo. Ve všech předchozích dílech to bylo naopak. Ta hyperakční desetiminutovka byla pro Ramba v podstatě procházka růžovým sadem, doslova a do písmene - šlo to jako na drátkách. A finální boj se záporákem... no to jsem taky nečekal. Z toho mám opravdu smíšené pocity. No, 7/10

• 7.5.2019  07:10

Těžko říct, zda se mi to líbilo než první 300. Nicméně bojové scény, to byl hotovej Mortal Combat. Takže proč ne. Zábava to byla. 7/10

• 3.1.2019  20:02

I přes docela dobře odhadnutelný vývoj událostí (ačkoliv samotný závěr je poměrně překvapující, to musím přiznat) to nebylo špatné. Ústřední dvojka ale nebyla moc vyrovnaná. Jako ženská by šla, ale ten chlápek mi moc neseděl. Taky se tam zrovna nešetřilo proslovama, taky věc navíc. Nicméně, SW universum je zcela nepochybně obrovským zdrojem na možné příběhy, hlavně to nějak zásadně nedojebat. Tak jsem zvědavej, co se třeba vyvrbí dál. 7/10

• 25.12.2018  18:53

No, moc jsem se na to těšil. Myslel jsem, že stihnu kino, nicméně nakonec z toho byla jen domácí projekce. Na druhou stranu - zpětně by si to asi ani ten teátr nezasloužilo. Oproti všem předchozím dílům se jedná bohužel o degradaci. Je to spíš taková krvavá zábava. Čeho chtěli tím vtípkováním (včetně predátorova "palce hore") dosáhnout? Vůbec se to prostě do tohohle predátořího univerza nehodilo. No a když člověk zváží všechny nelogičnosti a až směšně neschopné lidi, škoda mluvit. Nicméně to na několika místech zavonělo invencí, to zase jo. Ale celkově - zatím rozhodně nejslabší díl.

• 21.10.2018  09:29
    Spectral (2016)

Pokud nezkoumáte pozadí děje, lze se na to dívat jako docela přijatelnou střílečku. Nicméně právě ten background je na tom docela vtipnej – pokud Moldavsko ze svého prodeje vína ušetří na podobné ultra zbraně, tak potěš pánbu. Přímá angažovanost USA v konfliktu poblíž ruských hranic, to by bylo zajímavé sledovat. Variace na McGyvera v podání hlavního vědce bez komentáře. Každopádně musím uznat, že film má dost dobře zpracované vizuální efekty. 6/10

• 8.10.2018  17:25

Fantastické. Co k tomu dodat. NdGT je borec, vynikající vypravěč. 10/10

• 8.10.2018  17:21

O tom, že se taková věc udála, jsem neměl vůbec tušení. Myslel jsem, že se OSN nikdy do žádného přímého střetu nedostala (když jsou u všech masakrů zpravidla jen jako přihlížející). Celkově je to taková minimalistická záležitost (i přes celkem masové scény). Tedy 8/10

• 28.9.2018  07:32
    Příchozí (2016)

Opět po čase se ukázalo, že jsem nejspíš natvrdlej a díky tomu mi bohužel unikl ukrytý smysl filmu, tedy co tím vlastně chtěl autor říci. Jednoduše jsem to nepochopil Takže to nedokážu ani adekvátně ohodnotit. No, 6/10

• 28.9.2018  07:24

Tuctovej akčňák - nijak zvlášť neosloví, na druhou stranu ani neurazí. Styl přestřelek mi občas přišel jak z Call of Duty MW. 6/10

• 25.9.2018  07:30

Nic proti ničemu, prostě relax. Několikrát jsem se kvalitně zasmál. Takže proč ne, 6/10

• 24.9.2018  10:49
    The Titan (2018)

Nevěděl jsem do čeho jdu, ale popravdě - už podle posteru jsem čekal něco na úrovni. Už kvůli angažování SW. Nicméně můj předpoklad se tedy opravdu nesplnil. Ten film byl totiž o ničem. A to doslova - prostě se tam nic nedělo. To snad ani nemělo žádnou zápletku. Normálně bych třeba ocenil i nějaké efekty, jenže ty tam taky nebyly. No nechtěl jsem tomu věřit. Ztráta času za 2/10

• 24.9.2018  10:44
    Osvícení (1980)

No, atmosféra dobrá, to se musí nechat. A JN umí šílet na jedničku, ten nahnat dokáže. Jinak mě to ale nějak víc neoslovilo. 6/10

• 22.9.2018  20:02
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

No jako dobré, to bez debat. Občas mi přišlo zvláštní, že dětem (no já nevím, kolik jim může bejt - 12, 13?) jsou na mnoha místech přiděleny scény, které bych čekal u dospělých rolí. Což mi zrovna na Ameriku přijde dost zajímavé. Jinak, úvodní melodie mi přijde zatraceně podobná té z "The Thing". 9/10

• 30.3.2018  22:44

Viděl jsem v těsném závěsu za Djangem a snad bych řekl, že HE je ještě o kousek lepší. One room movie jsem popravdě nečekal. A pak to rozuzlení, to už vůbec ne. Masakr. Tarantino, to je prostě borec.

• 30.3.2018  22:43
    Grimsby (2016)

Průměrná sranda, popravdě čekal jsem od Saši víc. Ani těch hlášek moc nemá.

• 13.2.2018  19:59

Kdyby se mě zeptali, kdo to dal do kupy, tak bych to odhadnul zcela určitě po první přestřelce a cákající krvi. Tarantino je ve formě, co dodat. No a Waltz, to je bez debat – nutno říct, že podoba jeho projevu s tou, jakou podal v UB, je nepřehlédnutelná a stejně tak geniální. Úžasný byl i výkon S. L. Jacksona, za nějž bych nejspíš zařadil pana Candieho a Djanga. Nejlepší scéna = debata o kuklách. K nezaplacení.

• 13.2.2018  19:43

Po dlouhé době jsem viděl nějaký český film, natož v kině. Miniseriály jsem nesledoval, přitáhl mě až humbuk na netu. No byla to sranda, co víc se k tomu dá říct. Dobře vymyšleno. Pan Daniel, to je talent brutální satiry. Jeho Blaník by si nejspíš za své výkony zasloužil podat ruku s Underwoodem. Jen mi tam přišlo až přemíry prdelí. Ale jinak fajn, rád jsem podpořil svou návštěvou.

• 4.2.2018  12:43
    Deadpool (2016)

Spleť hrdinů a padouchů marvelovského universa je pro mě španělskou vesnicí, ale narážky v tomhle kousku mi tak nějak zapadly. Sranda, a to dost nekorektní, to se musí nechat. I když je pravda, že se s těma vtípkama někde až moc tlačí na pilu. Ale kolem a kolem, dobrá věc. Proč ne. Tolik krve jsem snad v žádném zfilmoveném komixu neviděl Ještě musím podotknout, že jsem celou první třetinu myslel, že se dívám na Goslinga. S Reynoldsem jsou si velice podobní! 7/10

• 28.5.2017  11:35
    Faktótum (2005)

Viděno s dabingem. Zajímavá záležitost, nicméně se nechci pouštět do většího hodnocení - knihu jsem nečetl. Snad poté.

• 28.5.2017  11:29

Skvělá úchylárna evropské provenience. Taková dnes nevídaná "politicky nekorektní záležitost" je skutečně zázrakem. 8/10

• 20.5.2017  00:13

Jako fanoušek sci-fi jsem si nemohl odpustit návštěvu nového Aliena. Obzvláště mě zajímalo, jakým způsobem bude navázáno na Promethea a jestli se tvůrci vyvarují chyb (respektive debilního chování posádky). No, určitých odpovědí (a to vcelku zásadních) na v Prométheovi nezodpovězené otázky jsem se dočkal, nicméně další vyvstaly. Posádka se naštěstí nechová (až tak) stupidně, ale jako vzorní průzkumníci v zhola neznámém prostředí by podlé mého názoru určitě neobstáli. Dnes se v antarktidě nemůžete ani vydělat, natož abyste tam po sobě nechali posmrkanej kapesníček. No a tihle borci si na cizí planetě vyjedou jen tak nalehko (nemám na mysli zbraně) a ještě si k tomu pohoda zahulej. A objevení mimozemského čehosi na ně působí úplně .. nijak. No, zajímavé. Co k tomu dodat. Jrště musím říct, že jsem se mezi těmi Fassbendery lehce ztrácel. A vůbec, co se týče vývoje situace kolem tohoto androida (dů) .. to je taky síla. Taktéž zajímavé (a dost nečekané) je i odhalení osudu Shawové. Každopádně že to dopadlo tak, jak to dopadlo, no to jsem nečekal. Celé aliení universum se mi tím dost zamotalo, jako co čemu předchází a tak. Asi bych si to musel nějako zakreslit, páč mi v tom fakt přibyl chaos. Co tedy závěrem... no snad to nebude poslední kousek. Tahle skládačka by si útrum nezasloužila. 7/10

• 29.4.2017  23:32
    Blade Runner (1982)

Na film jsem se podíval pro jeho srovnání s knihou. Sice jsem věděl, že se liší, nicméně mě zajímalo, jak moc. No, hodně. Přestože je prostředí a vlastně celý příbeh dost překopaný, základní myšlenka zůstala (soudě dle samotného závěru filmu). Kolem a kolem je ale kniha lepší. Jsem zvědavej na ten remake. 6/10

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28