Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Animovaný

Recenze (551)

plakát

Když žraloci útočí (2012) (seriál) 

No...pár autentických záběrů jak vyděšený člověk, někdy kousnutý, leze z vln na pláž, kde padá do náručí kameramana nebo dalších čumilů. Zbytek jsou lekací záběry do žraločích tlam a hrané rekonstrukce. Divné je, že na počátku dílů si tvůrci položí otázku na níž pak celý díl "odpovídají", ale vedou vás přitom sérií špatných stop. Takže se např. dozvíte, že v Pacifiku je velká plovoucí skvrna plastového bordelu rozlohou jako stát Colorado, ale ta že s útoky žraloků v Kalifornii nesouvisí. Takovýchto falešných stop je v dílu několik, což hodně ruší a kazí celkový dojem i zastírá hlavní poselství dílu.

plakát

Chlapec, který spoutal vítr (2019) 

Neskutečný, skvělý. Dlouho mě žádný film nedostal jako tento. Příběh obrovsky silný. Ty reálie Afriky z něj doslova sálají. Chvíle kdy otec pohlédne na syna, který díky hladu po vzdělání a neústupnosti zachrání celou vesnici, mi připoměl takovou scénu z mého života: když mi bylo 16 let, jeli jsme s otce a bratrem lyžovat do Říček v Orlických horách. Všude metrové závěje, cesta sotva prohrabaná. Na našem ojetém saabu 900 měl ale otec letní pneu. Hlavní parkoviště u resortu bylo plné. Museli jsme do kopce k hotelům. Celý kopec, který měl asi 800 m jsme tlačili, za náma fronta aut. Troubení, nadávky. První možnost jak uhnout z cesty. Vjeli jsem před nějakou garáž a otec z kufru vyhodil na sníh řetězi. Ty byly totálně zamotaný. Z baráku vylezl chlap a začal na nás řvát ať okamžitě vypadnem, že mu blokujem vjezd. Pokoušíme se rozmotat řetězi, nejde to. Atmosféra hustá. Vzal jsem si jeden řetěž na druhou stranu auta do klidu, klečím ve sněhu. Pozorně se na řetěz dívám a pak ho trpělivě rozmotám, v zápětí i druhý. Otec s bratrem je bleskurychle nasadily. Otec vstal, šel ke mě, podíval se mi chlapsky do očí, podal mi promrzlou ruku a řekl: "Poprvé v životě jsi mě udělal radost".

plakát

Terminátor (1984) 

Scéna jak stroj rozšlápne lidskou lebku, kterými je poseto bojové noční pole, patří k jedněm z mých nejsilnějších dětských filmových zážitků.

plakát

Chobotnička (1983) 

Roger Moore je pro mě nejhorší 007. Ty filmy s ním jsou prostě otřes, úlet vole. Ale tohle tak nějak snese srovnání s některými z prvních connerovských dílů.

plakát

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017) 

Předlouhé, utahané. To napětí, které má vyvolávat přítomnost "rodinného přítele" v domě s třemi ženami je mělké. Herečky za to ale nemohou, může za to Ondřej Sokol, jehož herecký projev je neskutečně teplý. Všimnul jsem si těch jeho zšenštělých pohybů a gest už i dřív ale tady to úplně tluče do očí. Opravdu by se postava Ani Geislerové zamilovala do někoho takového, podle mě ani za 20 let i kdyby Vánoce byly pětkrát do roka....

plakát

Poslední souboj (2021) 

Snad jen kdyby to mistr nějak víc prostříhal a tohle nechal na director´s cut, pak by se tomu dalo dát pět. No a teda kdyby tam nehrál Ben Afleck obarvenej na blond.

plakát

K zemi hleď! (2021) 

Už nastavovali zrcadlo? - Ještě ne. - Já přijdu až nastavej zrcadlo. - Americký film, jenž vám teď nabízíme, nastavuje nemilosrdně zrcadlo měšťácké společnosti v níž je dolar alfou a omegou života.

plakát

Duna (2021) 

Dunu jsem přečetl. Film se předlohy hodně drží, což oceňuju. Ale že bych z ní byl nějak hotový to se říct nedá. Je to podobně jako Star Wars vlastně fantasy ve vesmíru (symptomatické je používání mečů a nožů). Tím, že film končí někde v půlce první knihy (pak jich, asi původně neplánovaně, vyšlo dalších x) mě tvůrci taky nepotěšili. No...není to špatné, ale zdejší hodnocení považuju za vychýlené směrem nahoru neoprávněně.

plakát

The Boondocks (2005) (seriál) 

Společenská satira, nevím jak by šla dělat líp. Zápletky jsou vždy o určitých stereotypech spojených s černošskou kulturou a stylem života. Tyhle stereotypy se seriál snaží pomocí humoru a vtipu nabourávat nebo je parodovat. Strašně mě baví děda, kterej prostě chce zapadnout, ale zároveň je vychcanej a nechce aby s ní někdo vyjebával.

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama