Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Animovaný

Kasaři (1958)

Krásné kulisy východočeského města Ústí nad Orlicí (ve filmu Týn), kde léta, až do privatizace, zaměstnával tisíce lidí Elitex (ve filmu Sintex). Zápletka v sobě propojuje prvorepublikovou kasařinu, tedy noblesu zlodějského řemesla, s dobrotou dnešní garnitury. Soudruhování je ale hodně upozaděno. Na film se díky zvratům a dobré krimi zápletce (jak vystřižené z čapkových povídek) dá dívat.

plakát

Cesta do Rokycan (1981) (TV film)

37 minut hádání, které Menšík koření svými vtipy. Nic víc. Zápletka i řešení jednoduché, zbytek vyplněn výše uvedeným. Nesčetněkrát se tam herci přeřeknou, ale jede se dál.

plakát

Chuggington - Veselé vláčky (2008) (TV seriál)

Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že tento seriál má z dětí vychovat poslušné zaměstnance. Koníčky mají mašinky vykonávat až po práci, která jim přináší pouze a jen radost. Při srovnání s mašinkou Tomášem tohle dopadá hůř.

plakát

Hra o trůny (2011) (TV seriál)

Výpravný seriál s kvalitními dialogy a zajímavým dějem. Jen těch fantasy prvků by tam mělo být více...po první serii se cítím ošizený - jeden bílý chodec na vteřinu, jedna oživlá mrtvola, jedna dračí lebka a tři dráčátka také na vteřinu jsou málo. Seriál je jednoznačně pro diváky starší, troufnu si napsat 15+. Je tam spousta souložení a drsného krvavého zabíjení. Ve světle naturalistických scén pak jen kroutíte hlavou nad tím, proč je dáváno tolik prosotoru Ayře nebo tlouštíkovi, který dorazí na zeď a pod křídla si ho vezme Snow? To jsou čistě dětsky naivní motivy, které mi v tomto dospěláckém seriálu přijdou jako pěst na oko.

Mezičas (1981) (TV film)

Takový český normalizační Warrior :-). Celkově to není špatné, je to v podstatě o síle bratrského pouta a přenášení problémů rodičů do vztahu k dětem. Ale je to strašně zdlouhavé, mnohem silnější by to bylo po nějakém sestříhání.

plakát

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Seriál hodnotím výš. Tady ke komediálnosti seriálu chtěli tvůrci přidat dramaticko-melancholickou linku v podobě osoby trenéra Hnátka a to se úplně nepovedlo. Nevíte o čem film je primárně - o fotbalu nebo o Hnátkově zdravotních problémech? Moc se to nepotkává. Zároveň je postava Hnátka charakterizovaná takovým fanatismem, že i když víte, že to má být komediální nadsázka, je to prostě za hranicí a filmu to ubírá (v podstatě ten fanatismus je tam jediným zdrojem humoru). Jirka Luňák, dle mě postava s největším potenciálem, zůstává v Hnátkově stínu až příliš. No a ten konec - odfláknutý + malé rejpnutí - Pepík Hnátek alias Krobot se vůbec nepodobá fotce Hnátka z prvního dílu seriálu.

Dostih (1981)

Na čsfd nepochopitelně nízkých 57%. Tohle je pěkné drámo z dostihového prostředí. Kdo by si chtěl popovídat o filmech nebo konzultovat na koho vsázet - v chuchli sedávám v deasáté řadě na tribuně B.

Den cvoka (2002)

Hlavní hrdina je v hajzlu. Je už starý, je rozvedený a v práci ho to sere. Je polonista, tak se rozhodne, že volný čas využije k tomu co vždy chtěl - k napsání básně. Píše ji celý film a vyplodí jen první verš: "Uprostřed zahrady sedí královský pár". Zbytek mu znemožňuje okolní svět svým rušením a nebo jeho vnitřní svět svým rušením...Jen si říkáte tenhle neurotik tu dlouho nebude, i když ty denní rituály, kterých je plný film (míchání čaje doleva sedmkrát, vytírání si prdele třináckrát, příprava snídaně ze sedmi druhů lupínků, neustálá kontrola zdali je zamknuto,...) mu ten život možná prodlužují - kdo ví :-).

plakát

Opičí král (1986) (TV seriál)

Divím se, že Opičák je postava čínská - člověk by spíš čekal, že tam bude každej zařezávat, a že taková míra osobitosti už je přes státní čáru...No každopádně opičák mě asi dosti ovlivnil v mém chování ve smyslu, nějaká drzost se snese když to vyvážíš chytrostí. Zkrátka moje ego se od dětství díky jeho příkladu dostalo víc napovrch. Ale ne zas že bych teda lhal, kradl a nebo někomu chcal do jídla - jak to dělá on...