bruceman7

okres Hradec Králové
neřeš a usmívej se :)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 22.9.2018  20:02
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

No jako dobré, to bez debat. Občas mi přišlo zvláštní, že dětem (no já nevím, kolik jim může bejt - 12, 13?) jsou na mnoha místech přiděleny scény, které bych čekal u dospělých rolí. Což mi zrovna na Ameriku přijde dost zajímavé. Jinak, úvodní melodie mi přijde zatraceně podobná té z "The Thing". 9/10

• 30.3.2018  22:44

Viděl jsem v těsném závěsu za Djangem a snad bych řekl, že HE je ještě o kousek lepší. One room movie jsem popravdě nečekal. A pak to rozuzlení, to už vůbec ne. Masakr. Tarantino, to je prostě borec.

• 30.3.2018  22:43
    Grimsby (2016)

Průměrná sranda, popravdě čekal jsem od Saši víc. Ani těch hlášek moc nemá.

• 13.2.2018  19:59

Kdyby se mě zeptali, kdo to dal do kupy, tak bych to odhadnul zcela určitě po první přestřelce a cákající krvi. Tarantino je ve formě, co dodat. No a Waltz, to je bez debat – nutno říct, že podoba jeho projevu s tou, jakou podal v UB, je nepřehlédnutelná a stejně tak geniální. Úžasný byl i výkon S. L. Jacksona, za nějž bych nejspíš zařadil pana Candieho a Djanga. Nejlepší scéna = debata o kuklách. K nezaplacení.

• 13.2.2018  19:43

Po dlouhé době jsem viděl nějaký český film, natož v kině. Miniseriály jsem nesledoval, přitáhl mě až humbuk na netu. No byla to sranda, co víc se k tomu dá říct. Dobře vymyšleno. Pan Daniel, to je talent brutální satiry. Jeho Blaník by si nejspíš za své výkony zasloužil podat ruku s Underwoodem. Jen mi tam přišlo až přemíry prdelí. Ale jinak fajn, rád jsem podpořil svou návštěvou.

• 4.2.2018  12:43
    Deadpool (2016)

Spleť hrdinů a padouchů marvelovského universa je pro mě španělskou vesnicí, ale narážky v tomhle kousku mi tak nějak zapadly. Sranda, a to dost nekorektní, to se musí nechat. I když je pravda, že se s těma vtípkama někde až moc tlačí na pilu. Ale kolem a kolem, dobrá věc. Proč ne. Tolik krve jsem snad v žádném zfilmoveném komixu neviděl Ještě musím podotknout, že jsem celou první třetinu myslel, že se dívám na Goslinga. S Reynoldsem jsou si velice podobní! 7/10

• 28.5.2017  11:35
    Faktótum (2005)

Viděno s dabingem. Zajímavá záležitost, nicméně se nechci pouštět do většího hodnocení - knihu jsem nečetl. Snad poté.

• 28.5.2017  11:29

Skvělá úchylárna evropské provenience. Taková dnes nevídaná "politicky nekorektní záležitost" je skutečně zázrakem. 8/10

• 20.5.2017  00:13

Jako fanoušek sci-fi jsem si nemohl odpustit návštěvu nového Aliena. Obzvláště mě zajímalo, jakým způsobem bude navázáno na Promethea a jestli se tvůrci vyvarují chyb (respektive debilního chování posádky). No, určitých odpovědí (a to vcelku zásadních) na v Prométheovi nezodpovězené otázky jsem se dočkal, nicméně další vyvstaly. Posádka se naštěstí nechová (až tak) stupidně, ale jako vzorní průzkumníci v zhola neznámém prostředí by podlé mého názoru určitě neobstáli. Dnes se v antarktidě nemůžete ani vydělat, natož abyste tam po sobě nechali posmrkanej kapesníček. No a tihle borci si na cizí planetě vyjedou jen tak nalehko (nemám na mysli zbraně) a ještě si k tomu pohoda zahulej. A objevení mimozemského čehosi na ně působí úplně .. nijak. No, zajímavé. Co k tomu dodat. Jrště musím říct, že jsem se mezi těmi Fassbendery lehce ztrácel. A vůbec, co se týče vývoje situace kolem tohoto androida (dů) .. to je taky síla. Taktéž zajímavé (a dost nečekané) je i odhalení osudu Shawové. Každopádně že to dopadlo tak, jak to dopadlo, no to jsem nečekal. Celé aliení universum se mi tím dost zamotalo, jako co čemu předchází a tak. Asi bych si to musel nějako zakreslit, páč mi v tom fakt přibyl chaos. Co tedy závěrem... no snad to nebude poslední kousek. Tahle skládačka by si útrum nezasloužila. 7/10

• 29.4.2017  23:32
    Blade Runner (1982)

Na film jsem se podíval pro jeho srovnání s knihou. Sice jsem věděl, že se liší, nicméně mě zajímalo, jak moc. No, hodně. Přestože je prostředí a vlastně celý příbeh dost překopaný, základní myšlenka zůstala (soudě dle samotného závěru filmu). Kolem a kolem je ale kniha lepší. Jsem zvědavej na ten remake. 6/10

• 26.11.2016  21:10
    Nákaza (2011)

Popravdě jsem čekal odpad. Velké překvapení! Kromě nepříjemného (nehodícího se) hudebního podkresu (a snad úplně zbytečné scénky na samém konci filmu) se jedná velice povedený kus. Jde v podstatě o zprostředkování náhledu, jakým způsobem se krize tohoto typu řeší a co vše je možné, že se kolem nich může dít - a o nic více. Žádné klišé, žádné tyjátry, žádné CGI zhovadilosti, prostě bez chujovin tak typických pro nízkorozpočtové záležitosti, kdy vám stačí několik neznámých tváří a výkonná počítačová sestava. Radost. 7/10

• 7.11.2016  19:58
    Bornholmská ulice (TV film) (2014)

Viděno s dabingem, tudíž zážitek nebyl stoprocentní. Nicméně atmosféra (kterou jsem nikdy nezažil) na člověka dýchne i tak.

• 27.6.2016  10:50

Jako fanda sci-fi a člověk, jemuž se prvotina velice líbila, jsem nemohl jinak než zajít na druhý díl. Nutno říct, že jsem čekal něco – dost – jiného. Navíc od p. Emmericha. Sice chápu, že by bylo hloupé použít dvakrát stejný scénář, byť nějak obměněný, ale radši bych uvítal právě to, než co se nám dostalo. Nemá smysl vyjmenovávat všechno (klišé a nesmysly), co pro mě bylo těžko stravitelné, či lépe řečeno, směšné. Buď nás rejža chtěl pořádně vytrolit, nebo nevim. Celý film mně svým obsahem a projevem připomínal spíš než pokračování, tedy v rámci žánru a podle mého názoru, výborné jedničky laciný úvod k nějakému zamýšlenému seriálu. Nechci to samozřejmě celé shazovat, potěšila mě například účast některých postav z předcházeícího filmu. Jelikož mi jde ale hlavně o děj, tak ten je pro mě bohužel zklamáním. Viděno v kině. 3,5/10

• 20.3.2016  21:05
    Room (2015)

Minimálně první hodinu se jedná o velmi kvalitní psycho a i ve zbytku času jsem doufal, že tam nebude nějaký pověstný háček. Parádní práce.

• 13.3.2016  20:37
    Sprosťárny (2013)

Docela sranda, to se musí nechat - minimálně svým slovně nevybíravým stylem. Jinak mi to přišlo takové neohraničené - alespoň ten začátek tedy. Motiv Batemanova jednání se dozvíme až někdy v druhé třetině filmu a popravdě že by šlo o převratnou věc .. ale co, hlavně že se člověk zasmál. Nutno ještě dodat, že Bateman i reportérka mi byli oba dva sympatičtí. 6/10

• 10.3.2016  21:05
    Zátah 2 (2014)

Tak to byl Raid 2. Ze začátku to vypadalo, že rozvinutější příběh bude na úkor pořádným bitkám, ale to se člověk šeredně mýlí. Příběh je jen něco navíc do počtu, jinak je to zase jen masakr jako prase, akorát rozfázovanej. Mortal Combat, úroveň po úrovni. Troufám si tvrdit, že Iko Uwais by byl schopnej dát do držky i Jackie Chanovi. A final boss .. to je kapitola (v historii závěrečnejch showdownů) sama o sobě - jak metráží, tak výkonem. Klobouk dolů. Plná palba!

• 8.3.2016  20:19

Zhruba dvě třetiny děje mi přišly trochu zvláštní (mimo jiné tempo, s jakým to dal Sly se Arniem dokupy), nicméně úplný závěr to kvalitně rozmotal (tedy, abych se vyhnul zařezení do podmnožiny obecenstva definované Autogramem, něco jsem ve skrytu duše tušil). Takže, dobře uděláno! Jediná otázka však zůstává - proč lidi, kteří mají zmizet, nezmizí definitivně. Definitivně. Ne pod zámkem, do U copy? Ještě by se našlo pár drobností, ale jinak cajk. 7/10

• 7.3.2016  20:09
    Humr (2015)

Briliatně úchylné, briliantně zvrácené. Kdo tohle mohl vymyslet, to mi hlava nebere. 9/10

• 6.3.2016  20:13

Nutno dodat, že na neděli večer to nebyla nejlepší volba - jako by ten den nebyl sám o sobě dost depresivní. Film staví především na maximálně stísněné atmosféře bezmoci a odevzdanosti. Dost drsná záležitost. Jak bychom se zachovali v reálné situaci my? No, radši nepřemýšlet. Důvěřujme ve schopnosti amerických vrtařů. 8/10

• 2.3.2016  19:36

Dost nekompromisní úchylárna, vůbec jsem nečekal tolik známých tváří! Čtvrtá hvězda za festovní prdel, až do konce. 8/10

• 27.2.2016  20:05

No, tak to byl zatím poslední díl. Nutno říct, že oproti trojce, čtyřce a spin-offu došlo k podstatnému zlepšení. Víme konečně, o co vlastně jde. Novinkou je, že zlo dostává mnohem fyzičtější formu (shit gets real). Nicméně se vyskytly i nové otázky, takže jsem zvědavej, jestli dojdeme k jejich rozřešení. Třeba - proč se to vymítání tak zvrtlo. 7,5/10

• 22.2.2016  19:28

Oproti přecházejícím filmům změna - už se tolik nemotáme po uzavřených prostorách, respektive po jednom baráku, a dokonce už ani ty houpající se lustry a pánve nejsou to, co bejvaly. Nicméně výsledný dojem to nijak zvlášť nevylepšilo. Oceňuju zajímavé napojení na předchozí díly a postavy. 6/10

• 21.2.2016  20:06

Čekal jsem po předchozích dílech nějakou inovaci, ale ničeho navíc jsem se nedočkal. Míň lekaček, míň samovolně se otevírajících dveří .. no, celkově slabota. Chybí dokonce i nějaký originální důvod, proč ta mladá kost pobíhá s kamerou po bytě (minimálně před "kontaktem" s potvorama s druhého světa). 4/10

• 19.2.2016  20:07

Tak to byl třetí díl a já nejsem překvapen, že to stále jede podle stejného vzorce, tedy cca první hodinu můžu skypnout, protože se hne tak akorát pánev. Dalších dvacet minut vim, že se něco bude dít, ale kdy to čekat? Takže festovní napínák. No a závěr je už skoro klasickej, rupne páteř a padá klapka (ani nevim, jestli bych měl bejt v tomhle směru obviněn ze spoilerování). Jako celkově to strašidelný je, to nemůžu upřít, ale už nejde v podstatě o nic nového. Snad mi to místy připomíná Blairwich, jen se to místo v lese odehrává v baráku Jako plus beru další střípek do skládačky, proč rodinka dostává takovou nakládačku od vyšších sil. Jen mi vysvětlete, kdo by z celkem malicherného důvodu nechal po domě instalovat tehdy dost nepraktické vhs kamery a navíc je pro každej prd tahal ručně tam a zpátky - a už vidim, jak borec sjíždí dvanáctkovou šichtu u obrazovky. To by snad ani nebylo v lidských silách. Důvod sebenatáčení z prvního a druhého dílu by se dal vcelku dobře pochopit, ale tohle jde dost na krev. 6/10

• 18.2.2016  21:01

Po zhlédnuté jedničce mě docela zajímalo, co nového si ve dvojce autoři připraví. Trochu se poodkryla situace kolem rodiny Katie a Kristie, jinak nic neočekávaného - věci padají, lidi jsou taháni po zemi a finále přiochází zase o něco později. Extra hvězdu navíc dávám za docela nekompromisní závěr. Proč ne, i v prvním díle to fungovalo. Nicméně už jsem z toho tolik toho ledového pocitu v zádech neměl. 7/10

• 17.2.2016  21:30

Kvalitní lekačka - obzvlášť hutné jsou chvíle, na nichž se nic neděje a člověk jen čeká, co z toho bude. 8/10

• 10.2.2016  18:26
    Interview (2014)

Franco zahrál idiota dost dobře, to se mu upřít nemůže. Poprvé co ho vidím hrát v jiné než vážné roli. Film je sranda, ale zase nic tak extra člověk očekávat nemůže. Čekal jsem jsem, že ústřední dvojka bude řádit po KLDR a ono se to odehrává jen v jednom baráku. Škoda. 6/10

• 18.1.2016  20:42

Velmi přínosná věc pro člověka, který se chce dozvědět něco o počátcích rapu v USA a o jeho slavných performerech.

• 18.1.2016  20:39
    Iron Sky (2012)

Byl jsem připravenej na různé možnosti, ale tohle jsem nečekal. V rámci žánru masakr. Už dlouhou jsem se tak nezasmál. Plná palba za přístup tvůrců k týhlé věci. 9/10

• 15.1.2016  21:55

Až na jednu chvíli, kdy si znalec podobných filmů sám pro sebe říká "nechoď tam, nechoď tam!", se mi to líbilo. Hlavně technické zpracování (styl kamery). Na - předpokládám - nízkonákladovku solidní. 7/10

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28