Vetřelci a lovci - Krutá nevěra (2012) (epizoda) odpad!

Áááha! Tak další historky >ze života< pilné pani Podlipné, tentokráte je to vy-dí-rá-ní (hm, na hrubý dírání hrubý záplatování, zas... ...ale proč je to tak utahané, vypocené a blbé?) a na četu to frčí, fejsbůk a tak, blázinec nevyjímaje, zmatky (a to proč jako tahle scénka tam byla?) s panem Kalivodou, no hotovej přelet nad hnízdem kr/kavčím... Hmmm... Hustýýý! Fak Filipe, ty seš tak dobrej!!! A ta Vilhelmová je fak tak úžasná... Hlavně poznat KAM KDO patří - a nekalit u toho moc vodu, že... . . . A ještě nějaká ta ekšn hoňka tunelová v auťákách (hm, trochu kách...), spiknutí proti spiklencům (Zahálka nezahálí, jenom chcanky kalí... ffftipný že?), trošku tý armádní korupce (jojo, tichá voda Dandy Tichý břehy mele, za tím bude ruská vláda, ano pane Klíma - ale aby v tom nebyla nějaká židovina zase, že...), scénáristické bláboly (ano, vyhrává nejsilnější, debile) a tak dál a už je to zase srajda na kvadrát... Tak nic, holá prdel trochu kyselá, srajdy patří krutě do odpadu, stádu chléb a hry, užívejte blaze a zdravíme do blázince! A penizé do Belizé a šupšup a neopustit maminku!!! A ještě nějaký ty pifpaf naféroffku nakonec a jekoty pro kokoty a... . . . A je to... - - - P.S. Tak jsem furt čekal na ty telefonovací >p.p.< a slabý teda - takže tentokráte místo herny vyhlášenej pajzl s pívem z Pejřímova, děkujeme Fildo, ale tam děcka z fildy nepoutněj a brzo se tam zavírá, no snad se dotřetice polepšíš... °-/ - - - - - (Poprvé zas s kyselou prdelí proprckáno 22.1.2012 studijně na >kruté jebničce< , hovnocení 14., krutosrář zde druhdy jako druhý - 22.1.2012)

Co je to krása (1978) (TV film)

"Veškerá krása v socialistické společnosti patří pracujícím umělcům!" . . . Jo, tohle heslo jsem si potměšigile stalinsky prudce vymyslel při sledování téhle >ideověkulturní< nejapnosti, ale přesně vystihuje formu a obsah pro mě televizí veřejné služby nepochopitelně recyklované normalizační materie, adorující mnohdy všelijaký kvaziumělecký rádobyfolklorní kýč ukrývající se pod pláštíkem takzvané "umělecké lidové výroby". Co vyznívalo d.m.s.n. už tehdy (mmj. i při pohledu na ty >úžasné< venkovské břízolitem a ležatými trojokny zprasené chalupy) uměle a ukoptěně (spíš jako dobově propagační snažení ve prospěch obchodů zvaných "Krásná jizba"), dnes působí na našince až pofiderně falešně a trapně. A to fakt nemám nic proti kráse zachovaných venkovských jizeb a tradičního přirozeného a poctivého lidového umění! . . . Ta jedna hvězda tedy jen za to málo smysluplného a spíše za kouzlo nechtěného jako dokladu debilní a falešné doby, ve které tenhle filmek (včetně jeho neskutečně nejapných průvodců) vznikl. Tož tak teta a pozdravujte stryca a stařenku Falešníkovou... ;o] - - - P.S. Pro šuhaje a cérečky více tu: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1010209694-co-je-to-krasa/37845162279/ - - - - - (Poprvé viděno náhodně 22.1.2012 na ranním >prostonárodním prostoru< , hodnocení a komentář zde s úšklebkem jako první - 22.1.2012)

Trhák (1980)

>Jíši horor pičtur šou< aneb jak se za hnusákoffských časů na >blablandovskym vršíčku< trhaly žánry... Škoda jen, že je to jen takový kolchozně podbízivý a i na svou dobu pitomý blábol, i když jak vidno stádu líbivý i v dobách postnormalizačních... A že mě to ani nepřekvapuje, však stačí se mrknout na dnešní role zde šaškujících pseudokulturní kvazisvobody doživších se protagonistů, že... Víc už nic, ta druhá hvězda jen za hrstku(!) vskutku povedených scénářem daných hlášek... Jinak v igitátorovi tahle matérie i po víc jak třiceti letech způsobuje nějaký duševní trhání, nebo co... °-/ - - - - - (Poprvé viděno s pošetilostí sobě vlastní v kině v trhlých dobách, hodnocení kdysi po nějakém repete mnohé, komentíř zde jen tak čestně z plezíru jako dvastačestý - 21.1.2012)

Kabinet múz (1993) (pořad)

Ach, nostalgigikovi až slzka ukápla po těch časech dávných >kabinetních< , zvláště pak při pohledu na interiér onoho a při vzpomínce na ten úžasný kulturní prostor s obrovskými funkcionalistickými (zachovanými a po převratu rekonstruovanými) výkladci, fyzicky reálný multikulturní "Kabinet můz", do nejž vstupovalo se z baru téměř monumentálními "dvířemi", prostor dnes prázdný, padlý, nejmenovanými divadelníky (jo, to si zase vygůgli každý sám) nakonec vytunelovaný a soudruhy z >jámy vepří< (se stamilionovými rozpočty a investicemi) nakonec místo spasení zprasený, zrazený, prokšeftovaný a definitivně pro tolik vzývanou kulturu nakonec na věky opuštěný a ztracený. Svině... °-/ . . . No ale za to ty čistě >starý časy< nemůžou, to ještě tu naopak byly tenkrát (snad?!) ty naděje, že... Nakonec - kouzlo nechtěného - když člověk vidí některé zde prezentované protagonisty ejhle dvě dekády poté - třeba toho zasloužilého šaška, jak s blbou blondýnou svou židáčkoffskou dikcí vzývá a "mülluje" na všelijakých televizních k/análech nejmenované jogurty - chce se mu z toho všeho >acidofilnění< doslova blít! . . . A proti dobré reklamě žádnej dyšputát, čudlácká prasata... - ale to už nesouvisí se starým dobrým >kabáčem< , to je o stavu celé téhle podělané společnosti a kultury obzvláště, že pane Břeťo... No, napakoval se na Kabinetu můz za ta leta kde kdo, budiž mu nakonec tedy ta nebesa kulturní lehká. Amen. - - - - - (Poprvé viděno kdysi v dobách můzami líbaných, hodnocení po repete 21.1.2012 na >kabinecním prostoru< dotřetice všeho dobrého, komentář zde lehce sentimentální jako první - 21.1.2012)

Incident (1967)

Scénáristicky vypointované spousty keců, uměle vykalkulované srdceryvné emoce, poněkud nelogické a místy až idiotské a hysterické chování postav, zbytečné až směšné tlačení na pilu kazící dojem realističnosti příběhu - zkrátka a dobře zase jednou >dobově stylové< drama jako příliš stylizovaná rádoby drsná ale přitom v principu vyměklá moralitka o tom jak snadné je být a bát se v nesprávnou dobu na nesprávném místě... Jak igitátor s oblibou říká - "v noci všichni slušní lidé spí", že... ;-] - - - P.S. Do toho pro nočnětelevizního našince pitomé reklamy, ořez obrazu na 4:3 a typicky debilní zvukově impotentní zato mocně uhýkaný čudlácký dabing - pro fanouška okrajových společenskokritických filmů z >šedesátek< vskutku nezapomenutelný (nefilmový) televizní zážitek... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 20.1.2012 na >neprimakůl< tv, hodnocení 165., komentář zde z toho všeho lehce rozmrzelý jako jednadvacátý - 21.1.2012

Cesty domů (2010) (seriál) odpad!

Šel domu cestičkou, do lejna šláp, bulvy naň vyvalil, coufalej cap... A ty náš Adámku, co ty děláš, že všechny ty sračky rozmazáváš... %-[.. . . . Čokli vyjí, čudlárna jede dál... Howgh! - - - - - (Nahlédnuto ryze ze studijních důvodů, duševně odesláno kam je dáno, šmytec! - hovnocení 1880., komentsrář zde jako stopitý - 20.1.2012)

Malá Věra (1988)

Láska za časů >zmagory< aneb na svou dobu neobyčejně otevřená, poctivá a nelítostná sonda do sociopatického životního stylu jistých vrstev sovětské společnosti na přelomu brežněvovsko-gorbačovského "nejhumánnějšího společenského zřízení v dějinách lidstva" (jak i nás v těch dobách učili a zpracovávali v našich školách, že...)... Socialistický životní styl včetně "morálního kodexu budovatele komunismu" odcházely pomalu na smetiště dějin a nastaly časy glasnosi a perestrojky. Pro desitky milionů obyčejných Rusů přišlo rozčarování a společenský rozvrat a Vasilij Pičul nahlíží do života jedné takové rodiny kdesi v průmyslové oblasti Ruska... Otec blbec, matka trubice, pijanství a šablonkovitá povrchnost denodenního bytí, které ubíjí a pohlcuje a hubí i toho >duchem silného< bratra Vítěnku (...dávno marně uprchnuvšího do Moskvy, ale samotného se potájejíce ve svých rodinných problémech...), i tu rozvernou >malou< Věročku, co snad by taky tak ráda unikla (...ale se svou povahou danou rodinnými dispozicemi vlastně zjevně nemá kam...), i toho zamilovaného vysokoškoláka Serjožu, co do téhle duchem i žitím pominuté sémji ale vůbec nepatří (...a nakonec zřejmě i on té marnosti podlehne...). . . . Šílená skládanka šílených epizodek ze šíleného prostředí, film silný ve své syrové formě i obsahu, ryzí sociální drama snad přijatelné i jako jakési podobenství o >životě a době< , navíc s uvědoměním si a znalostí kontextu politické situace a stavu společnosti, v níž se odehrává... Tak za to všechno to nejvyšší hodnocení, byť ryze toho filmařského espritu se mi zde přeci jen malinko nedostává. V tomto případě tedy ale zase jednou s tolerancí vše zaokrouhleno nahoru, za pět zlatých hvězd, dávno už bez srpu a kladiva na jakémsi od krve desítek milionů obětí rudém podkladu... - - - - - (Poprvé viděno v kině kdysi na přelomu epoch, hodnocení po repete na dvd /v původním znění a originálním formátu obrazu/ 17.1.1012, hodnocení 176., komentář zde jako třiadvacátý - 17.1.2012) - - - - - - - - - - Mimo mísu: Marku, neplácej prosímtě zase ty svoje >explicitně sexploatační< hlouposti... °-[

Řidičák (1988)

Oh jé jej, to měli ale ke konci >osmdesátek< problémy ti středoškolští středostavovští smradi v júesej... Jó to byly diskočasy, hoši nosili >teple< vyfoukané vlásky a dívenky vypadaly rovnou jako Barbíny, všichni měli k malým ptákům a kozenám velký káry a všude vládla konzumláska a tržní mír... Komu bylo šestnáct a neměl řidičák byl proti nám, neměl šanci na babu a vůbec na celej ten americkej ráj! . . . Škoda jen, že tenhle filmek je nadmíru hloupý, stavící jen na plytkém pubertálním žvanění a rádobyhumorném vršení idiotských situací bez nějaké logiky a ladu a i na trošku toho blití dojde, no chachachacha až se jeden za břicho popadal... %-/.. A za to rozflákání nádherného Cadillacu Sedan de Ville jen kvůli pitomé pointě bych coby milovník plechové krásy tvůrce liskal... ;-| . . . Pro telenašince k marnosti opět umocněno ořezem obrazu a postpubertálně čudláckým a ryze technicky tradičně bezzvučným novodabingem, kdy nakonec největší fór při uvedení na prudakůlové noční trdlovizi je, že ač ve srovnání s dnešními puberťáckými řachandami hotový čajíček má tento film cejch "programu nevhodného pro děti a mládež", byť jde o ryzí dobovou týnejdžroffskou komedii... Tak vyčurat, pomodlit a spát, blbouni všehomíra a hezkou zábavu... - - - P.S. Dvě hvězdičky se sebezapřením a ta druhá je snad fakt jen za ten >ďábelský< auťák, viz http://en.wikipedia.org/wiki/File:1972_Cadillac_Sedan_de_Ville.jpg ... Jo, to je přesně ON, i ta barva byla podobná... - - - - - (Poprvé viděno 16.1.2012 na >primakůl< tv /želbohu s idiotským dabingem a ořezaným obrazem na 4:3/, hodnocení 760., komentář zde jako šestačtyřicátý - 17-1-2012)

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Ach Tony, tohle né... Na stará kolena takto vstupovat mezi povrchní a pitomé >klipařiny< nějakých mladých a neklidných nýmandů, to si od takového mistra akce myslím divácké stádo nezaslouží... %-o . . . Třeba takové stylově podobné "Domino" mělo pointu a nadsázkový šmrnc, adoroval jsem a tleskal, pět hvězd s rozkoší, ale tady už jen kuckám a šklebím se a nechápu proč?!? Vývar z o(d)varu nadupaný nejpodbízivějšími klišé a ještě tak hloupé herecké (re)kreace - Travoltu chápu, Washingtona ne a u Tortura mám chuť na torturu - a celé je to nejen formou tak pitomé a ten >the happyend< , to bolí... - - - P.S. Ne, nemá to cenu, dvě hvizdičky s naprosto bezmeznou tolerancí, snad jen proto, že jednu jsem dal "Expozituře" a to je přeci jen ještě pořád o řád větší neřád... °-/ - - - P.P.S. Ale tak aspoň člověk při protrpění podobných spektáklů chápe, kam si chodí pro inspiraci a rozumy ta naša nýmandská čudlárna. A víc už se mi to ani nechce pitvat. - - - - - (Poprvé viděno s notným zklamáním 15.1.2011 na dvd /s původní zvukovou stopou a v orig. formátu obrazu/, hodnocení 6218., komentář zde rozmrzelý jako pětistýdevětatřicátý - 16.1.2011)

Vetřelci a lovci - Zrozen bez porodu (2009) (epizoda) odpad!

Co to má znamenat? Co to má znamenat?? . . . Psycho na kvadrát... Tentokráte zase jednou ujetě >veřejnoprávě< z Brniska... %-o . . . Jen čistě technickou: Proč Stašová leze do stejné tramvaje (linky která navíc neexistuje), ze které pár minut před tím vylezla? . . . A proč Nosek >jako náhodou< (že...) telefonuje v dlouhém >p.p.< záběru přímo před vlezem do jakési >nejmenované< (že...) pofiderní nonstop herny - asi v rámci toho klimoffského boje za lepší svět (že...)? Co na to dramaturgové či rovnou vedení televize veřejné služby? . . . Jinak je to opět formou i obsahem naprostá sračka, škoda víc už času, škoda už víc slov... - - - - - (Poprvé a naposledy sledováno na >prorodné jebničce< 15.1.2012, hodnocení 482., komentář zde se znechucením jako devětašedesátý - 15.1.2011)