Černá Dahlia (2006)

Palmovsky stylové, bohužel však až zbytečně příliš >divácky vděčné< , místy díky scénáři trošku nepřehledné, takové doslova (nejen námětem příběhu a lokací) >hollywoodské< ... Škoda... - - - Ohodnotit tenhle film je pro mě opravdu těžká volba. Tři a půl hvězdičky tedy za film, z nutnosti zaokrouhlit pak s velkým sebezapřením nelze nakonec jinak, než dát jen tři hvězdičky, právě za tu místy zbytečnou (i stylem práce kamery) masovému diváku určenou podbízivost...

Černý svědek (2006) (TV film)

Ryze televizní - dojmem doslova takové hezky maloměšťácké - panoptikum na pozadí velkoněmeckých dějiných zvratů... Námětem vcelku zajímavé (dle autobiografického románu afroněmeckého míšence Hanse Massaquoiho), konkrétním scénáristickým zpracováním příběhu však už méně - a ta forma! Klišé na klišé v téměř koljoffsky otravném duchu, nabízející zbytečně natahovaných 180 minut papučově-rodinného líbivého pokoukání... Předpokládám, že nejspíše si i nějací ti >ossi-wessi< grosspenzisti nostalgicky zafňukali po >zlatých časech< předválečné Třetí říše - a ani bych se jim nedivíl... .-/ . . . Dvě hvězdy tedy (...byť jen po prvém díle - ale nevěřím tomu, že druhý by byl formou i obsahem o něčem jiném - bohužel...) i za tu nafouknutě tříhodinovou drzost, při řádném a nekompromisním sestřihu by pro tuhle rutinní televizní adaptaci možná jedna s jedním zívnutím ještě přibyla... - - - P.S. A proč zase debilci na tom našom >jiném prostoru< museli zmrvit ten trefný originální název? Že by hra na vyjebánkovskou korektnost? Spíš svědectví ryzí malé české ubohosti, typicky českotelevizácké zapařené >komíny< !!! Nasrat... .-(.. - - - - - (Poprvé viděno 25.10.2009 na ČT2, komentář zde /ku třem předchozím nekomentářům/ jako čtvrtý - 26.10.2009)

Čichač (2006)

Bisarre! Sjeldenhet! Unik! 8-o . . . Krásný je vzléét, nad ten Boší svět... Úplně jsem to cítil až sem! . . . Čichač je denervující postmoderně orwellubuoffská bajka o závanu svědomí a poznání svobody coby vizuální úlet o tom, že svobodně lítat je přeci jen nosnější, než stádně čichat... ;o] . . . Igitátor miluje všelijaké takové vypointované (!) a inteligentní (!) bizarnosti, ve všem tom smyslovém slizounství a nesmyslnosti je to vlastně rozkošná taškařice, hotovej zas jednou únik do jiné reality... Nic pro zjemnělé nosíky kavárenských intošinek... %-} . . . Tak Dougu! Čucháme palce!! Ať ti to prospěje!!! ;o[] - - - P.S. Škoda že B.P. neobjevil našeho Štajndleráče, tam mohlo bejt úžasný sou/cítění, ten přesah... %-))) - - - P.P.S. Po "Růžových brýlích Nadi Urbánkové" tu noc předtím na >jebničce< hotový mentální osvěžení! Nekecám... °-/ - - - P.P.P.S. K očichání ta vonička lahodná pro fandíky mo/mentálně zde: http://www.youtube.com/watch?v=Bop_UJ3kmog - - - - - (Poprvé viděno 5.12.2011 na nočním dvojkovým >filmosniffisu< , hodnocení bez uzardění 48., komentář zde zavánějící jako osmonosní osmý - 5.12.2011)

ČT Live - Kryštof (2006) (koncert)

Hahaha, prej klucí z Ostravskyho sklepa! Sic!!! . . . Jirka Černý se zase jednou mýtůtvůrně vybryndal (podíl na kase?), stádo pohopsávalo, puberťačky spolu a chachaři oddrtili pěkný (myšleno líbivý), leč d.m.s.n. nikterak objevný (nene, ta trumpetka a saxofonky to fakt nespraví) a díky snaze všem se zalíbit i docela nevyrovnaný popik (ano, se špetkou těch rockových klišátek), hrající si pro pražský děti na rebelský bigbít ze Severu. A ten Krajčo? Ale děcká, neblbnětééé... . . . Tak "vytunit duše", vyhulit brčko (travky děcka ;o) vyčurat a spat, než vás taťka s mamkou vyliskají... %-] - - - P.S. Tak ještě že máme to četyčko, že... Ne, už to nedokoukám, jdu si rači pustit NĚCO K HUDBĚ!!! ;-[] - - - - - (Poprvé viděno kdysi na >popovém porostu< , při repete 15.6.2012 hodnocení 11., komentář zde jako první - 15.6.2012)

Čtyři minuty (2006)

Ach ty arty, zas... Evropské obzvláště... °-/ . . . Čtyři hvězdičky za poslední čtyři minuty hry na hru na piano a jednu dolů za poslední čtyři sekundy hry na... Ne, nechce se mi ani něco vysvětlovat, něco vyčítat za úplně zbytečné a vše packající neustálé tlačení na pilu... Jo, a taky fakt nemám rád tyhle přeexponované závěry (zvláštěpak u seriozně se tvářících dramat!), kdy jednu vteřinu před výbuchem hrdinný pyrotechnik zajistí bombu nebo si pro jednu >hrdinku< přifrčí ze všech stran na houkačkách armáda policajtů a efektně ji zatkne na pódiu operhausu při klace nadšeného publika. . . . Celou dobu téměř dvou hodin děje jsem byl ochoten mistru K. tu jeho pohádku se všemi nuancemi respektovat, i ty prostřiky do minulosti (ach furt ta otravně provařená >dojčenaci< traumata...), ale ten konec přes >strhující< virtuální pianové expozé nakonec zpackal, tlačil a... - ...u mě tedy neprotlačil! Navíc - co si budeme namlouvat - formou celý film působí jako nějaká zbytečně protahovaná televizní inscenace. Škoda. - - - - - (Poprvé viděno 20.9.2011 na >čtyřprocentním prostoru< , hodnocení 642., komentář zde s lehkým úšklebkem a rozčarováním jako třiapadesátý - 21.9.2011)

Ďábel nosí Pradu (2006)

Zase jednou ryzí 5P čili product placementová pohádka pro pipiny aneb >womanhattanská< pičovina o tom, že... %-/ . . . Ne, tentokrát si odpustím všechny prvoplánové jízlivosti, protože mám fakt upřímné pochopení pro ty miliardy módním průmyslem a šoubyznysem týraných zoufalek všehomíra a tohle je jen dokonale rutinní hollywoodský film. Profesionálně odvedené hw řemeslo, na které jsem se podíval s pošetilostí sobě vlastní vlastně omylem či snad ze sobotní nudy či ze >studijních důvodů< a dobře mi tak. Mám rád (moc) Meryl Streepovou a ona je zde skvělá, protože samozřejmě profesionálně odehraje cokoli, ale další ze všech sil hrající a šklebící se načančané pipiny jsou mi fuk a celý ten film je nakonec i přes >karakterní< hepyend jen hloupoučká a vpodstatě vlastně i přes všechnu ukecanost docela nudná materie, určená ke kasírování tržeb právě hlavně od těch zoufalek a celý >průmysl< se zase promyšleně točí... A to je vlastně celý. Víc se tím zabývat by byla větší ztráta času, než oněch nenosných únosných stočtyři minut. - - - P.S. Vlastně jednu jigizlivost si neodpustím - nevím teda, co nosí ďábel, ale vsadím svoje boty, že ty Její smrdí némlich tak a den bez sprchy nenapraví ani... (...ne, reklamu jim dělat zadarmo nebudu...;o) - - - P.P.S. Až dvd s filmem bude někde ve výprodeji za 49,00 kaček, asi si ho koupím a v dobrém rozmaru s vidinou dalšího promarněného sobotního večera si ho pustím znovu - tentokráte s původní zvukovou stopou s č. titulky. Nevěřím ale tomu, že by to něco zásadního změnilo na mém hodnocení a přístupu k téhle >howniúdské šoupissnicové< (a jé - další jígizlivost! ;o) ideologické diverzi! - - - P.P.P.S. A ještě jedna sudba igiče sudiče nakonec - nemůžu si pomoct, ale d.m.s.n. po Anne Hathaway ve věku M.S. i přes ty její kukadla očividně neštěkne ani pes... °-/ . . . Howgh. - - - - - (Poprvé viděno 21.5.2011 mezi reklamami na nepríma tv Prima /bohužel s tradičně ukuňkaným českým dabingem/, hodnocení 12055., komentář zde odzívaný už během projekce jako čtyřistaosmdesátýprvní - 21.5.2011)

Dablér (2006)

Roztomilá oddechovka - působící skoro jako remake nějaké limonády ze třicátých let - tak trošku i moralitka o tom, že lhát stejně tak ženě i milence se nevyplácí a chudoba cti netratí... >Lůzr< Pignon je celý takový milý, čisťounký a dobromyslný chlapík, i ten jeho kutloch kdesi na periferii předurčené jednou k demolici působí tak, že byste se k němu klidně hnedle rádi přestěhovali a topmodelka Elena je vskutku topmodelová a pohádkově sladká a hodná a inteligentní a prostě děva k pomilování až tak, že byste ji hnedle vyměnili za matku svých dětí... A všichni až na lumpa Levasseura a jeho fikaného advokáta jsou vůbec takoví mílí a... . . . A láska nakonec samosebou zvítězí nad intrikami a hamižností, lumpácký bohatec je po právu zostuzen a vytrestán a prostě je asi opravdu dobře, že se i dnes točí takové klidné, milé, inteligenci neurážející a nepodbízivé a místy vskutku vtipné (třeba pointa s tatínkem panem doktorem... :o) komedie. I když nejspíš za rok si na tenhle film ani nevzpomenete... Nic proti ničemu, pronic zanic... A tak to má být! . . . Výborně a decentně odehraný, profesionálně rutinně dobře natočený, v rámci žánru lehce nadprůměrný film... Tři a půl hvězdičky za film, z nutnosti pak s lehkým smutkem (protože lepších komedií je přece jen opravdu spousta) zaokrouhleno dolů. - - - P.S. Nelze, než si na okraj povzdechnout, proč takhle neumí v Česku nikdo natočit komedii :-( ?). Ach jo...

Diane Arbus: Příběh jedné obsese (2006)

Obskurně stylový, šarmantní, surreálně mystifikantní milostný(?) příběh, který se sice obsahem páně S.S. "Sekretářce" ( http://www.csfd.cz/film/21368-sekretarka/ ) nevyrovná, leč formou ji ku potěše milců všeho bizarního předčí... Výtečně ryze hollywoodsky vymyšleno, odehráno, natočeno, vyrobeno... Ach a ta hebká srst... ;o) . . . Takže >v rámci žánru< jednoznačně za pět... - - - - - (Poprvé viděno 6.2.2012 na >obssnové tv< , hodnocení 1033., komentář zde jako čtyřiasedmdesátý - 6.2.2012)

Dokonalý trik (2006)

Nene, dokonalé kouzlo se přece skládá ze čtyř(!) částí: Za prvé - Nabídka... Za druhé - Záměna... Za třetí - Vyvrcholení... ...A za čtvrté? CENA! . . . A jak vysokou cenu musíte zaplatit za dokonalý trik...? . . . Nolanovi se tohle kouzlo podařilo dokonale! A tajemství zůstává - to za páté!... Vizuálně i námětem úžasně magické podobenství, dokonale vypracovaný i odehraný film coby trik, jak dostat diváka v zážitkovou past. Takže pět hvězd, i za to - jak vidno ne každému - poodhalené tajemství... - - - - - (Poprvé viděno 15.8.2011 na tv >prestigecinema< /želbohu však zas s kouzlo degradujícím českým dabingem - nu, už se těším na repete jednou na dvd/, hodnocení 27.934., komentář zde jako tisícítřistadevatenáctý - 15.8.2011)

Dotek satana (2006)

Ach jo... Tady se tedy zase někdo dotkl čehosi, na co prostě neměl... (asi ani pomyslet...) . . . Docela zajímavý námět s prohozením identity a takto doslova ukoptěně >udělán< , že až jeden žasne. Navíc tedy s místy poněkud zmateným dějem, až se v tom divák trošku ztrácí. Nu, nejen Michelina logika měla trhliny, že... .-/ . . . Pointa nakonec pak je předvídatelná až běda, Annie Sorellová (hm, představitelka hlavní role a ani zde není uvedená...) ve sprše je rozkošná (na dvd nejlépe odkrokovat ;-), ale to je asi tak vrchol její herecké kreativity, o Satana (až na takovou postpubertální dívčí hru na satanistku) zase až tak moc nejde (tedy ještě krom těch snů, ale proč je vlastně Kayla měla, to by snad ani sám velký Šejtanáš nepobral...) a vůbec... Škoda, tématem to mohl být pěkný psychothriller, ovšem s jiným scénáristou, režisérem, kameramanem, střihačem a nakonec i těmi herci neherci... . . . Jedna hvězdička pak tedy snad jen proto, že na odpad jsou jiní adepti a taky za ten docela zajímavý a chytlavý ústřední hudební motiv, ten jsem si tedy v menu dvd nechal po vší té bídě chvíli hrát... - - - - - (Poprvé viděno 7.2.2009 na dvd, komentář zde jako druhý - 7.2.2009)