Stalker (1979)

Hluboké zklamání. Tohle že je film z top 200? Sáhněte si do svědomí, vy jste ten film nepobrali, ale dle toho jak byl natočen se Vám zdálo, že je to určitě hluboké dílo tak jste s hodnocením nešetřili...Film bych přirovnal k ruské literatuře - zajímavé náměty, na jejichž plné rozvinutí by ale stačila povídka. Bohužel tyto náměty jsou nejčastěji zpracovány románově a prázdno v nich se zaplňuje plytkým filozofováním, které má asi ukazovat šířku ruské duše. Samotná Zóna aktéry pozlobí jen dvakrát a to ještě dosti nenápadným způsobem, když Vám na konci není ukázána ani ona "komnata", která by měla/mohla být něčím mimozemským, tak opravdu začnete pochybovat, stejně jako aktéři výletu do Zóny, jestli tohle mělo smysl !!!

Apocalypto (2006)

"Man hunt" bez dějových odboček či hlubších zamyšlení. A že by se jich do prostředí post-klasické mayské civilizace dalo nastrkat hodně. Takto se historie trochu znalý divák musí cítit ochuzen. Přesto se mi naturalistický příběh, který vás zavede z pralesa na vrcholek pyramidy i do peřejí pod vodopádem, líbil. Proč ultrakřesťan Mel Gibson natočil takový film, kde do Xilbaby odcestuje každá druhá postava která se mihne na plátně? Asi proto, aby nám pak příjezd ultrakresťanů španělů nepřipadal jako definitivní konec, ale jako spíše vysvobození pro mayskou civilizaci. Přitom to co je prezentováno ve filmu už je opravdu jen odlesk zašlé slávy Máyů. Ta kulminovala v 10.století a do doby infitrace Aztéky a skoro monoteismu (Kukulkan), si ani nepotrpěla na mostrózní obětní rituály.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Až se jednou bude vzpomínat na M. Donutila bude se vzpomínat hlavně na tuto roli.

Cotton Club (1984)

Film ve kterém se toho moc neděje a jehož nemastnou neslanou zápletku ještě neúměrně prodlužuje "černá" linie příběhu - proč tam je - aby jsme se dozvěděli, že černoši to měli těžké, že ale umí stepovat? Prostě kdyby se tam méně křečovitě snažili vykreslit Harlem 30.let, bylo by to jistě kratší a koukatelnější.

Kapsáři a falešný uhlíř (1988) (TV film)

Jedna z nej televizních pohádek. Atmosférou dýchne i přesto, že je udělána v prostředí gumových kulis. Nad to se ale dětská duše přenést dokáže. Přesně si pamatuji, že po prvním shlédnutí mi tak nějak víc zachutnal čaj... :-).

Šaman (1992)

Film akcentuje jeden z několika základních přístupů k ochraně biodiverzity - když ji ubude snížíme si tím šanci že ji budeme moci využít ve svůj prospěch. Zde je to pasované na lék proti rakovině. Oddychovka pro celou rodinku s morálním poučením pro děcka.

Jméno růže (1986)

Knihu U. Eca jsem vzal kdysi do ruku a nudila mě...Pak jsem viděl po pár letech film nadchnul mě...vzal jsem knihu opět do ruky a dočetl ji. Asi v tom hrál větší roli můj věk, ale film mě k pokusu to znovu přečíst motivoval. K filmu napíšu jen, že to je skvělá podívaná, to že se tam ztrácí mnoho rozměrů z knížky není na škodu a samotná detektivní záplatka to v drsně vykresleném středověkém klášteře utáhne. Dodnes nechápu, jak to, že knížka je tak masově populární, pro normálního čtenáře to podle mě rozhodně není.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Můj hodně oblíbený seriál. Skvělá meziválečná art-deco atmosféra a napínavé příběhy, který belgický elegán díky malým šedým kamarádům vždy rozlouskne. Pokud dávají nenechám si ujít, i když ty nové "dlouhé" příběhy už stojí tak za tři hvězdy...

Jezerní královna (1998)

Za zničení šídlatek v Šumavských jezerech si to víc jak jednu nezaslouží !

Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984) (seriál)

Tohle není Joe Dever - Lone Wolf tohle je Sváťa Kuřátko o jehož osudu rozhoduješ ovladačem. Nějak mě to dostalo i ty recepty a kuchařina je to taková kraetivní práce...prostě Kluci v akci jsou tomuhle kabrňákovi do jeho salátu.