54th GRAMMY Awards (2012) (pořad)

Nic proti (reálnému) šoubyznysu a vivat zase jednou za rok všechna ta načančaná šou a popkulturní šmíra!!! . . . A minutu kvílení teda za tu W.H. Ale proč mě to jenom nechává chladným? . . . A teď si jdu pustit STARÝ(!) dobrý Beach Boys. "Smile"! :-) . . . Tak keep smiling... %-[] - - - P.S. Jo a VDGG mají loni taky nový album! Tak teď zas něco progresivnějšího k HUDBĚ... http://www.youtube.com/watch?v=VeUEVO5sCvg&feature=related ;-) - - - P.P.S. A když už byla něco po páté k ránu panem fftipálkem pro našince vedená řeč o té "vyřidilce" (druhým radí, sobě nedovede?), napadlo mě, zda by nemohl Mr. R. napříště zůstat u svých nekrologů? Poslouchat to jeho huhňání, mlaskání, šumlování a vůbec nesrozumitelné blebtání je i k ránu s ránou docela k nesnesení. Kdyby v brněnském studiu nebyl, bylo by to úplně jedno, protože mu stejně většinu přenosu nebylo prakticky rozumět. Nechce se mi věřit, že by se mezi mladými hudbyzpytci nenašel nějaký rozený "spíkr" a pan trafikant by se mohl navždy odebrat mezi své ctihodné mrtvoly, případně svými >jazykovými< schopnostmi škádlit paní ministryni... °-/ . . . Howgh. - - - - - (Sledováno za ledové noci 13.2.2012 na >grammlavém prostoru< , hodnocení a komentář zde ospale jako první /...a klidný spánek věčný, Whitney.../ - 13.2.2012)

In nomine Patris (2004) (TV film)

Motto: Běda tomu, skrze něhož přichází blábolení. Jenom aby z toho nemělo stádo ještě nějaký hlavdrbání, že... . . . Hm, hotovej "Mirákl v růžovym kosteličku" aneb zázraky se v ČéTéčku holt nedějí a tečka. Možná nějaký slabý médium, nebo co... %-o . . . Tak ejhle je ty >historické vyprávěnky< očima veřejnoprávní čudlárny, Polišenský to je lišák a chudák farář Toufar se musí tou "vnitřní silou" i navenek v hrobě obracet. V důsledku to pak vypadá a dopadá jako nějaké nejapné pokračování četnických humoresek, přesladká >typická holka ze vsi< Issová procítěně níká a občas si i zašišlá a... ...a jiný už to želbohu zkrátka zase s tou naší šašskotelevizáckou tvorbou nebude... Poskoci jsou holt hybatelé dějin, těch našich prostonárodních určitě! Hlavně si nebrat jméno Boží do huby zadarmo, že... - - - P.S. A ještě že té "katolické" církvi naše liberální(!) vláda(?) >navrátí< (sic!) vedle všech možných chrámů a chudobinců (to asi pro ty svatý dobroty) i ty desítky miliard na >investice< , toť pravý češhotský zázrak! To bude na špagátky a drátky do skonání světa. A až to flanďácké elity prošustrují, erár bude zase věčný, že... Amen. - - - - - (Poprvé viděno 12.2.2012 na >miráklí jejdičce< , hodnocení 398., komentář zde jako sedmadvacátý - 12.2.2012)

Krvavý Valentýn (2009)

Zase jednou vývar z odvaru, tentokráte kypřený a čeřený všelijakým kutacím nářadím. Chybí už jen přidat kroupy a máme řídkou krevní polívku s nějakýma těma vnitřnostma a... A jinak blablablabladý a za neustálého míchání vylévejte do... %-[.. . . . Jedna hvězdička tedy jen se sebezapřením, za tu gasmasku a jinak všechnu machu v rámci žánru, protože blbějších a hůř vyrobených hororů jsou opravdu spousty. Kdoví, proč zrovna tenhle žánr dostává pořád tolik na gatě. A nemusí to být zrovna někde ve Vidlákově krumpáčem či lopatou, že... - - - - - (Poprvé viděno /želbohu se sice idiotsky uhýkaným ale jinak typicky zvukově jalovým a blbě namíchaným českým dabingem/ 12.2.2012 na >blablentýnské jebničce< , hodnocení 3615., komentář zde jako třistapadesátýdruhý - 12.2.2012)

František je děvkař (2008)

Svatý Františku... Asi sis nasral do úst, nebo pak nechápu, proč tu čudlárnu už aspoň někdo nenaučí normálně(!) mluvit!!! A co má jako teda ráda ta Eliška? Asi prasečinu... Nebo Indočínu? %-o . . . Jinak jak jinak zas jen bída a utrpení... °-[ - - - - - (Poprvé viděno 11.2.2012 na >tv nova frantumá< , hodnocení 5656., komentář zde naprušený jako dvastafrantadevětaosmdesátý - 11.2.2012)

Doktorem proti své vůli (1985)

Z policejní akademie na medinu? No, želbohu však na komedii poněkud rozporuplně, nevtipně a rozpačitě... A co na to páni Mexikáni? ;o] - - - - - (Poprvé viděno 9.2.2012 na >tévé medykůl< , hodnocení 108., komentář zde jako osmý - 9.2.2012)

Tajemství sexappealu (2009) (TV film)

Nesmyslnost smyslnosti etceteraatakdál... ;o[] . . . Jeden z módně >vědeckých< čili ryze biologický a v mnohém nelogický úhel pohledu. A o tom to je, stejně je naštěstí jenom jeden z mnoha! Dlužno ovšem uznat, že jako jistá rozumová součást vysvětlení >přitažlivosti< lidské docela poučný dokumentek, ALE... Stejně je ale ve skutečnosti vše pokaždé jinak, protože >každý< člověk je v různých konkrétních životních situacích a etapách >jiný< a většinou jsou to marné a jak se v budoucnu i často ukáže neperspektivní a přes všechnu rozumovou >vypočítavost< víceméně iracionální "věci lidské" co rozhodují a vše je nakonec jak má být, protože kdyby to tak být nemělo, tak by to bylo jinak a lidstvo jako civilizace by se nikdy nerozvinulo do dnešní kulturně-společenské podoby a nejspíš by už dávno vůbec někde v jeskyních bez srsti (...ach ta evoluce...) vymřelo, že... %-] . . . Tak každému co jeho jest, nezdolně >bádat< a nebrat ten "sexappeal" zas tak vážně - a k princeznám se nečuchá... :-} - - - P.S. Jo - a vžycky mě braly ženské se "sexy mozkem" - ne, ani jednu z paní Paroubkových nemám na mysli... %-[] - a jsem šťastný(?) singligista... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno s notným nadhledem 8.2.2012 na >vysexovaném prosotru< , hodnocení 72., komentář zde jako třetí do pranice - 9.2.2012)

Příběh herečky (2012) (TV film)

Tendenční a povrchní stádu podbízivá materie, vezoucí se na (vděčně mediální, že...) vlně "odsouzení" jedné z okrajových >hvězdiček< bolševických justičních zločinů padesátých let... Navíc film dopouštějící se jen jinou (samozřejmě) moderní manipulativní formou sám mnohého, co na konání tehdejších provinivších se účastníků děje tak kritizuje! . . . A teď nějakou o skutečném praseti a zločiném vykonavateli Aloisi Grebeníčkovi... . . . NE? Aha tak nic, na to jsou naši kvaziinvestigativní soudruzi >veřejnoprávci< zjevně moc velké podělávky, že... . . . Jo, paní Polednová byla hysterická pošahaná popletená hloupá vzorná a vzorová ukázka >selhání osobnosti< jako relikt slouhování(!) režimu doby bolševického bezpráví. A podívejte se, jaké svině ovládly tu "svobodnou"(!) společnost dnešní! Stačí číst denně jedny noviny, natož se dostat nevinně(!) do soukolí "orgánů" dnešního "právního státu", že... A podívejte se, CO, KDO a PROČ tomu všemu DNES slouží! - - - P.S. Tak nějakou o dnešní justici? Práva v Plzni a jejich frekventanti na nejvyšších pozicích státní správy? Všehoschopné "kádry" ovládající policii, státní zastupitelství, soudy i politiku na všech úrovních dnešní společnosti? Nic? Nebo že by něco o staré i mladé čudlárně, hrající si na kulturní >elity< a ochotné za hrst šekelů třeba i >prodat bábu< ? . . . Hm, tak nic, po "Heydrichovi" a jiných obdobných materiích jen >dokumentační< komedie na pokračování... °-[.. - - - - - (Poprvé s úšklebkem sledováno 8.2.2012 na >komediálním prostoru< , hodnocení do třetice šaškárny, komentář zde jako první - 8.2.2012) - - - - - - - - - - Mimo mísu: Ejhle, >novými odborníky< (zjevně náhlými milovníky dokumentární tvorby naší bývalým komoušem dnes řízené "televize veřejné služby") po půlhodině zde (někým jak zvykem dopředu, že...) hodnoceno už v červených, že by igitátor viděl trávu růst? . . . A už na mě zase někdo bonzuje? Jdou po mně noví estébáci? . . . Tak ještě že nám zrušili ten trest smrti! Až teda na nějaký to humanitární bombardování, že, Ferdinande... Šaškárna...

Bytost (1982)

A jéje, zase jednou ty >skutečné události< , pojednané ovšem bytostně hollywoodsky a stádu naservírované skutečně tak polopatě a prostoduše, až se jeden zas musel lehce ušklebovat - a ta vrcholná scéna s tekutým dusíkem či co to bylo za plyn, kterým chtěli páni a dámy univerzitní(!) profesóři poltergeista zmrazit a pak jen tupě zírali, to už jeden pouštěl smíchy plyny! . . . Tož ty svatá duchařino, jo bavil jsem se >odduchově< , byť našinec (díky televizáckému ořezu na 4:3) zas ke své smůle neviděl třetinu obrazu (zcela jistě se tam dělo něco zásadního, co igitátorovi takto uniklo...;o) a ten čudlárenský bezzvučný odduševnělý dabing taky za kulový stál... Tak aspoň že tam byla vidět na svou dobu velmi odvážně obnažená a onou entitou vcelku drsně przněná tehdy velmi šumná B.H.! - - - P.S. A na mou duši nekecám, během sledování mi sklouzly zničeho nic z klávesnice na stole ložené noviny (úterní Stará fronta Hnus!) na zem a dotkly se mé levé nohy! No, byla to jediná momentka, kdy mi zatrnulo a lehce jsem se zachvěl a vylekal. Asi mě v tu chvíli navštívil Duch sám! - - - P.P.S A co by na to můj ty jardo asi řekl Jarda Dušek? ;-o - - - - - (Poprvé viděno 8.2.2012 na hlubocenoční >vydušené kůůlovizi< mezi duchem a duchnou, hodnocení 706., komentář zde s racionálním úšklebkem jako šestaosmdesátý - 8.2.2012)

Hlídač č. 47 (2008)

Ach jo. Ano, >fotografie< poutavá, pěkně nasnímáno, žádný problém, to bych snad i ryze za řemeslo čtyři hvězdy dal! Ale jen pěkná kvazimoderní klipová kamera nedělá film! Protože zbytek je želbohu (když už tam ten kostel musel být - viz níže...) zase jen tušašsky typické blábolící přehrávání a deklamování hlášek dle vypoceného scénária s nadužíváním grimas a trhavých pohybů coby hereckým projevem našich chudožniků a... A prosím - to se ptám rejžisejra - co to je za debilní klišé, že strojvůdce vidící na kolejích ležící postavu houká a houká a nebrzdí a vlak pak klidně jede dál? Tak s tím se běžte pane Renč vycpat, jestli jste chtěl natočit >dobrý< realistický film. Ano, tahle provařená kravina běžně užívaná u odpadové produkce rádobynapínavých béčkových akčních sraček všelijaké provenience mě už v úvodu filmu rozladila tak, že pak už samozřejmě jeden jenom hledá mouchy. K tomu divný zvuk, kdy má člověk zvláště v dialozích pocit, jako by se díval na předabovaný film a víc už zase škoda slov... °-/ . . . Jo, jednooký hluchý(;o) hlídač, hrající si na velké umění mal(omocn)ými prostředky mezi slepými ajcnčudláky. A k tomu vespod taková ta >pěkná< hudba s neoriginálním motivem, piánkem se nic nezkazí, že - a víc už zase nic... Nemá to cenu... - - - P.S. A sakryš - to se odehrávalo někde za polárním kruhem, že na paňmamince nic a v zimě počala a hnedle ještě v zimě porodila? Nebo šlo o nějakou >uměleckou< zkratku coby zrychlený televizácký těhotenství? Nebo zase nějakej ten scénáristicko-režijní zkrat? Svatá prostoto! A kde je teda žánr sci-fi komedie? - - - P.P.S. A ta modlidba (...ve scéně z kostela k závěru) zní ve skutečnosti "In nomine patris et filii et spiritus sancti", ten váš "...fílius...sanktus..." (a dokonce dvakrát!! - žádný přebrept!) si nechte pro ošpiritovaný televizácký sanktusáky! . . . Fakt přemýšlím, je-li Renč jen takové hloupé protekční jelito, nebo opravdový pisskulturní ignorant a debil. Zdejší bezmyšlenkovitě nevnímající a povrchně adorující stádo jakbysmet... Amen! - - - - - (Poprvé viděno 7.2.2012 na >vyhlídané tv č.1< , hodnocení 5910., komentář zde jako č. 4(2)7. - 7.2.2012)

Vejdi do prázdna (2009)

Noé, skončí ty smažky v ráji a co si tam dají, Noé, a kdy příjde ta smrt pro ně k hrám? . . . Doslova atmosféerická féeťácká féerie, vizuální psychedelická hříčka a bez ohledu na potenciální bezobsažnost verbální kule i srdcerváč, zasluhující s nadhledem(!) už jak formou tak i obsahem pět hvězd, protože d.m.s.n. GéeN. věděl a natočil TO geniálně a prostě NA TO MÁ! . . . A to fakt jsem nikdy nic nebral a nic neberu! I ta soustředěnost a zároveň únava při sledování vás nakopne do jiné dimenze. Pokud na to tedy ovšem máte... Chuť! Stačí jen vejít... Enter! - - - P.S. Zase jednou vyvedená experimentální a provokativní hříčka, přijatelná spíše pro dospělé a poučené, po které si prostě můžete(?) dát tibetský čaj a oddech a repete... %-o - - - P.P.S. Tajné! A Ježíš byl buddhista! - - - - - (Poprvé i podruhé viděno 7.2.2012 na dvd /s originální zvukovou stopou a v původním formátu obrazu/, hodnocení 1349., komentář zde v lehké halucinigaci jako dvěstěsedmnáctý - 7.2.2012)